O czym chcesz poczytać na blogach?

Omerta

Zeznania Sędziego

Aż w końcu zlecenie trafiało do wykonawcy. Bardzo często nie miał on pojęcia, kto jest rzeczywistym zleceniodawcą. Umożliwiało to odseparowanie Dona od jakiejkolwiek odpowiedzialności karnej. Jednak gdyby lojalność nie była silną stroną współpracownika Dona chroniła skutecznie zasada zwana „omerta”, a więc nakaz milczenia. Obowiązywał nie tylko osoby zaangażowane
w przestępcze działanie, ale też ofiary tych działań lub ich najbliższych. Karą za złamanie omerty była śmierć winnego i jego najbliższych. Za jej dotrzymanie nagrodą było miękkie lądowanie po wyjściu na wolność, wsparcie prawne, a przede wszystkim otoczenie opieką rodziny skazanego na odsiadkę lojalnego żołnierza. Kalkulacja była zatem prosta. Opłacało się milczeć.
Afera korupcyjna w.

strzegowskie wiesci - Onet.pl Blog

Uważać, że dziewięcioletnie zmagania rodziny Olewników z przerażającą indolencją organów ścigania i wymiaru sprawiedliwości są efektem nagromadzenia jednostkowych przypadków, pomyłek, zaniedbań i błędów. Istnieje wewnętrzna, niezwykle spójna logika w zachowaniach policjantów, prokuratorów bądź polityków zainteresowanych sprawą, a analiza powiązań i zależności nakazuje zdecydowanie wykluczyć działania incydentalne lub powodowane ludzkimi ułomnościami i błędami. Istnieje również trwała, obowiązująca od początku tej sprawy zmowa milczenia, której nie sposób nie porównać do mafijnego „kodeksu Omerta”, gdzie depozyt zbrodni łączy ze sobą wiele środowisk życia politycznego, biznesowego i medialnego.

Za każdym ze sprawców uprowadzenia Krzysztofa Olewnikamożna dostrzec mniej lub bardziej wyrazisty cień ludzi służb specjalnych PRL, bądź ślady powiązań z największymi grupami przestępczymi, wiodące głęboko do świata polityki i biznesu. We wszystkich działaniach sprawców widoczna jest brawura i nonszalancja, świadcząca niewątpliwie, że ludzie ci mieli pełne poczucie bezkarności, gwarantowane im przez zleceniodawców..

tytul bloga

Ich łzy
Lecz z odejściem twoim wkrótce nadchodzą złe sny
Koniec prawie zawsze jest początkiem...
Bredząc trzy po trzy wtedy zjawiasz się ty
Jesteś Władcą Snów - zawsze idą bez słów!
I znów zginą miliony gdy wraz z dziećmi swymi
Zmienisz inny kraj w krainę cieni

Umieram - gdy widzę jak błądzimy we mgle
Umieram - gdy czuję, że trwamy we śnie
Umieram - bo wiem, że Ty nie rozumiesz, że ja
Umieram - wciąż widząc to...


Powered by Hunter
skomentuj (0)
Omerta
2008-01-16 08:56:39

falszywy swiat
stworzony wsrod pozorow
co moze dac
swiat marzen bez kolorow
chwilowa ekstaze
i kradnie czas
z zycia wymarze
uczucia slad

falszywy swiat
za sukcesem gonisz
kilka dat
zadeptanych snow
co mozesz miec
gdy zycie trwonisz
i nic nie zmienia sie

Ogien zgasl
wypalil zar
nie ma juz nic
stracony czas
ogien zgasl
i nigdy wiecej nie...
nie ogrzeje cie

falszywy swiat

Skoro nie można się cofnąć, trzeba znaleźć najlepszy sposób, by pójść naprzód.

Utrwaloną opaleniznę a ja rózowy zarys stanika na ciele i CIESZ SIĘ TU BABO…Nadal mogabym konkurować z wampirami. 
Ciekawe co przyniesie nadchodzący weekend…
boodyniek 2011-07-20 12:19:40 skomentuj (0)


Vertrauen
" Ile osób może jednak powiedzieć, że są bezgranicznie szczęśliwe, że mają choćby jedną ludzką istotę, której mogą całkowicie zaufać?" Mario Puzo — Omerta

Niektórzy podsumowują swoje życie w Sylwestra, składają obietnice, które w ciągu roku trudno jest im spełnić, lub po miesiącu zapominają o złożonych sobie przyrzeczeniach..
Inni czynią to w dniu swoich urodzin, np. 31.

Lipiec tego roku mamy zwyczajnie do dupy, w imieniny pochmurno, w urodziny pochmurno... chciałoby się zaryzykować stwierdzenie że widocznie to przesłanka na najbliższy rok... miesiąc, kwartał...

Czy jest rzeczą rozsądną kochać kogokolwiek tak mocno by darzyć go bezgranicznym zaufaniem ? Zwłaszcza gdy każdy kolejny dzień, pojedyńcze zdarzenie .