O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Opera

COSMOCANTO → intergalaktyczna opera o mocy kosmicznej harmonii sfer UniVersalu; muzyka / kompozytor Cezary Kurowski; libretto Łukasz Pięta; kierownictwo muzyczne / dyrygent Michał Kocimski; kostiumy / scenografia Ryszard Kaja; premiera – wrzesień 20

Etap polega na zaprezentowaniu fragmentu opery “Cosmocanto”. Osoby zgłaszające się na przesłuchanie otrzymają nuty opery na 2 dni przed terminem przesłuchań.

ZGŁOSZENIA
Zgłoszenia zawierające życiorys artystyczny prosimy kierować na adres:
teatrnapiecie@gmail.com
Na zgłoszenia czekamy do 2-10-2011.

ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU W PROJEKCIE, PONIEWAŻ:
Gwarantujemy niepowtarzalną pracę nad operą, której nie słyszała jeszcze żadna galaktyka. “Cosmocanto” to bowiem świeża, oryginalna oraz absolutnie totalna w swoim zamyśle opera… Budowanie jej niezwykłej harmonii będzie dla każdego członka zespołu całkowicie bezcennym doświadczeniem.

PODSTAWOWE INFORMACJE O PROJEKCIE OPERY “COSMOCANTO”

“Cosmocanto” to spektakl dwuaktowy z muzyką Cezarego Kurowskiego, tworzony wedle wszelkich prawideł gatunku operowego. W warstwie fabularno-muzycznej “Cosmocanto” balansuje między tonalnym porządkiem kosmosu i dysharmonijnymi czarnymi dziurami. Akcja osnuta jest wokół intergalaktycznych podróży, a jej głównym napędem są dążenia głównych bohaterów.

Le bruit de la musique Blog | Just another WordPress.com site

(Maerose Prizzi) uwiodła nieporadnego Don Josego (Charley), a ten rozstaje się ze swoją narzeczoną Micaelą (Irene?).. Problem jest tylko jeden – Irene nie ma nic z bizetowskiej Micaeli (tzn. – z jej niewinności), myślę, że osobie komponującym muzykę do tego filmu chodziło o co innego – Don Jose był ofiarą intryg płci pięknej (Carmen i swojej matki, reprezentowanej przez Micaelę), tak samo jest w „Honorze Prizzich” – dziennikarze zwykle podkreślają, że „Honor…” tym różni się od innych filmów o mafii, że ukazuje wpływ świata kobiet na interesy mafijnych bossów. Jakaż więc opera będzie się do tego lepiej nadawać?

Śmiej się Sean, śmiej…

„Nietykalni” to jeden z tych filmów, gdzie postacie drugoplanowe (grane m.in., przez Seana Connery, czy Roberta de Niro) bardziej nas fascynują (no, przynajmniej mnie) od głównych wątków filmu. I właśnie pomiędzy nich – krawężnikowca Jima Malowe i bossa mafii Ala Capone wkradł się motyw operowy. Kiedy Jim zostaje sprzątnięty przez ludzi Ala, szef chicagowskiej mafii udaje się do opery…

(śpiewa Mario.

Wpływ technologi na kulture

Kabaret 07.02 (nd) godz. 19:00Filharmonia Bałtycka Gdańsk
- Gdyby do szkoły chodziłyanioły 09.01 (sob) godz. 17:00Teatr Muzyczny Gdynia
-Poskromienie złośnicy spektakl dramatyczny 09.01 (sob) – 10.01 (nd) godz. 20:30 Malarnia – Teatr WybrzeżeGdańsk
-Dziadek do orzechów balet, taniec nowoczesny 10.01 (nd) godz. 17:00 Opera BałtyckaGdańsk
-Dziadek do orzechów spektakl dramatyczny 17.01 (nd) godz. 12:00 Teatr MiniaturaGdańsk 
- Blaszany bębenek spektakl dramatyczny 17.01 (nd) godz. 18:00 Teatr WybrzeżeGdańsk
-Don Giovanni opera, operetka 17.01 (nd) godz. 19:00 Opera BałtyckaGdańsk
-Dzień Świra spektakl dramatyczny 17.01 (nd) godz. 19:00 Teatr MiejskiGdynia
-Eurazja balet 22.01 (pt) godz. 19:00Opera BałtyckaGdańsk
-Proces spektakl dramatyczny 22.01 (pt) – 24.01 (nd) godz. 19:00Teatr Miejski Gdynia
-Zmierzch bogów spektakl dramatyczny 22.01 (pt) godz. 20:00 Teatr WybrzeżeGdańsk 
-Słodki ptak młodości spektakl dramatyczny 29.01 (pt) – 30.01 (sob) godz. 19:00Malarnia – Teatr WybrzeżeGdańsk
-Tajemniczy Mr Love spektakl.

Poznański Szlak Teatralny

Inspiracji, z aparatem w ręku :-).

Uwielbiam przyglądać się zimowo przyozdobionym szybom samochodów. Dwaj artyści – mróz i słońce – potrafią dokonać prawdziwych cudów. Niepowtarzalne mozaiki rysowane bielą, kryształkami lodu i świetlistymi promieniami. Arcydzieła na miarę Monet! Mroźny wernisaż, wystawa dla wszystkich, bo nic nie kosztuje. A mimo to zachwyca. Szkoda, że dzieła te są tak ulotne i kiedy zrobi się ciepło, wszystko przepadnie. Zdjęcia też nie są w stanie uchwycić ich piękna…

Teatr Nowy, Opera Poznańska wyglądają zachwycająco w mroźnej poświacie. I do tego subtelne płatki śniegu. Cudownie jest, gdy sztuka wychodzi na zewnątrz, gdy emanuje z budynków, zaprasza przechodniów już od progu. W tych dniach teatry najpełniej współistnieją z otoczeniem. I chociaż wiele osób narzeka, że jest zbyt zimno, dla mnie takie Jeżyce są najwspanialsze. Mroźne powietrze oczyszcza umysł, wyostrza zmysły. Pozwala ochłonąć i spojrzeć na wiele rzeczy inaczej. A kiedy zacznie zbyt mocno dokuczać, zawsze odnajduję  zakątek, w którym mogę się ogrzać. Na Szlaku Teatralnym jest wiele takich.

Mój upiór w operze - Onet.pl Blog

Obdażony rozlicznymi talentami, był całkowicie bezsilny gdy chodziło o zwykłą ludzką codzienność. I nie było nigdzie miejsca, w którym mógłby się schronić od tego, ani w którym jego życie wyglądałoby inaczej. Na całym świecie.

Upiór odwrócił się od okna z pewnym obrzydzeniem. Nie chciał myśleć więcej o mieście, w którym nie czekało go nic dobrego. Podszedł do odtwarzacza płyt Krystyny. Niewątpliwym plusem dzisiejszego świata był fakt, że można było posłuchać dowolnej muzyki, w dowolnym momencie, bez potrzeby czekania aż opera czy filharmonia sprezentują mu coś ciekawgo. Niewątpliwym minusem był fakt, że primo niemal nierealnym było wymuszenie na menadżerstwie Opery pensji, prywatnej loży i kilku innych rzeczy, które uprzyjemniały niegdyś Upiorowi żywot, a secudno, ciężko wogóle pójść niezauważonym do filharmonii czy opery. Przy dzisiejszych systemach bezpieczeństwa, kamerach, sprawiało to nielada trudność. Kiedyś zaniósłby Krystnie parasol i bukiet róż do swojej loży i przekazał list, że ma je z tamtąd odebrać, dziś nie mógł zrobić praktycznie nic.

Upiór.

Skuteczny e-marketing

W porównaniu z niedzielą 2 października. Największy wzrost w tym czasie zanotowały:

 • TVN24.pl – 106%
 • Wiadomości Onet – 92%
 • Wiadomości WP – 88%
 • Wiadomości Gazeta.pl – 34%

Rynek przeglądarek mobilnych

Polski rynek przeglądarek mobilnych doczekał się znacznej krystalizacji. Według danych StatCounter mobilna przeglądarka Opery z ponad 55-procentowym udziałem w rynku znajduje się niezmiennie na pozycji zdecydowanego lidera. Na drugim miejscu obserwowaliśmy za to wyraźny postęp domyślnej przeglądarki dla Androida, która ma już ponad 20% rynku. Umacnianie pozycji tych dwóch przeglądarek sprawia, że maleją udziały pozostałych.

Miniony rok w polskiej sieci mobilnej stał pod znakiem rozrywki i dalszego umacniania się serwisów społecznościach, w tym w szczególności Facebooka. Jaki będzie ten rok? Czy będzie oznaczał wzrost popularności m-commerce? Najprawdopodobniej. Jedno jest pewno: będziemy spędzać w Internecie mobilnym coraz więcej czasu, generując coraz większy transfer danych.

Autorem wpisu jest Sławomir Sochaj – Communications Manager @ Opera Software Polska

Blog karolina2123

Operetka – zarzuela, w wykonaniu tamtejszych artystów – ukazała świat dla nas równie egzotyczny, jak dla Hiszpanów „Straszny dwór”. Prawdziwym ewenementem festiwalu była rekonstrukcja ostatniego dzieła Moniuszki – operetki „Beata”, której schlastanie przez krytyków (przede wszystkim za... oddalenie się od tematyki narodowej) miało się przyczynić do przedwczesnej śmierci twórcy (zmarł w 1872 r. na zawał).
Moniuszko na eksport
A co można zrobić za granicą? Próby nadal trwają. Jednak fakt, że Opera Narodowa odniosła ze „Strasznym dworem” kolejne sukcesy w Moskwie i w Japonii, to jeszcze za mało, by opery Moniuszki naprawdę wprowadzić w świat. Polska muzyka to dla zagranicznego słuchacza wyłącznie Chopin. Od niedawna Zachód odkrywa też twórczość Karola Szymanowskiego dzięki fascynacji nią światowych sław, takich jak dyrygenci Simon Rattle czy Charles Dutoit, a ostatnio też Jukka-Pekka Saraste (wielki sukces koncertowego wykonania „Króla Rogera” w paryskim Théâtre du Châtelet).
Z Moniuszką jest jednak trudniej..

Opera nova

Terapie

 • Ptaszek
 • Sophia Loren prawie nago
 • Pyton oswojony
 • Pozbawienie dziewictwa
 • Goździk i pończochy
 • Chmura kategorii

  Art Erotic Photography Background Bajki Bielizna Biżuteria Co dziś polecam Coffee and cigarettes Dupa Blada Erotica Nova Erotic dance Erotyczne zawieszenie Fetysz fotografia artystyczna Gościnne Impresje Gry erotyczne Gwiazdki i gwiazdeczki Il baletto Kuchnia i Seks Lejana Lustra Paradoksy Per vaginam ad astra porządkowanie poglądów Special Collections Tango teoria erotyki Terapie Uncategorized Where Have All the Flowers Gone Zwiewna erotyka
 • Pajacyk

  Posted: Marzec 31, 2010 by georgeeliot in Erotic dance, Pajacyk
  4

  “Śmiej się Pajacu, choć bolejesz niezmiernie.
  Śmiej się, choć ból przeszywa serce twe.”

  Z opery Ruggiera Leoncavalla “Pajace”

  Obrazy- Andrzej Malinowski, ur. 1947r, Rosja

  Proponuję posłuchać słynną arię Cania “Śmiej się, pajacu” w wykonaniu Mariana Kouby. Śpiewa na tyle przejmująco, że…  Że warto posłuchać, nawet, jeśli wydaje się Wam, że nie lubicie opery.

  Bo ja jestem taka Olcia ^^ - Onet.pl Blog

  Na początq przepraszam Was systkich, że tak dawno nie pisałam, ale doszłam do wniosq, że nie będzę pisała jush codziennie notek, bo teraz pod koniec roq sqqqqlnego muszę się więcej uczyc i nie mam na to czasu. Ale podczas gdy niepisałam tak długo nauczyłam się robić wiele nowych zajefajnych rzeczy, dlatego umieszczan tutaj novy cennik i CZEKAM NA ZAMÓWIENIA. Więcej szczegółów pod moim GG 4153801  lub przez e- maila. Oto cennik:

  Czekam na zamówienia :)

  ~*~

  Bardzo spodobała mi się gra w Badmintona,.

  Milusia, energiczna, cierpliwa, roześmiana, przyjacielska, zabawna, genialna, inteligentna, pomysłowa
  Moje wady: gadatliwa, leniwa, wredna, chamska, kłamliwa.
  Style: zależny od humoru
  I hate: Techna i technomłotów, fizyki, oszustów, nałogów, matematyki, ludzi nietolerancyjnych, polityki, yoyoKarolci, największych wieśniar w szkole, niemieckiego, spamu, reklam, oper mydlanych i jeszcze paru rzeczy.

  Nie wiesz kim być? Bądź sobą! Nie Rysiem Ochuckim, nie Kubą Wojewódzkim. I nie Majdanem! I nie Dodą! Bądź sobą i TYLKO sobą!!!

  Jestem...
  ...SPRITE - a ty jesteś pragnienie :)
  ...Jak 6 w totka - jedyna na całe życie
  ...Jak Ferrari z salonu - nigdy nie zawodzę
  ...Jak magnes - przyciągam i odpycham.

  Opera krakowska

  'Nice guys finish last. Buy who said anything for being nice?' - Onet.pl Blog

  Ma zbyt wybujałą wyobraźnie i powinna ograniczyć czytanie książek i oglądanie filmów, bo ani Jej, ani Nam [czyt. Marianowi i mnie] na zdrowie to nie wyjdzie. Przynajmniej poznałam trochę tego mojego Chorzowa. Kto wiedział, że u nas w ogóle jest taka ulica, jak ta pamiętna Krakowska? o___o

  Hahahaha, naprawdę zabawne. Mam mojego nowego wyśnionego rycerza w ślniącej zbroi. W tej roli boski gitarzysta Rammstein'a, Rysiu. Tzn Rysiu tak naprawdę nazywa się Richard Zven Kruspe, ale pewno na tych 'Dojczlandach' mówią 'Richarden', więc ja wolę.

  Copyright 1996-2012 Grupa Onet.pl SA (system)
  Antique(contents and illustration);
   

  Uwierz w anioły...

  Do domu. Żeby było śmieszniej autobus sie popsół w połowie drogi. Przesiedliśmy sie do innego... Zamknięta była jeszcze jedna ulica więc sobie jeszcze pochodziłem. Po powrocie do domu napisałem Ani sms i jakiś czas później poszedłem spać. Dziś byliśmy z klasą w operze narodowej, oczywiście oglądaliśmy kulisy itp. Później miałem klasówke z chemii. Było śmiesznie. Później była fizyka o której nie wiedziałem bo pomyliłem plan. Facet mnie zapytał:( Jeszcze w-f i angielki po których powrót do domu. Teraz sie ucze matmy bo jutro.Sie jej głosu, takiego głosu. Nigdy wcześniej nie mówiła w taki sposób i to mnie przerarza. Nie wiem czego moge sie spodziewać...
  skomentuj (4)
  2005-05-29 10:58:32 >> Wolne dni..

  W czartek obstawialiśmy z ratownikami procesje Bożego Ciała na krakowskim przedmieściu. Było troche roboty... Jak zwykle głupota ludzka mnie zaskoczyła. Niewiem czemu sądze że Ci ludzie sie zmienią i zaczną myśleć. Przemieszczaliśmy sie z typem który zasłabł do szpitala i babka stoi na środku i mówi "chwileczke". Odpowiedziałęm.

  w życie trzeba się wgryĽć

  Im. Kici Koci Spółka z o.o. Także grali po domach: jasełka napisane przez poetkę Martę Kucharską, rzec można, wizjonerską sztukę "Za Europą...", na którą składały się współczesne teksty publicystyczne, "Ku polepszeniu ludzkości" - groteskowo brzmiące libretta z oper Webera i Wagnera, przedstawione ze śmiertelną powagą w XIX-wiecznej oprawie.
  Po kilku łódzkich latach Królik przeniósł się do Warszawy i pracował w nieistniejącym dziś teatrze Szwedzka 2/4. W słynnym przedstawieniu "Ulissesa", wyreżyserowanym przez Henryka.Chorobie, że kubków chorym podawać nie może, ale chce rozmawiać z umierającymi.
  - Wtedy już byłem gotowy na rozmowy o śmierci, tak że własnej. Usłyszałem, że ludzie nie chcą o tym rozmawiać. Nie rezygnowałem. Cztery miesiące temu zgłosiłem się do hospicjum na Krakowskim Przedmieściu. Zaproponowałem nie tylko rozmowy, także kółko teatralne. I już cztery miesiące, dwa razy w tygodniu, robimy próby teatru amatorskiego. Wystawienie sztuki byłoby dla tych ludzi za trudne, wielu z nich już odchodzi, więc wystawia my wiersze z oprawą.

  mydziecisieciheavymetalblog

  ogloszenie:

  jutro oglosze zasady konkursu.
  jego zwyciezcy, czyli osoby, ktore zajma miejsca premiowane awansem, otrzymaja cztery darmowe wejsciowki do teatru na inauguracje widowiska o mnie. w roli selekcjonerki notek zadebiutuje przed krakowska publicznoscia slynna dorota maslowska z warszawy, mozna zatem spodziewac sie niespodzianek w ustalaniu skladu tresci tego przedstawienia. w przerwie spektaklu o czesc artystyczna zadba dziewczecy zespol wokalno-taneczny "dzidzie dzidziom", w programie znajda sie.Start:

  1 | jakie wstrzasajace wydarzenie przytrafilo sie @lince w 2005 roku?
  [ j ] zostalam pobita w krakowie przez dwoch reprezentantow subkultury haartowcow
  [ x ] po pijaku przeczolgalam sie przez paszcze zywego krokodyla
  [ y ] przeszlam operacje zmniejszenia biustu

  2 | ktora z czesto powtarzanych w internetowych kuluarach obiegowych opinii na swoj temat uwaza @linka za szczegolnie krzywdzaca:
  [ ø ] moj pamietnik stal sie tekstem tak hermetycznym, ze jego autorka jest jedyna.

  Opera mini

  …::Sweet dreams by cookie&tysia::…

  Sie podpisem. Dorobiłam go dla mojej koleżanki, w celu który nie musi wam być znany.

  2004-01-07 13:48:20 skomentuj (0)


  Nuda!
  Właściwie to powinnam robić lekcje...

  2004-01-07 14:21:54 skomentuj (2)
  Siema!
  Mam proźbe!Zjedźcie na sam dól! som tam sondy, mini czat, zegar itp.

  2004-01-07 15:53:01 skomentuj (0)
  Buehueh
  Nad mkim się mam teraz poznęcać?

  2004-01-07 19:02:29 skomentuj (0)
  Elo wszystkim!
  O co biega z tym alfabetem?
  No więc dobra! to są najlepsze rzeczy pod słońcem! Wybaczcie mi jeśli o czymś.Tego frytki

  Postaw na swoim biurku kosz na smieci z napisem:"DO ZALATWIENIA"

  Ustaw jasnosc swojego monitora na maximum,a kontrast na minimum i wmawiaj wszystkim,ze tak ci wygodnie

  Nieuzywajzadnychznakowprzestankowychanispacji

  Jesli to tylko mozliwe,zamiast chodzic podskakuj

  Pytaj wszystkich,jakiej sa plci

  W operze podspiewuj wraz z aktorami

  Idz na wieczor poezji i pytaj,dlaczego wiersze sie nie rymuja

  Dowiedz sie,gdzie twoj szef robi zakupy i kupuj dokladnie te same rzeczy

  Nos je zawsze nastepnego dnia po tym,jak szef byl ubrany w taki sam stroj(jest to szczegolnie efektywne,gdy twoj szef jest przeciwnej plci)

  Wysylaj e-maile do.

  eatinguptoulouse blog

  Muzyczny, a 18.06 jade IDNight do Paryzewa ( jezeli tylko nie bedzie strajku :)


  skomentuj (7)


  la vie est belle 2010-06-15 13:57:55

  Jak zwykle pisze w czasie przerwy w pracy, a wiec w godzinach 12-14. Dzisiaj wyslalam pierwszy raz maila do dostawcy w sprawie prezentu dla 1000 uczestnikow przyjecia na czesc 10 lecia jednej z siedzib PF. Ten mini projekt wlasciwie jest mi powierzony, na poczatku musialam znalezc w bazie, katalogach, w internecie prezenty, ktore odpowiadalyby idei przyjecia. Znalezc ceny, zadbac o ronorodnosc, zrobic prezentacje i czekac :)

  Ostatnie dwa weekendy spedzilam na wsi; na 20 leciu sklepu miesnego w Cahuzac i w pieknym domku nad jeziorem w Ambres i Fiak. Po sobotnich imprezach.O 12 zadzwonila mama, ze juz dojechala. Wyjechalam po nia na dworzec, usciskalam i zaczelysmy wspolne zwiedzanie. Tym razem bardziej alternatywne : poszlysmy do muzeum zycia romantycznego, gdzie widzialysmy wiele pamiatek po F. Szopenie i George Sand. Nastepnie przed kolacja, na aperitif do Cafe Philo, gdzie w kazda niedziele odbywaja sie prawdziwe debaty filozoficzne (na placu przed opera Bastille). Wieczorem w dzielnicy lacinskiej zjadlysmy pyszna kolacje, ja wzielam mule i entrecote :) W niedziele rano poszlysmy do muzeum arts decoratifs, gdzie podziwialysmy bizuterie i kreacje francuskich projektantow ; thierry mugler, YSL. Jedno z najlepszych muzeow jakie zwiedzilam!! Po obiedzie, poganiane przez ochroniarza muzeum (3 razy minelismy sie w muzeum i za.