O czym chcesz poczytać na blogach?

Openoffice.org

Moje Ubuntu

Xubuntu 8.10 i eeeXubuntu 8.10PL

Posted: 21/02/2009 in Uncategorized
0

albo ze strony ubuntu.pl

Zapraszam także do przeczytania mojego artykułu w czytelnia.ubuntu.pl

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

welcome in my loony world...<3 - Onet.pl Blog

2011
 Styczeń
2010
 Grudzień
 Listopad
 Październik
 Wrzesień
 Sierpień
 Lipiec
 Czerwiec
 Maj


05 listopada 2010
Rozdział 14 "TY SIAD! A TY DRZWI!"
  <META name=GENERATOR content="OpenOffice.org 3.2 (Win32)"> <STYLE type=text/css> </STYLE>

Monitorpolski's Blog

Islandzka (ministerstwa, szkoły, banki, szpitale) chce całkowicie zrezygnować z płatnego oprogramowania własnościowego na rzecz darmowych i otwartych programów alternatywnych.
Kilka szkół średnich w Islandii już całkowicie zrezygnowało z systemu Windows na rzecz systemu Ubuntu Linux. To samo tyczy się oprogramowania MS Office (programy typu Word, Excel, PowerPoint) zastępowane są pakietami biurowymi typu LibreOffice (swoją drogą ten pakiet biurowy jest rewelacyjny i polecam go każdemu) czy OpenOffice.org.

Szefem całego projektu jest Tryggvi Björgvinsson, do projektu powołano także kilku ekspertów którzy badają i rozwiązują problemy związane z kompatybilnością i migracją z drogich programów komercyjnych na bezpłatne i wcale nie gorsze ich odpowiedniki. „Chcemy większej równości pomiędzy oprogramowaniem. Rząd musi wspierać rozwiązania opensource’owe, gdyż niewielu jest dostawców aktywnie sprzedających wolne i otwarte oprogramowanie” – mówi Tryggvi Björgvinsson. To.

Pobieranie z wrzuta – Jak pobierać pliki z wrzuta.pl

Stawało się prostsze i co ważniejsze dostępna dla coraz wierzej grupy użytkowników.

Zaczniemy więc od początku czyli od tego w jaki sposób „dawni” ludzie pobierali pliki mp3 i filmiki z wrzuty. Więc na samym początku przesłuchujemy plik mp3. Jeśli się nam spodobał kopiujemy adres strony na której ten plik jest zamieszczony, (w moim przypadku http://ivil1993.wrzuta.pl/audio/vIlBGxypyp/wzr_-_bogini_sexu ) do programu Word lub w moim przypadku jego darmowego odpowiednika OpenOffice.org Writer

Zwracamy uwagę w linku na część która znajduje się za wrzuta.pl mianowicie ją będziemy modyfikować, może się wydawać że dla początkującego użytkownika będzie to trudne lecz bez obaw. Frazę /audio/ zastępujemy ją /aud/file/ naciskamy enter i już nasz dotychczas martwy link stał się odnośnikiem do pliku mp3. W moim przypadku wygląda on tak: http://ivil1993.wrzuta.pl/aud/file/vIlBGxypyp/wzr_-_bogini_sexu ) Wystarczy go kliknąć i będzie się.