O czym chcesz poczytać na blogach?

Openoffice

Blog o programach komputerowych

Marzec 29, 2011 krzysztofwro Dodaj komentarz Przeskoczenie do uwag

OpenOffice.org to pakiet oprogramowania biurowego, potocznie nazywany po prostu OpenOffice.

Pakiet ten powstał jako konkurencja dla Microsoft Office, a także Apple iWork, Corel WordPerfect, IBM Lotus Symphony.

Jego kod powstał na podstawie starszego StarOffice, który napisany został przez niemiecką firmę Star Division.

Data 13 października 2000 roku okazała się przełomowa. Wtedy to Sun podał kod żródłowy pakietu, co jednocześnie stało się właściwymi narodzinami projektu OpenOffice.org. Dla użytkowników, jego największym plusem jest fakt, że jest bardzo podobny do Microsoft Office i jest jakby jego bezpłatną wersją.

To co stanowi największą nowość w wersji 2.0, to fakt posiadania własnego systemu, który obsługuje relacyjne bazy danych (OpenOffice.org Base). Zmianie uległ również sam interfejs, który do niedawna  był kopią wersji jeszcze z StarOffice`a. W arkuszu kalkulacyjnym ilość wierszy została zwiększona do 65536. Bardzo duże zmiany widać również w Impressie, programie do tworzenia prezentacji.

Nowością w OpenOffice jest również fakt posiadania otwartego formatu plików OpenDocument, które są zgodne z normą ISO/IEC 26300.

Co więcej, nawet.

karmelek@weblog:~$

Także kilka programów multimedialnych i internetowych. Również biurko jest skonfigurowane, choć utrzymane jest w bardziej windowsowej konwencji – tylko jeden panel z układem elementów niemal identycznym jak w Windows XP.

Uboższe są także ustawienia, mimo tego możemy w miarę wygodnie skonfigurować system do pracy. Nie ma niestety polskiej wersji językowej liveCD, ale korzystanie z innej -szczególnie dla użytkowników Ubuntu – będzie po prostu intuicyjne. Wydanie doskonale radzi sobie z dyskami windowsowymi. Po uruchomieniu możemy swobodnie używać partycji NTFS, co jest sporym ułatwieniem.

Szkoda, że na niektóre pakiety brakło miejsca. Mnie osobiście w takim wydaniu Ubuntu brakowało pakietu OpenOffice w jakiejkolwiek wersji. Standardowy edytor tekstu nie zawsze wystarcza – szczególnie, gdy chodzi o stworzenie bardziej zaawansowanego dokumentu. Brakuje także pakietu z aplikacjami typu ‘non-free’. Obydwa te pakiety można pobrać wraz z systemem, jednak powiększają one dwukrotnie jego objętość (OpenOffice to 108 MB i ‘Non-free’ to 80MB).

Podsumowując Ubuntu PUD to coś dla fanów systemu lubiących miec go zawsze i wszedzie. Nie znajdziemy tu może fajerwerków, ale do pracy będzie w sam raz. Na plus takiej wersji świadczy szybkość jej działania i ładowania – rozruch do momentu ukazania się biurka trwa niewiele więcej niż przy odpaleniu Ubuntu z dysku twardego i.

darkizm

Kwiecień 2010
Listopad 2010
Czerwiec 2011
Marzec 2012
Ostatnie wpisy
  • ... o Wstrząsie na ...
  • ... wspomnieniach miłych ...
  • ... świecie do góry nogami
  • ...
  • ...pisaniu
  • ... przyjemnych chwilach
  • ...o dźwiękach dreszczowych
  • ...smutku i stracie
  • ... że czasem trzeba ...
Zakładki:
Patrzę czasem
Aloha
Forrest dobrze gada
Mądrzy ludzie powiedzieli
...media indy...
Obywatel
Róża co jest jak burza
Właśność Miłego
Programy bez których....
Ad-aware
Firefox
Foobar
IrfanView
Openoffice
Openoffice pl

ludzie bezwstydni wstydzą się swojego wstydu - Onet.pl Blog

"Jesteś poetą lirycznym?" pyta
i przeszywa go wzrokiem. Bezwstydnie.
"Suka", chciałby jej odpowiedzieć
i wsadzić rękę w majtki.
Ale budzi się w innym czasie,
bez suk i zmotoryzowanych odwodów,
od których mokro robiło się na ulicy>
"Lirycznym, kurwa, litycznym."


Jerzy Jarniewicz
Henrietta (22:48)
..*
"EMO"
<meta http-equiv="CONTENT-TYPE" content="text/html; charset=utf-8"><title></title><meta name="GENERATOR" content="OpenOffice.org 2.3 (Win32)"><style type="text/css"> </style>

Najpopularniejsze programy do pobrania

Filmów

Popularny serwis wideo zadebiutuje jako wypożyczalnia w przyszły piątek. Najpierw pojawią się w nim filmy wyświetlane w ramach Sundance Film Festival.Czytaj więcej na w serwisie www.softpage.pl

 

Tagi: Associated Press Sundance Film VoD wideo wypożyczalnie online you tube YouTube
20:19, softpage.pl
Link Dodaj komentarz »
sobota, 16 stycznia 2010
Krytyczna luka w IE

Podczas ostatnich ataków na ponad 30 wielkich firm, w tym Google'a i Adobe, cyberprzestępcy wykorzystali nieznany dotychczas błąd w Internet Explorerze. Dzięki niemu mogli zainstalować na komputerach ofiar oprogramowanie kradnące dane.

Więcej  przeczytasz w serwisie www.softpage.pl

23:42, softpage.pl
Link Dodaj komentarz »
OpenOffice.org 3.2.0 RC2 wydany

Ukazała się rozwojowa wersja pakietu biurowego OpenOffice. Nowa wersja 3.2.0 RC2 wprowadza wiele nowości. Dodano obsługę.

Linux Ubuntu na Amilo Pro V3515

Dotarcie do mojego bloga. Na różnych forach, w wątkach związanych z Amilo Pro i Ubuntu dodałem linki do http://analiza.blox.pl .

Jeśli na tym blogu znajdziesz użyteczne informacje, dodaj do niego link na swojej stronie.

17:42, agsamek
Link Dodaj komentarz »
sobota, 20 października 2007
Stabilność systemu

Mówiło się, że Linux jest systemem stabilnym. No cóż, niestety nie mogę potwierdzić tej tezy. Przed chwilą wysypał mi się OpenOffice. Fakt, że dokument był nietypowy, bo przekopiowałem sobie swojego bloga i chyba źle to zniósł. Inny problem to regularnie wieszanie się Firefoxa przy oglądaniu filmów, np. www.cozpolska.pl . Zazwyczaj uda mi się zobaczyć dwa odcinki i muszę restartować przeglądarkę.

Oczywiście filmy to prawdopodobnie kwestia wtyczki Adobe, a Openoffice to nie jądro Linuksa, ale muszę stwierdzić, że trochę utrudnia to pracę.

21:56, agsamek
Link Dodaj komentarz »
Zakupy w Auchan