O czym chcesz poczytać na blogach?

Ondine

Hipodrom De Facto wita :) :) :) - Onet.pl Blog

*Regulamin

1. Do jednej kategorii max. 1 koń

2. Jeden koń max. 1 kategoria

3. Banner obowiązkowy


*Kategorie

Jedno-konne 

Blobke

*Santissima

*Campion

Rekishi Tsuki

Neverland


Wielo-konne

Black Day 


Lovley (23:54)
5 Będą wyniki xD i nawet dyplomy ^^
Wyniki


Araby

1. Aria Impresario

Diabelicia

*Orchidea adjuze

*Monogramm

2. Sea Inspiration

*La Abba Chiquita

Jasper


Folbluty

1. Debi

Viera

2.  *Summer


Rasy Niemieckie

1. Dark Chorwat - <33333 <--- to opisuje co o nim myślę xD

Rockben Gw

*Fallada

Weiss Stern


Rasy Barokowe

1. Donna Scorpia 

Twilight

Blobke


Kuce

1. Ondine

Unbreakablew

*Luna - prześwietny ^^

2. *Gotyk

**So What


to co daje i odbiera sens życia. - Onet.pl Blog

Czasu O.O ! Nie wygląda jakby tam pracował. Nie ma żadnej plakietki ani nic. Gapi się na nas jak jakiś pedofil O.O Napalony dzikus -.-'' Wolę nie wdawać się z nim w konwersację, bo nigdy nic nie wiadomo ... Nie wyglądamy jakoś groźnie więc o co chodzi ? Przecież nic nie ukradniemy -,-'' ! Żal gościa. To, że oglądamy książki albo płyty nie robi z nas złodziei. Dobra, kończę ten temat.
 Zmieniłam ostatnio szablon. Jak wam się podoba ? Polecam wam stronkę Zakazane szablony. Są tam świetne szabloniki, a do tego instrukcja jak wszystko potem wstawić na blog.
 Całkiem niedawno byłam w kinie na "Ondine". Film nie bardzo mi się podobał. Gdyby nie to, że w całą historię były wplątane losy małej Annie - córki głównego bohatera - to chyba bym tam padła. Oczywiście nie było aż tak źle, ale ... no właśnie. Zawsze jest to "ale". Mam nadzieję, że następny film na jaki się wybiorę będzie bardziej ... emocjonujący.
 Wiem, że ten wpis skomentują góra trzy osoby ... no cóż. Będę pisała tego bloga choćby i dla tych trzech osób. Dzięki za wszystkie komenty. Jest ich mało, lecz i tak mnie motywują do dalszego pisania.

Dobranoc, diabelskie nasienia.

antyblonnik - Onet.pl Blog

Aktorska goraca para... -Dziękuje!

Hej! chciałbym wam polecić stronke, szczególnie związana z muzyka[pewnie nie ,którzy z was znaja ta strone;/]jest to last.fm nie będe za dużo szczegóło zdradzał bo po co?![link pojawi się na'link']

Colin Farell dziekuje Aicji...

Farell podziekował Alicji Bachleda-Curuś z gali rozdania 'Oskarów'.Colin miał przyjemność odebrac  w sobote'Oskara' za najlepszego aktora za role w 'Ondine'.Czy zasłuzył?

nie skromił też podziękowaniami, podziękował przedewszystkim swojej kobiecie czyli Alicji Bachledzie-Curuś.pod tym linkiem znajdziecie cały artykuł:

http://www.plejada.pl/17,30185,news,1,1,colin-podziekowal-alicji-na-gali-ifta,artykul.html----------------------------------------

Na koniec polecam gorąco artykół pod tytułem:'Dyplom Casanovy'

znajduje sie on pod tym linkiem:

Euroslawizm

W niepublikowanych i nieznanych ludowych wierzeniach, aż do początków wieku XIX.

Wiek XIX jest wielkim renesansem takich ludowych wyobrażeń, a jednocześnie wprowadza rusałki do kultury dziś powiedzielibyśmy „wysokiej”, do pełnowartościowej literatury. Wspomnieć należy powszechnie znane Polakom Goplanę i Świteziankę. Znamienne, że nie są określane jako rusałki, ale mają nazwy własne, pochodzące od geograficznych nazw jezior. Już bardziej bezimiennie występują w znanych i mniej znanych operach.

Pierwszą jest Undine Ernsta Teodora Amadeusa Hoffmana z 1814 roku (rusałka to po francusku ondine, a po niemiecku właśnie Undine). Może być pewnym zaskoczeniem, że pisząc o Słowianach nagle wspominam niemieckiego kompozytora. Ale to nie przypadek, ETA Hoffman, wielki teoretyk romantyzmu i kompozytor-hobbysta pewną część życia spędził na anektowanych przez Prusy terenach Polski – na Mazowszu i w Wielkopolsce. Niewykluczone, że Undine jest inaczej opisaną Goplaną.

Kolejną mało znana opera Rusałka Aleksandra Dargomyżskiego, kompozytora rosyjskiego zaliczanego do szkoły narodowej, a więc hołdującego ideałom słowianofilskim.

Bardziej znanym twórcą podejmującym.

"Książki są jak towarzystwo, które sobie człowiek dobiera." - Monteskiusz - podtrona bloga - Onet.pl Blog

 - Kaś

http://atramentoweserce-inkheart.blog.onet.pl/ - Shadow

http://zaczarowana-przez-ksiazki.blog.onet.pl/ - zaksiążkowana

http://ksiazkoland.blog.onet.pl/ - scharlotte

http://cudnie-paskudnie.blogspot.com/ - Ondine