O czym chcesz poczytać na blogach?

Oktoberfest

Bawaria nieOBIEKTYWnie

Włoszczyzna
PRZYRODNICZO
Sven Zacek
Wild Wonders OF Europe
Bawaria NieOBIEKTYWnie Bayern Bavière Bavaria Бавария Baviera Beieren

Wypromuj również swoją stronę


Kontakt:
Miriola Dzik
miszy_m@yahoo.com
Pisz blog
Dodaj blog do ulubionych
Wersja mobilna

zamów newsletter

Bawaria nieOBIEKTYWnie

Bayern Baviere Bavaria Baviera Beieren
Kategorie: Wszystkie | Florystycznie | Górsko | Jarmarki | Konsumpcyjnie | Ludzie | Mury | Niebo | Nowocześnie | OKTOBERFEST | Po sąsiedzku | Rozmaitości | Rozrywkowo | W drodze | Wiejsko | Wiosennie | Woda | Zimowo | Zwierz | Świątecznie
RSS
sobota, 01 października 2011
Piórko w piórko - Oktoberfest

Polska:Niemcy – odwieczny mecz

Oktoberfest, początkowo wyglądały bardzo rozczarowująco: nie były tradycyjne, przypominały bardziej wesołe miasteczko. Nad namiotami górowały karuzele i diabelskie młyny. Dopiero po wejściu do namiotów odkryłem, o co w tym wszystkim chodzi.

Siada się przy stole z nieznajomymi, ale wesołymi ludźmi. Pije się najlepsze piwo (oczywiście kwestia gustu). A muzyka, której się obawiałem? Na środku namiotu siedziała bawarska kapela, bardziej utalentowana niż przypuszczałem. Szlagiery i pieśni ludowe oczywiście zabrzmiały, ale poza nimi przeróżne utwory – nawet rockowe! Świetna zabawa, która przycichła jedynie na moment przy płaceniu za piwo (1 litr niemal 9€).

Jeżeli jest się turystą, który jedynie przyjeżdża na Oktoberfest, potwierdzi swoje stereotypy: głośni Niemcy jedzący jedynie kiełbaski popijane piwem. Ale to jest drobny element niemieckiej kultury. Oktoberfest to kwintesencja Bawarii, która trwa nieco ponad 2 tygodnie w roku. Nie można zapomnieć, że Niemcy to zdecydowanie coś więcej niż ten region.

P.S. Ostatnio odkryłem, że polskie wesela także potrafią wiązać się z dobrą zabawą.

Oktoberfest w liczbach (2010):

6 400 000 gości, spożywanych jest:

530.000 sztuk drobiu, 117 wołów i 59 cielaków,

7 1oo ooo litrów piwa.

8,70 do 9,20 € kosztuje 1 litr,

2,3 kg waży jeden pełen.

Niemcy Zabytki

W całych Niemczech.

Dzisiejszy Oktoberfest to po prostu wielkie święto piwoszy. Spożycie piwa w tym czasie przekracza 50 tys. hektolitrów, przynosząc producentom ogromne zyski. Każdy z siedmiu monachijskich browarów (na tę okoliczność browar Hacker-Pschorr ponownie dzieli się na dwie firmy, mimo iż to Paulaner produkuje wszystkie gatunki piwa sprzedawane pod wspólną nazwą) posiada własny namiot, gdzie obok piwa sprzedaje się także precle i połówki kurczaka, kiełbaski i wieprzowe golonki. Goście siedzą po dziesięciu na jednej ławie, a po wypiciu paru litrów piwa połowa zgromadzonych nieodmiennie śpiewa i tańczy na stołach. Na towarzyszącym świętu jarmarku można spróbować również swoich sił na rodeo.

Wbrew nazwie Oktoberfest (październikowe święto) w rzeczywistości zaczyna się we wrześniu, trwa zawsze 16 dni i kończy się w pierwszą niedzielę października. Tradycyjna ceremonia otwarcia rozpoczyna się w pierwszą sobotę przybyciem punktualnie o 11.00 na teren jarmarku zaprzężonych w konie ogromnych wozów z beczkami piwa. Wjazdowi towarzyszy huczna muzyka orkiestr dętych i uroczyste przemówienia. Wieczorem w Circus-Krone-Bau przy Marsstr. 43 odbywa się koncert muzyki ludowej. Następnego dnia z centrum miasta o 10.00 rusza pochód. W barwnym korowodzie uczestniczą tradycyjne kapale ludowe, orkiestry dęte, muzycy, błaźni, bogato dekorowane wozy karnawałowe i przywdziani w fantazyjne stroje jeźdźcy. Ulicami Monachium orszak podąża powoli na.

Blog czwartaa

Swoje skojarzenie. Przykład:
żaba - bocian
bocian - staw
staw - staff
itd.

Zacznyam:
Czwarta A

Pozdrowionka,
Robi Łan
2005-09-04 23:23:07 skomentuj (14)


Krótka historia przypadków.

Przypadek. Mnóstwo przypadków. Niby zwykły poniedziałkowy wieczór. Hmm daje do myślenia .
Spotkać się we wspólnym, dużym gronie,w knajpie, akurat w tej knajpie, o tej godzinie. Zastanawiający przypadek.

Serdeczne dzięki za wielką niespodziankę, poczułem się wyjątkowo .....
Dziękuje kochanie .

Seba
2005-09-06 15:30:15 skomentuj (1)
Ofiara piwa na festynie Oktoberfest

Słynny niemiecki Oktoberfest na błoniach koło Monachium jest świętem piwa, ale co roku nie brakuje takich, którzy - zamiast świętować wesoło i z umiarem, nadużywają złocistego napoju.W tym roku pierwszymi "piwnymi zwłokami", jak to określają Niemcy, okazała się 16-latka.

Jak informują w niedzielę niemieckie media, dziewczyną, prawie nieprzytomną, sanitariusze musieli się zająć już w sobotę po południu, trzy godziny po otwarciu festynu. Kiedy 16-latka doszła trochę do siebie, a trwało to półtorej godziny, przyznała, że w ciągu trzech godzin wypiła trzy litry piwa, i to na pusty żołądek. Ostatecznie o własnych siłach wróciła do domu.

Zakładając, że piewko niemieckie.