O czym chcesz poczytać na blogach?

Oktawa

Mój świat - koński świat - Onet.pl Blog

Wycałowałam i do domku:)
Rapsodia jest fajna ale i tak Wega najlepsza:) Ale nówki dopiero poznaję:) Moje love do Wegi się nie zmieni nigdy!!
 
Pozdrawiam=*
Galopująca
2 kilka małych odcisnietych kopyt

18 maja 2008
Zaskoczona - Oktawa
Jadąc z Sylwią stwierdziłam że Oktawy, Santiago, Bagateli ani Santiago tak szybko nie dostanę..Wchodzę do barku a na rozpisce - Oktawa..bez komentarza:P Wchodzę do boksu..miło mnie przywitała:) Powiedziałam kilka miłych słów:P Czysta była..ale przejechałam kilka razy szczotką..Kopytka wyczyściłam..osiodłałam i na maneż..lekko kropiło..ale to co:P Wsiadłam. pokręciłam się stępem. Cały maneż nasz..kłus po całym..Ania pierwszy raz na Oktawia..taka trochę spięta była..do no kłus..pokłusowałyśmy na drugą stronę.

*~Jak rudowłosa dziewczyna zdobyła serce szkolnego przystojniaka~* Lily Evans James Potter - Onet.pl Blog

Tak bardzo, że nawet nie udawał, iż chce spędzać na niej czas.

- Rachel… Przerabialiśmy to.

- To przez tę Evans. – prychnęła ciemnowłosa.

- Nie ma co zwalać winy. – uciął krótko. Po prostu się tu nudził. – Ja wcale nie chcę tracić z tobą kontaktów. Uważam, że powinniśmy być przyjaciółmi. – dziewczyna tylko cicho prychnęła, a Potter nie miał siły tego skomentować. Zapadła cisza, w której zajął się wyobrażaniem sobie jak cudowne przeżywałby teraz chwile….

Nagle Oktawo nachyliła się nad nim.

- Słuchaj…  jakby pomyśleć, że to ostatni dzień, kiedy mogę być bliżej ciebie… - Rachel przysunęła się do niego, a James postanowił nic z tym nie robić. Nawet mu się to podobało. Nigdy wcześniej nie widział jej tak zdeterminowanej. -… to chyba muszę to wykorzystać na maksimum, prawda? – Rogaś zastanowił się chwilkę. To pytanie zdecydowanie pobudziło jego „niegrzeczne” komórki. To najpiękniejsza dziewczyna w szkole, a on i tak jest jej to winien. W końcu, to stało w umowie, czyż nie?

Cały mój świat... - Onet.pl Blog

Tu zaglądam
 Alka
Owca


30 czerwca 2011
Oktawa zakończona

Powinien. Ale D. świetnie sobie z tym radzi, już się zachowuje jak rasowy ksiądz. Swoją drogą to dziwne uczucie widzieć go zamiast w sutannie i komży już w albie i stule przewieszonej„po diakońsku”, przez lewe ramię. Ale chociaż to dodawało uroczystości liturgii, bo to przecież zakończenie oktawy Bożego Ciała, a u nas procesji nie było, bo tak padało, że nie sposób z Najświętszym Sakramentem na dwór wychodzić. Ale co tam, nadrobimy jutro.

Ks. Proboszcz w swym przemówieniu po Komunii.

"Tam na wzgórzu stał,stary szorstki krzyż,na nim Pan moc piekielną zmógł,..." - Czy wiesz ...? - bloog.pl

23 czerwca Kościół Katolicki obchodził uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej zwane potocznie Bożym Ciałem. W Polsce jest ono świętem ruchomym, obchodzonym w ostatni czwartek po oktawie Zesłania Ducha Świętego. Obecnie trwa tzw. oktawa Bożego Ciała. Wielu nowonarodzonych chrześcijan, ewangelicznie wierzących a nawet samych katolików nie zna podłoża tego święta. Postanowiłem zamieścić na naszej stronie ciekawy artykuł zaczerpnięty z bloga pastora Mariana Biernackiego z Gdańska z Centrum Chrześcijańskiego NOWE ŻYCIE. 
Podłożem święta Bożego Ciała jest niebiblijny, rzymskokatolicki dogmat o transsubstancjacji (od łac. transsubstantiatio = przeistoczenie). Jest to przekonanie, że w trakcie sprawowania Eucharystii.

Zgromadzenie Zakręconych Zasmarkańców - Onet.pl Blog

Się je zjeść...


26 września 2007
Stuknięta Osiemnastka
Ach, no więc ponieważ jest to jedno z ważniejszych wydarzeń w życiu każdego człowieka, muszę się podzielić wrażeniami z przebiegu moich urodzin (oktawa święta jeszcze trwa :P)
Najpierw zjechała się rodzinka :) Wtedy poznałam mojego cudnego niedźwiedzia Antonia oraz... dowiedziałam się, że następnego dnia wyjeżdżam do Egiptu!!! Na początku się rozpłakałam, w takim byłam szoku :P
A tam to się dopiero zaczęło! ;)
Było cudownie! Całe trzy dni przetańczyłam (ze szczęścia :) ), także za sprawą pewnego DJ-a, dzięki któremu... hmm... poczułam się wolna, doceniona i piękna? Tak, pierwszy raz w życiu właśnie tak się poczułam... Szkoda, że uśmiechał się tylko w tańcu - wtedy był zupełnie innym człowiekiem, chłopięco uroczym, radosnym,.

Gitara – jak się nauczyć grać

1 – 2 – 2 – 2 – 1

Gdybyśmy korzystali z konkretnych dźwięków, np chcąc zbudować gamę C-dur, dźwięki byłyby następujące:

c – d – e – f – g – a – b – c

Czyli:

I stopień – dźwięk “c”

II stopień – “d”

III stopień – “e”

IV stopień – “f”

V stopień – “g”

VI stopień – “a”

VII stopień – “b”

VIII stopień – dźwięk “c”, czyli oktawa.

Idąc dalej, wyjdzie nam, że:

Pomiędzy I i II stopniem mamy odległość całego tonu, czyli dwa progi, itd.

Zatem wychodzi tak, że I stopień wyznacza nam nazwę gamy. W powyższym przykładzie zaczynając od dźwięku “c” utworzyliśmy gamę C-dur.

Gdybyśmy chcieli zbudować gamę durową np. w tonacji G-dur, dźwięki wyszłyby następujące:

g – a – b – c – d – e – fis – g

Użyłem tutaj oznaczeń amerykańskich, zamiast dźwięku “h” użyłem dźwięku “b”.

Nazwa “gama.

Z życia kota - bloog.pl

    Promieniu 10 m.
  • Muszą jeść trawę, aby oczyścić swój żołądek z sierści
  • W starożytnym Egipcie zabicie kota było przestępstwem, za które groziła kara śmierci. Jeżeli kot umarł śmiercią naturalną, na znak żałoby wszyscy członkowie rodziny, do której należał kot musieli golić brwi.
  • Koty nie myślą, że są małymi ludźmi. Myślą, że my jesteśmy dużymi kotami. To w wielu przypadkach wpływa na ich zachowanie.
  • Koty nie lubią krzyków i gwałtownych ruchów, nie powinno się więc wybierać ich na pupili małych dzieci.
  • Koci słuch jest niezwykle czuły. Pozwala mu to słyszeć dźwięki o dwie oktawy wyższe niż słyszy człowiek.