O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Okrąg

MatBlog | Matematyka dla każdego

Ćwiczenie A. Narysuj dowolny odcinek i zaznacz “na oko” kilka punktów, które leżą w jednakowej odległości od jego końców. Skonstruuj symetralną odcinka i sprawdź, na ile dokładnie zaznaczyłeś punkty.

Środek okręgu opisanego na wielokącie musi leżeć w jednakowej odległości od wszystkich wierzchołków wielokąta.

Każdy punkt jednakowo odległy od końców odcinka leży na symetralnej tego odcinka. W takim razie środek okręgu opisanego na wielokącie musi leżeć na symetralnej każdego boku tego wielokąta.

Na wielokącie można opisać okrąg, gdy symetralne wszystkich jego boków przecinają się w jednym punkcie. Wspólny punkt wszystkich symetralnych jest środkiem tego okręgu.

Ćwiczenie B. Narysuj dowolny trójkąt i znajdź konstrukcyjnie punkt, który leży w jednakowej odległości od wszystkich trzech wierzchołków tego trójkąta.

W każdym trójkącie symetralne wszystkich boków trójkąta przecinają się w jednym punkcie, przy czym:

  • w trójkącie równobocznym wysokości trójkąta zawierają się w symetralnych,
  • w trójkącie rozwartokątnym punkt przecięcia się symetralnych znajduje.

wiara jest na wyciągnięcie ręki, ale prawdziwe poznanie jej to kilkudziesięcioletnia podróż zwana życiem - Onet.pl Blog

Krzyż zamętu, krzyż szatański

Jest to symbol starożytny podważający ważność chrześcijaństwa i boskości Boga, z czasem zapożyczony przez satanistów. Interpretacja jego nie jest jednoznaczna. Jedni uważają, że chrześcijaństwo kończy się pomieszaniem, poplątaniem, stąd okrąg - symbol doskonałości jest niedokończony z lewej strony. Inni dostrzegają tutaj dwa elementy: krzyż i znak zapytania. Całość należy więc utożsamiać z następującą treścią: "Czy Jezus rzeczywiście umarł za nasze grzechy?" Korzeni tego stwierdzenia trzeba szukać w podaniu w wątpliwość Prawdy, ze znanej sceny biblijnej opisującej szatana w postaci węża wypowiadającego wątpliwość w stosunku do Boga (por. Rdz 3, 1 A wąż był najbardziej przebiegły ze wszystkich zwierząt polnych, które Jahwe Bóg stworzył. On to rzekł do niewiasty: "Czy to prawda, że Bóg powiedział: Nie jedzcie owoców ze wszystkich.

marcinw13.blog

Że niekiedy mam ochotę przywalić komuś w łeb, ale to bynajmniej nie w celach poznawczych. Rzecz jasna skoro nie potraktuję tak człowieka, to zwierzęcia tym bardziej.
     Wiem, że rozmyślanie na temat takich nieuchwytnych pojęć typu "dusza", czy "miłość", jest zajęciem dość abstrakcyjnym. Jednakże, miło jest wiedzieć, że na pewne pytania, ta zadufana i pewna siebie oraz swej wiedzy ludzkość, odpowiedzi wciąż nie ma.I możliwe, że nigdy mieć nie będzie. Z drugiej strony trzeba wziąść poprawkę na to, że 1000 lat temu abstrakcją był dla ludzi fakt, że Ziemia jest okrągła. Póki co, cieszę się bardzo, że jenak czegoś nie wiemy. Bez tajemnic, świat byłby cholernie nudnym miejscem.
     Wydaje mi się, że dusza jest jednym z podstawowych "składników" wypełniających istoty żywe. Oczywiście nasuwa sie wątpliwość. Mianowicie, dobrze, przyjmijmy, że ludzie mają duszę, małpy też, tchórzofretki być może. Ale np. mrówki? Rośliny? Ameby? Z czystego wygodnictwa nie zamierzam w to wnikać. Leniwie pozostawiam rozstrzygnięcie tego dylematu umysłom daleko tęższym od mojego. A gdzie jest dusza? Zapewne gdzieś w mózgu. Ponoć naukowcy już się.

Kisuisen - Onet.pl Blog

O FanFiction
Akcja Fanfiction rozgrywa się 15 lat po pokonaniu Aizena czyli mniej-więcej 16-17 lat od rozpoczęcia fabuły Bleacha. FF opowiada o przewrotnych losach rodziny Kisuisen i jej członków. Główną bohaterką jest Kinuye Kisuisen, młoda początkująca shinigami, pochodząca z jednego z Czterech Wielkich Rodów Szlacheckich istniejących w Seireitei, która boryka się z różnego rodzaju problemami : jest sierotą, zajmuje się nią starszy brat-konserwatysta, który wtrąca się w jej życie i podważa jej decyzje, nie jest w stanie opanować grupy początkujących dużo starszych od niej shinigami, których ma trenować, większość bogów śmierci traktuje ją nie do końca poważnie, a na dodatek nad Społeczeństwem Dusz wiszą czarne chmury.

16 marca 2009
Rozdział I : 42 okrąg Rukongai

Okrąg wpisany

Anett Papierowa Wiklina - czyli jak stworzyć coś z niczegoProszę Zostaw ślad Swojego Pobytu  :-)
może komentarz z namiarem na  bloga
lub wpis w
U znajomej zobaczyłam piekne drewniane pudełeczko na chusteczki do nosa pomalowane techniką dupagae. Stąd pomysł stworzenia takiego pojemniczka dla siebie.

Mój chustecznik


 

 


Komentarzy: 3 Koszyczki z okrągłych elementów 2011-12-30

Anna i Yoh - Miłość która zmieniła świat - Onet.pl Blog

Kochasz tego idiotę?! To głupie.

- Sendo wszyscy czekamy. - powiedział Irun.

Na polanie kamienie tworzyły okrąg, a w środku dwie przecinające się linie. Sendo stał z otwartą księgą, czytał zaklęcia w nieznanym, pradawnym języku. Irun i Sophie przeglądali się temu z lekką obawą. Kilka osób trzymała w rękach broń, bo jak uważali nigdy nic nie wiadomo..


Copyright 1996-2012 Grupa Onet.pl SA (system)
Nuśka(treść i ilustracje);