O czym chcesz poczytać na blogach?

Oldboy

INTEFILM

Du talion’. Jeśli pierwszy z nich był dość surowy i bezkompromisowy a drugi wydawał się zbyt powolny i podchodzący pod arthouse to “I Saw the Devil” łączy elementy obu z nich jednocześnie sprowadzając kino revenge do ekstremum. Już pierwsze pięć minut filmu zapowiada, że nie będzie to lekkie kino. Zapomnijcie o scenach z młotkiem z ‘Oldboya’ czy miażdżeniu kolana młotem w ’7 Days’. W ‘I Saw the Devil’ takie patenty to tylko początek.

Film opowiada historię tajnego agenta, którego ciężarna narzeczona padła ofiarą psychopaty, granego przez Choi Min-sika z Oldboya. Na jej pogrzebie mężczyzna składa obietnicę, że znajdzie sprawcę zbrodni i sprawi, że będzie cierpiał 10000 razy bardziej niż ona. Od tego momentu zaczyna polowanie na mordercę. Gdy wreszcie go dopada, nie zabija go od razu, pozwala mu żyć – zaczynając tym samym polowanie, w którym ofiary będą padać po obu stronach konfliktu. Motyw zemsty zostaje sprowadzony tutaj do samej esencji – sprawić by druga osoba cierpiała tak bardzo, jak tylko to możliwe. Dzięki temu widzowie są świadkami naprawdę mocnych scen i zwrotów akcji, które przyprawiają o palpitacje serca.

antygona82

sty

Sesja. Niektórzy się uczą, niektórzy oglądają filmy, układają pasjanse, tańczą… i myślą, że jakoś to będzie.Taaaak, ci drudzy to ja. Zdecydowanie.
Ale się wezmę. Kiedyś się wezmę. A narazie sobie poleżę

Nie no, a tak na serio to faktycznie się obijam, coprawda wpadły już dwie piąteczki oraz db praktycznie za nic, ale dalej zapowiada się mniej ciekawie.
Na Oldboya nie poszłam, postanowiłam się uczyć. Przyswoiłam sobie troszkę Freuda, ale przynaję, jeszcze coś niecoś muszę się dowiedzieć. Narazie w ramach relaksu – poczytuję sobie „Psychoterapię” pod redakcją L.Grzesiuk. Interesujące
Słucham sobie też Nosowskiej (PukPuk) i zastanawiam się kiedy właśnie zacznę robić coś pożytecznego. Bo wramach buntu przeciw sesji – obejrzałam sobie film. The needful things. Polecam
Teraz kolej na walkę pomiędzy Freddym Krugerem a Jasonem. Dwóch wielkich niepokonanych, interesujące… P. twierdzi, że juz oglądaliśmy ten film, mnie się.

Uzależnieni od piłki

Nasuwają mi się pytania dlaczego np. ŁKS nie zdegradował się dobrowolnie do niższej ligi, aby na niższym szczeblu rozgrywek móc wypłacić pensje piłkarzom (wiadomo, niższa liga - gorsi piłkarze z niższymi pensjami) ? Idąc dalej tym tokiem myślenia : dlaczego kluby posiadające problemy z kibicami, nie degradują się, aby ich ukarać ( będziecie niszczyć nasze mienie to będziecie oglądać nas z grających z amatorami).

Cały Polski futbol jest zaściankowy, od początku do końca. Prezes PZPN prowadzi interesy jak byśmy mieli średniowiecze, piłkarze są ambitni jak oldboy'e pod koniec meczu, a stadiony stanowią w wielu miastach pośmiewisko architektoniczne. Może PZPN powinien zdegradować wszystkie ligi i nałożyć zakaz gry w europejskich pucharach na wszystkie drużyny, aż wszystko nie zacznie wyglądać chociaż trochę normalnie?

Prezes Lato zadowolony z siebie sprzedaje prawa do transmisji reprezentacji na 10 lat po warunkach godzących w nasze dobro, dobro kibiców i nic się nie dzieje, nie ma żadnej reakcji. Nasza reprezentacja przegrywa mecze towarzyskie w fatalnym stylu, nie z winy trenera, lecz braku ambicji piłkarzy, lecz nikt.

cafemrok blog

Monika myślała, że to ostatnie chwile jej życia, gdy nagle wszystko obróciło się na jej korzyść… Czy aby na pewno?

Pewien Syn znalazł Kota. To ostatnie chwile radosnego dzieciństwa…

A pewna kobieta poznała prawdziwą rozkosz. Tylko, że rozkoszą może być wszystko…

„Strach” to zbiór dziewięciu opowiadań grozy pióra Sylwii Błach – młodej, utalentowanej pisarki, która śmierć i cierpienie doprawia szczyptą pożądania, tworząc historie jedyne w swoim rodzaju, nie pozwalające czytelnikowi spokojnie zmrużyć oka… Bo kto wie, gdzie czai się prawdziwe ZŁO?
Tagi: stephen king, nowiny
skomentuj (0)
2011-02-17 21:16:45 >> Zwiastunki: I saw the devil

'I saw the devil' w reżyserii Ji-woon Kima (Opowieść o dwóch siostrach). Opowieść o tajnym agencie ścigającym mordercę swojej.

Nicola M.


STRONA GŁÓWNA


BLOG

Wróciłam!
Wróciłam już z wczasów. Miałam wypadek jak byłam na mazurach ale nie podam szczegółów tego przykrego zdarzenia...no ale po zatym jest w porządku. Na Mazurach było super. Robiliśmy ogniska itp. A tak przy okazji pozdrawiam wszystkich!!!;Gracjana, Paulinę, Agę(małą),Kasie,Ole,Sebastiana,Pawła, Tygryska:), Alosze, Młodego, moją kuzynkę, i wszystkich których pominęłam nawet oldboy'ów!!!
2003-08-17 16:21:34 skomentuj (0)


I po Urodzinach...
Niby tak dużo koleżanek, kolegów...wszyscy wszystkich lubią itd. a wszyscy zapomnieli o moich urodzinach... przez cały rok starałam się być dobrą koleżanką,uczennicą, córką, wnuczką, kuzynką a jednak...:( nikt nie wysłał kartki, nie złożył życzeń nikt mnie nie odwiedził... A dla tych którzy nie wiedzą kiedy są moje urodziny mówię: 13 sierpnia
2003-08-17 17:22:27 skomentuj (4)


To już jest koniec...nie ma już nic...
KONIEC WAKACJI!!!:( Niestety wakacje.