O czym chcesz poczytać na blogach?

Ołówek

GRAFIKA i nie tylkoempty snippet

Z chęcią zakocham się w życiu

Się w cudach, jakie potrafi wyczynić. Przestałam rysować same kontury - spróbowałam cieniowania, oochhhhh... (Czytelniku, jeśli nie jesteś rysownikiem, to przestań pukać się w głowę - wiem, jestem walnięta, ale to jest prawdziwa miłość!:D)

W gimnazjum zauważyłam, że On też czuje do mnie miętę. Spędzaliśmy razem dużo czasu, byliśmy prawie nierozłączni. Niestety w trzeciej klasie coś nas rozdzieliło... Byłam bardzo zajęta, tyle zmian w życiu, tak mało czasu... On to zrozumiał. Teraz znów jesteśmy razem! :) Jako druga w rankingu Największa Miłość, Pan Ołówek jest mi bardzo bliski. Czasem jednak jest troszkę złośliwy i chce pokazać, że wcale tak mnie nie kocha i że nie ma z nim tak łatwo. Wtedy Paulinka troszkę się wkurza i bierze do ręki Panią Gumkę, bez której w żadnej miłości ani rusz (muahahha, ale mi się to udało:d). Momentami jestem niedobra dla mojego Ołówka i bardzo się na nim wyżywam, dochodzi wtedy do załamania - całe szczęście w pogotowiu jest nasza dobra koleżanka Temperówka, która doprowadza do tego, że mój Misiaczek jest znów taki ostry, mmmm, tak jak lubię, i wtedy dopiero jest fajnie ;) Także mimo tego, że Pan Ołówek czasem zbyt szybko robi się miękki, a ja jestem niekiedy taka.

amelia-snape blog

Którym piszę. Chcę ci go dać, gdy dorośniesz.
Chłopiec z zaciekawieniem spojrzał na ołówek, ale nie zauważył w nim nic szczególnego.
-Przecież on niczym się nie różni od innych ołówków, które widziałem !
-Wszystko zależy od tego, jak na niego spojrzysz. Wiąże się z nim pięć ważnych cech i jeśli je będziesz odpowiednio pielęgnował, zawsze będziesz żył w zgodzie ze światem.
Pierwsza cecha: możesz dokonać wielkich rzeczy, ale nigdy nie zapominaj, że istnieje dłoń, która kieruje twoimi krokami. Ta dłoń to Bóg i to On prowadzi cię zgodnie ze swoją wolą.
Druga cecha: czasem muszę przerwać pisanie i użyć temperówki. Ołówek trochę z tego powodu ucierpi, ale potem będzie miał ostrzejszą końcówkę. Dlatego naucz się znosić cierpienie, bo dzięki niemu wyrośniesz na dobrego człowieka.
Trzecia cecha: używając ołówka, zawsze możemy poprawić błąd za pomocą gumki. Zapamiętaj, że poprawianie nie jest niczym złym, przeciwnie, jest bardzo ważne, bo gwarantuje uczciwe postępowanie.
Czwarta cecha: w ołówku nieważna jest drewniana otoczka, ale grafit w środku. Dlatego zawsze wsłuchuj się w to, co dzieje się w tobie.
Wreszcie piąta cecha: ołówek zawsze pozostawia ślad. Pamiętaj, że wszystko, co uczynisz w życiu, zostawi jakiś ślad. Dlatego miej.

szkice, obrazy, rysunki - Onet.pl Blog

Dwa ołówki 8B i gumkę chlebową, przez co musiałam zrobić krótką przerwę w rysowaniu Housika :D
Moim skromnym zdaniem, rysunek ten uważam za jeden z najlepszych, chociażby na czas jaki mu poświęciłam i efekt końcowy ;)
Rysunek powstał na formacie A4, ale niedługo powstanie taka sama wersja na większym formacie -specjalne zamówienie ;)

 

Oczy- okoły 1 godziny pracy, moim zdaniem najlepsze z całego rysunku, ze względu na to że oddają tajemniczość i zawadiackość bohatera^^ użyłam gumki chlebowej i ołówków; 4B, 2B, 2HB ;)
Zmarszczki na czole- efekt nawet nawet, ołówki 3B & 2HB ;)
Twarz- ołówek 2HB, do uzyskania gładkości użyłam wacika do twarzy, aby nie było widać mocnych i niezaplanowanych śladów ołówka ;)
Cień (po lewej)- ołówek 8B, do uzyskania przebłysku na lewym policzku użyłam gumki chlebowej i gumki factis oraz ołówka 6B ;)
Kołnierzyk białej koszuli- ołówek 2HB, mocniejszy cień-2B oraz najjaśniejsze partię materiału- ołówek 8H (tak wiem, wiem ołówek nie nadaję się do szkicu, ale nie mogłam się powstrzymać) ;D
Włosy (a mianowicie ich fragment)- mocne przyciśnięcie ołówka 2HB oraz użycie gumki chlebowej do rozjaśnienia i do uzyskania tzw ''siwizny Housa''- użycie kawałka odciętej gumki do mazania o ostrym.

princessa16 | e-blogi.pl

Który kończył się następnymi drzwiami. Tym razem czarnymi, co stanowiło potworny kontrast pośród tej oślepiającej jasności. Ralph nacisnął klamkę i wpuścił Phoebe do środka. Sam został za drzwiami. Gabriel wszedł jednak za nią.
- Dlaczego Raphael... - zaczęła.
- Tu mogą przybywać tylko ci, którzy będą oceniali twoej umiejętności - sucho wytłumaczył Gabriel.
- Ty... - syknęła, jednak nie dokończyła zdania, bo usłyszała zimny głos Adriela.
- A więc wreszcie jesteście - rzekł. - Czas więc zacząć próbę. Seleno podejdź tu i usiądź.
Dziewczyna dostrzegła okrągłu stolik i krzesło. Na stole leżała kartka papieru i ołówek. Z wahaniem podeszła i usiadła na krześle. Wtedy dopiero zauważyła, gdzie znajdują się ci, którzy będą ją oceniać. Stali na niewielkim podeście tuz przed Phoebe, jednak ich jasne stroje wtapiały się w tło i trudno było ich dostrzec.
Było ich czterech. Adriel stał pomiędzy poważnym mężczyzną o złotych lokach i szarych oczach, z mieczem u boku i wyglądającym na znudzonego Aniołem, którego czarne włosy wyglądały, jakby nigdy ich nie czesał. Czwarty Anioł stał nieco z boku i przyglądał się jej z zaciekawieniem. Miał gęste brązowe włosy i błękitne oczy, które teraz uważnie ją lustrowały.
- Rysuj - rozkazał jej Adriel.
.

bo to, co nas spotyka, przychodzi spoza nas...


>>>

Kupiłem kolejny tomik wierszy ks. Twardowskiego. Czytałem. Wiersze otwierały mi oczy i serce. Pobudzały do pisania, stały się bliskie jak głos przyjaciela.

Wreszcie udało mi się umówić z księdzem Janem na spotkanie. Odbyło się ono w przedsionku zakrystii kościoła sióstr Wizytek w Warszawie. Ksiądz przyszedł tuż po szesnastej. Przywitał się ze mną i bardzo życzliwie zaprosił do rozmowy. Usiedliśmy w kąciku przy stole z nocną lampką. Na jego życzenie opowiedziałem krótko o sobie. Pokazałem trochę moich fotografii i wierszy. Nieśmiało prosiłem o udzielenie mi wywiadu. Zgodził się. Wyciągnąłem z plecaka czerwony ołówek i powiedziałem:

- To jest prezent dla Księdza.

Ksiądz Jan wziął gruby ołówek, zwyczajnie zastrugany z jednego końca. Na drugim "siedział" wyrzeźbiony Chrystus Frasobliwy. Trzymał go chwilę w skupieniu i rzekł:

- Taki ołówek od razu wzbudza zaufanie. Pan sam go wyrzeźbił? To bardzo dobry pomysł.

- Pomyślałem, że Ksiądz może nim pisać wiersze.

- Lubię Pana Jezusa Frasobliwego. W domu mam dwie stare figurki. Ten ołówek jest wzruszający. To ciekawe: Pan Jezus na ołówku prowadzi rękę... Ale, proszę pana, ja nie piszę ołówkiem, tylko długopisem. Czy dałoby się zrobić długopis z.

szybki atak - cubiculum

By na końcu dobić mnie nożem w ciemnej uliczce,do ktorych notabene nie chadzam ale jak każda rasowa ofiara filmowa pójdę bo zgubię zegarek, albo będę po prostu gdzieś tam szedł kiedyś..

przez tę reklamę czuje się jak mutant. parafrazując - przez telewizję czuję się jak wariat.

I jak tu nie wierzyć że telewizja to nic dobrego, cholera..
16:47, thx1199 , szybki atak
Link Dodaj komentarz »
wyciskany ołówek

człowiek jest w stanie stworzyć fantastyczne rzeczy. nauka coraz częściej zadziwia całą ludzkośc oferując coraz to nowsze sposoby na ułatwienie nam życia, ulepszenie, uprzyjemnienie i co tylko ktokolwiek sobie wymarzy.począwszy od rzeczy codziennego użytku, aż do przemysłu.po prostu, zadziwiające.
jak się okazuje, nawet najprostszy przedmiot związany z techniką i rozwojem cywilizacji potrafi nieść radość i szok.podszedł do mnie niedawno jeden z Przyjaciół (tych co mam w pracy tak nazywam) i z miną dziecka pokazał mi ołówek automatyczny,po.