O czym chcesz poczytać na blogach?

Okoń

podstawydydaktyki.blogKryteria i teorie doboru treści kształcenia do programu kształcenia. 2010-04-26 20:19:53

 

Okoń we „Wprowadzeniu do dydaktyki ogólnej”, stwierdza, że opracowanie programu szkolnego wymaga uwzględnienia wielu warunków. Kryteria doboru treści zależą od:

*od jakiejś koncepcji teoretycznej systemu kształcenia

*od ustroju szkolnego

*od warunków społeczno – politycznych kraju.

Oprócz wyżej.

adna blog

Zwiększają produkcję hormonu tarczycy;
Owoce morza - zawierają jod, zwiększają produkcję hormonu tarczycy;
Sól jodowana - zawierają jod, zwiększają produkcję hormonu tarczycy;
Wątroba - jest źródłem witaminy B, sprzyja wydajnemu metabolizmowi;
Czerwone mięso - sprzyja wydajnemu metabolizmowi;
Kapusta włoska, szpinak, brokuły - sprzyjają wydajnemu metabolizmowi.
Mięsa i drób
Wskazane: baranina, cielęcina, jagnię, mięso bawołu, mięso jelenia, serce, wątroba, wołowina, wołowina mielona.


Owoce morza
Wskazane: aloza, biały okoń, dorsz, halibut, jesiotr, łosoś, makrela, morszczuk, okoń prążkowany, pstrąg tęczowy, ryba miecz, sardynka, sieja, snapper, sola, szczupak, śledź, tuńczyk błękitnopłetwy, żółty okoń.

obojętnymo produktami są: kozi ser, masło, ser farmer-feta-mozzarella-sojowy, mleko sojowe.


Oleje i tłuszcze
Wskazane: olej z oliwek, olej z siemienia lnianego.


Orzechy i pestki
Wskazane: pestki dyni, orzech włoski.

Fasole i inne rośliny strączkowe
Wskazane: fasola sduke, azuki, pinto, groch "czarne oczko".

.

kasiunia143 blog

Strona główna i po Lednicy.........
hm........szkoda ze juz po Lednicy.......bylo tak super......za rok napewno tez jade.......i tez napewno przejde przez rybe......hm......no to postaram sie strescic ten fajowy wyjazd.....no to 29 maja o godzinie 9.00 rana spod kosciola M.M. Koblbego odjechal nasz autokar.....na poczatku wydawalo mi sie ze z nami jada same zule......ale jednak sie mylilam......w autokarze siedzialam z Anka przed nami siedzial Roman z Marcinem a za nami Magda z Monika.......na jedynym postoju poznalam kolegow chlopaka mojej sis(Wojtka) a byli to okoń i Radek......od samego poczatku okoń wydawal mi sie strasznym zulem.....w koncu mial tatuaz na lydce.......niedlugo potem dojechalismy na parking......a z parkingu trezba bylo isc 3 km na pole.....strasznie sie kurzylo i bylo goraco......gdy dotarlismy na pole rozlozylismy sie......i chlopacy zaczeli pic.......i wtedy mialam taka odraze do okonia ze szkoda gadac......ale nasz kontakty chyba sie poprawily jak szlismy do ryby......prawda okoń???......w sumie to go polubilam.......pozdro:*
kasiunia143 2004-06-01 16:18:30
skomentuj (7)


no to zmiany.......
mam nadzieje ze.

Dojrzałym w Niedojrzałości Swojej, Idę (w Chodzie) Chodem Łakomym na Chodzenie Swoje

Ryby łowię wcale-wcale. 2010-06-19 00:00:21

Przeczucie, iżbym miast jednego kieliszka do jajka - szereg wizji przewalił mi się przez głowę, a zwłaszcza, to pierwsze śniadanie, to będące nasamprzód i świadomość, że będę wtedy świadom, że byłem świadom teraz... i wtedy dwa kubek w kubek - wziął dwa. 

Wróciłem do czytania rzeczy swoich, powolutku. Wszystko stoi jednak pod znakiem okonia. Nawet urodziny matki, co zrozumiałaby, wszakże okoń to nie pętelka - okoń to okoń. 

Na Borkum zabiorę prawie całego G. pod kątem pracy nie tylko magisterskiej, ale i doktorskiej, marzy mi się rozpatrzyć w tej drugiej jeden z motywów filozofii egzystencji, infinityzm (nieskończoność) u Gombrowicza, to rzecz częsta przejawiaja się poprzez np. zdawkowość opisu, pustość (np. Ferdydurke, Trans-Atlantyk - sam tytuł już jest jego, bezkresu, przejawem!), dziesiątki, setki, miliony okoliczności (Porno, Kosmos) albo w Dzienniku, gdy (bodajże) inicjały własne w toalecie.

Moja Warszawa

W nocy z 19 na 20 z Puszczy Kampinoskiej wyrusza na Żoliborz grupa Powstańców w sile ok. 550 żołnierzy. Dowodzi mjr Alfons Kotowski Okoń”. Części oddziału nie udaje się dotrzeć do stolicy. Ostrzelani z broni maszynowej, tracą łączność z dowództwem i powracają do puszczy. Pozostali docierają na Żoliborz i dołączają do oddziału por. Witolda Pełczyńskiego Witolda

PIĄTEK

 

Od rana lotnictwo niemieckie bombarduje Stare Miasto, zwłaszcza okolice Rynku i Banku Polskiego przy Bielańskiej. Trwa silny ostrzał artyleryjski i.

ELLO!! ZIOMALKI TO BLOG O PIŁCE NOZNEJ!!

Kowalewski - Golański, Bąk, Radomski, Bronowicki - Błaszczykowski, Lewandowski (31 min. -Kaźmierczak), Sobolewski,

Komentarzy: 0 KADRA POLSKI KOBIE DO LAT 19 2006-10-06
Bramkarki: Anna Bocian (Victoria Sianów), Aleksandra Komosa (Sparta Lubliniec).

Pozostałe zawodniczki: Emilia Bezdziecka, Katarzyna Jackowska, Kamila Okoń, Katarzyna Sołtys, Karolina Bochra (wszystkie AZS Wrocław), Natalia Chudzik, Justyna Polak, Natalia Czernielewska, Anna Królikowska, Magdalena Mateńko, Natasza Górnicka (wszystkie Medyk Konin), Marzena Grzelińska (Unia Opole), Dominika Machnicka (Praga Warszawa), Martina Snopek (SG Lutgendortmud), Agata Tarczyńska (Medyk Konin), Anna Tymińska (Gol Częstochowa). Komentarzy: 0 KADRA POLSKI KOBIE DO.