O czym chcesz poczytać na blogach?

Oparzenia

Choroby skóry

Jak i głębsze warstwy skóry. Są bolesne i obrzęknięte, skóra mocno zaczerwieniona i pokryta pęcherzykami, może być wilgotna i sącząca. Przykładami oparzeń drugiego stopnia są: intensywne działanie promieni słonecznych, gorących płynów; benzyny. Zalecenia samopomocy są tu bardzo przydatne w większość przypadków, ale zależy to od lokalizacji i wielkości zmian skórnych

Oparzenia trzeciego stopnia obejmują całą grubość skóry c tkankę podskórną i leżące poniżej mięśnie, kości, narządy. Miej oparzone jest czarne i zwęglone, skóra obrzęknięta, a leżące poniżej tkanki często są widoczne. Ból jest zwykle słabszy niż przy oparzeniach I i 2 stopnia lub może nie być go wcale, gdyż zniszczeniu i gają zakończenia nerwowe. Często ból jest odczuwany jedynie v kół brzegów oparzenia. Oparzenia tego typu są najczęściej skutkiem porażenia prądem, palącego się ubrania, silnego strumienia palącej benzyny itp. Wymagają natychmiastowego intensywnego leczenia w warunkach szpitalnych, łącznie z przeszczepieniem skóry.Szczegóły wpisu

Komentarze:
(0)
Tagi:
brak

Aniazosia's Blog | Just another WordPress.com site

Kilka tygodni i niestety pozostawia blizny.

III stopnia to martwica obejmująca skórę właściwą z naczyniami i nerwami skórnymi,podskórną tkanką tłuszczową. Może być spowodowane ogniem. Skóra może być koloru perłowo-białego, białoszara, brunatna. Ponadto jest twarda i sucha. Goi się bardzo długo i przeważnie wymaga przeszczepu. Również pozostawia blizny.

IV stopnia to martwica sięgająca tkanek głębiej położonych: mięśni, ścięgien, kości. Przyczyną jest zazwyczaj ogień. Dla najcięższych przypadków typowe jest zwęglenie oparzonej części ciała. Leczenie jest operacyjne.

Pierwsza pomoc w oparzeniach:

1. Jak najszybciej schłodzić oparzone miejsce, polewając je strumieniem bieżącej wody, najlepiej o temperaturze ok. 20 stopni C, do około 20 minut lub do momentu ustąpienia bólu.
2. W razie powrotu dolegliwości bólowych należy ponownie rozpocząć schładzanie.
3. W trakcie schładzania usunąć odzież (poprzez rozcięcie), zdejmujemy pierścionki, kolczyki, itp.,
4. Po zakończeniu schładzania rany oparzeniowe osłonić opatrunkiem jałowym wilgotnym lub hydrożelowym, schładzającym. Trzeba pamiętać, że gdy oparzenie dotyczy palców rąk czy stóp, należy między nie wsadzić np. złożone gaziki lub kawałki bandaża w celu uniknięcia.

Półki Na Myśli

Unikaliśmy cienia. Martwiłem się, czy to nie początek udaru - ale innych objawów nie mieliśmy.

Istotnie, PRZESADZILIŚMY. I to bardzo.

W drodze powrotnej spotkaliśmy zaprzyjaźnioną parę rowerzystów i znów podróż minęła szybko. Wciąż miałem dreszcze i modliłem się, żeby być jak najszybciej w domu, ale musiałem wytrzymać te niecałe 2 godziny. Po przybiciu do brzegu odprowadziłem D. na autobus. Szedłem wyraźnie wolniej, niż zwykle. Ból w nogach się powiększał. Dowlokłem się do domu, a tam czekał mnie zimny prysznic - dosłownie. Musiałem się myć w letniej (prawie zimnej) wodzie ze względu na oparzenia. Już wtedy cierpiałem, ale na szczęście zasnąłem szybko.

..... sweet rain // ..... TOTAL KAWAII!!!

.< ! myślałam, że się będzie smażyć góra 20 min, a ona smażyła się 2h -_-' i to w największym słońcu X_X' więc, ja się kręciłam na plaży, to sobie brodziłam na brzegu, to kopałam dziure w piasku (o głębokości metra XD!), to dzwoniłam do M. ... a jak mi się znudziło, to sobie poleżałam obok Siwej na piasku XD.. i jaki był tego efekt? Siwa się zrobiła czekoladowo brązowa, a ja wyglądałam jak rak X3.. zjarałam sobie - ramiona, łopatki, dekolt i nogi. a mówiłam wam, że ona chciała się opalić przed naszą imprezą 18 -_-' ? ugh, i podsumowanie, na bus wydałam 30 zł, na krem do opalania - 15 zł, na balsam po opalaniu - 15 zł, a na maść na oparzenia - 30 zł - więc wychodzi, że za moje oparzenia zapłaciłam 90 zł, hooray -_-'''
3. a zakończenie sobie olałam.. przyszłam normalnie ubrana i nawet nie miałam kwiatka dla wychowawczyni XD bo za co mam jej go dawać? za to, że mam 5 z ang? to przecież moja zasługa nie jej X3.. i zonk roku!!! wiecie, że u mnie cieńko z histą, nie? a kto zgadnie co miałam za ocenę? DOSTATECZNY!!! WAAA!! *dzika radość* a ja myślałam, że nie zdam, bo moje oceny to 1, 1, 2, 2, 5 (za referat o Hitlerze, który napisał za mnie brat XD'). i jeszcze się kłóciłam z panią od polskiego o moją ocene, bo z prac klasowych miałam 3, ze sprawdzianu z Lalki 3, a ze Zbrodni i Kary 1 (ten spr.

aloelife.blog

Liściem Aloe Vera na etykiecie Galaretki Aloe Vera. W przypadkach, kiedy niezbędne jest delikatne ale skuteczne łagodzenie Galaretka aloesowa Forever jest nieocenionym sprzymierzeńcem a często nawet zbawieniem. Dzięki w pełni naturalnym znieczulającym cechom miąższu Aloe Vera, który zawiera galaretka aloesowa łagodzi a wręcz hamuje świąd i pieczenie będące rezultatem ukąszeń insektów czy też innych czynników. Aloe Vera Gelly pomaga dużo lżej pokonać pierwszy, często bolesny i najbardziej dotkliwy etap gojenia delikatnych uszkodzeń skóry, jakimi są: zacięcia, zadrapania, skaleczenia, oparzenia oraz inne.skomentuj (0)

aloe vera 2011-02-26 16:51:00

Dzięki usprawniającym gojenie właściwościom aloesu, aplikowany jest on powszechnie na opatrunki oraz na wszelkiego rodzaju podrażnienia, oparzenia, opuchlizny czy drobne zadrapania, skaleczenia jak również otarcia. Aloe vera znajduje zastosowanie podczas stanów zapalnych skóry, mięśni, stawów czy ścięgien. Jest nieoceniony na bóle reumatyczne, przez wzgląd na wydłużone w czasie oddziaływanie miąższu aloe vera na.