O czym chcesz poczytać na blogach?

Opal

Fantastyka wydobyta z szuflady - Onet.pl Blog

– Jargun wskazał na brata, który wykonał parę gwałtownych ruchów dłońmi i z ponurą miną wrócił do grzebania w ognisku. – Mieliśmy jeszcze szóstkę rodzeństwa, ale tylko nasza dwójka trafiła do Zamku na szkolenie. Złożyłem przysięgę sześć lat wcześniej niż on. Potem starałem się trochę ułatwić mu naukę, wspierałem jak mogłem… Nawet nieźle sobie radził. Został pełnoprawnym Strażnikiem i niestety dopiero parę miesięcy później wyszło na jaw, że nie do końca się nadaje. Akurat wróciliście z wyprawy na maga, pokaleczeni i poobijani, ale żywi, w całym Zamku panowało zamieszanie, najsilniejsi Sędziowie nie żyli, pozostali próbowali doprowadzić weteranów do względnej równowagi, wszystkie pozostałe sprawy zeszły na dalszy plan… I właśnie wtedy… to ja przeprowadziłem wygaszenie.

-Wygasiłeś własnego brata? – wykrzyknęła Opal. – To znaczy… byłeś… jesteś Sędzią!

piec do pizzy - piec do chleba opalany drewnem

I wiele innych wspaniałych zdrowych dań.

Zdobądź się na odwagę zerwij z monotonnością.

Spróbuj zdrowego smacznego i aromatycznego jedzenia takiego jak sto czy dwieście lat temu… Jedzenie, które jadał twój dziad, pradziad i prapra...

Zapytaj się sam siebie czy wiesz jak smakuje prawdziwy chleb???. Ja mogę odpowiedzieć WIEM!!! I żaden inny smak się nie liczy. Zacznij jeść zdrowo, nie faszeruj się chemią, którą jest pompowany chleb, który codziennie spożywasz!

Budując piec opalany drewnem czy to w domy czy w ogrodzie stwarzasz niepowtarzalną atmosferę domowego ogniska.

Stado koni magicznych i niemagicznych. Trzecie Odrodzone Pokolenie. - Onet.pl Blog

  Po dłuższej chwili odwróciła lekko łeb, spojrzawszy na gromadkę koni, stojących na łące. Uniosła smolisto-czarne ślepia, zatrzymując je na bladym księżycu.  Niebo miało barwę sierści Moro. Uśmiechnęła się lekko, przypominając sobie przyjaciółkę, o ciemno niebieskiej sierści, pokrytej pajęczynką srebrzystych, migotliwych wzorów.           
   Moro, Mehari, Opal, Suey, Tornado, Ce, Yvyene, Panama, Schorma, Asfalot, Manhatan, Famous, Alejandro, Shesay, Yashi, Ireth... Mogła by długo wymieniać. Wszystkich kochała, choć na swój sposób. Co by bez nich zrobiła? Przecież bez nich nie mogła by istnieć.

"Jestem Heven. Istnieję, istnieję, istnieję..."

Biżuteria Yoko Art

2011
Naszyjnik "Z dalekiej podróży"

Tagi: biżuteria chryzokola naszyjnik opal maślany rękodzieło srebro925 turmalin
23:19, bkkb7
Link Dodaj komentarz »
Naszyjnik "O świcie"

Tagi: ametyst biżuteria cytryn KwarceFrenit Kwarc Różowy i Lemon naszyjnik srebro 925
23:03, bkkb7
Link Dodaj komentarz »
Naszyjnik "Wspomnienie"

Tagi: agat biżuteria naszjnik opal piryt srebro oksydowane 925 turkus
22:42,