O czym chcesz poczytać na blogach?

Zobacz również

Przejdź do wyników poniżej

Okna

Illdonezja

08:32:20
skomentuj (3)


ill. unika uczciwej naukowej pracy
Próbuję podstępnie zapędzić się do pracy. Niestety, wszystko kusi, wszystko wciąga i pociąga. Zmieniam ubranie, zdejmuję skarpetki, czeszę włosy, czyszczę okulary, parzę herbatę, liczę dni, Rozmawiam przez telefon, nadrabiam korespondencyjne zaległości, porządkuję muzyczne zasoby w Rufusie, montuję playlistę, w sam raz do słuchania w tle przy pracy. Robię głupiutkie, niedporacowane zdjęcia, łykam obiektywem, co się trafi w zasięgu oka. Tańczyłam przez chwilę. Otwieram okna, oglądam studzienne podwórko w śniegu. Znów czyszczę okulary (czy ktoś mi kiedyś wyjaśni w jaki sposób ja je Tak brudzę?). Jeszcze raz czeszę włosy i dokładnie oglądam ich kolor w lustrze. Ale już długie!
Tak, jest mnóstwo pochłaniających zmysły i umysł czynności. Taaak.
fragile 2005-03-07 13:49:11
skomentuj (3)
ill. i refleksje domowe
Chyba mam pomysł zawodowy, warsztaty wspierające na temat:" Jak poradzić sobie psychicznie z singlowym gotowaniem".
Bo? Bo prawdą jest, że lubię codzienne przyjemności, że.

Okna PCV Warszawa - Onet.pl Blog

Przez całe wieki do domów oraz w mieszkaniach królowały okna z drewna, jeszcze nawet w latach osiemdziesiątych nie było stosowanych szerzej okien z innego surowca. Owszem były okna oparte na metalowych ramach jednak stosowane głównie były w halach produkcyjnych w większych sklepach. Rewolucja dokonała się w latach dziewięćdziesiątych, gdzie okna drewniane były wypierane przez wykonane w nowej technologii z polichlorku winylu zwanego potocznie PCV. Okna te, początkowo wykonane w technice okien komorowych, w porównaniu z montowanymi w mieszkaniach oknami drewnianymi, były bardzo szczelne. I ta zaleta spowodowała, że okna PCV zawojowały rynek. Teraz nikogo już nie dziwi, że obecnie są to najczęściej spotykane okna w mieszkaniach oraz domach. Swoimi właściwościami oraz ceną spowodowały, że kiedy szukamy podmiotu, który nam sprzeda okna w ogłoszeniach okna PCV Warszawa, znajdujemy dziesiątki ofert, pośród których możemy wybierać i przebierać. Można więc powiedzieć, że panuje nam era okien wykonanych z PCV.
admin (15:36)

Okna do domu i mieszkania

poniedziałek, 04 lipca 2011
Szyby przeciwsłoneczne

Obecnie dostępne technologie produkcji i łączenia szyb dają inwestorom i architektom ogromne możliwości. Ograniczenia, które tak niedawno jeszcze zmuszały do kompromisów teraz nie stanowią już przeszkody. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań niebezpieczeństwo przegrzania pomieszczenia w lecie nie jest już barierą dla osób, które chcą się cieszyć dużymi oknami w swoim domu.

Aby uniknąć niebezpieczeństwa przegrzania pomieszczenia stosuje się szyby przeciwsłoneczne:

Szyba absorpcyjna pochłania część promieniowania słonecznego, dzięki czemu chroni pomieszczenie przed przegrzaniem.  Dzieje się tak dzięki temu, że w procesie produkcji szkło jest barwione dzięki dodatkom specjalnych składników:

 • Kobalt i nikiel barwią.

okna duszą twojego domu

  (0)
  Tagi:
  • gorlice
  • okna
  • szyby
  Autor(ka):
  oknaduszy
  Czas publikacji:
  środa, 05 maja 2010 23:37

  Opcje

  • Przejdź do wpisu „wydajność energetyczna szkła”
  • Dodaj komentarz do wpisu „wydajność energetyczna szkła”
 • wtorek, 04 maja 2010
  • okna PCV lub PVC jak kto woli

   Co wybrać, dlaczego umieścić plastikowe okna?

   Okna PVC mają doskonałe właściwości.

 • `Tak bardzo...`

  Do Ciebie
  To pisanie zastępuje mi w pewnym sensie rozmowy z Tobą , których tak bardzo brak :(
  Wczoraj gdy napisałam położyłam się i czekałam na Ciebie... Bardzo chciało mi się spać... Oczy mi się zamykały. Mogłam pomyśleć że już śpisz, ale ja czułam że Ty dopiero wrócisz i będę mogła patrzeć jak zasypiasz. Czekałam... czekałam... oczy mi się już zamykały i zobaczyłam... światło w Twoim pokoju zaświeciło się... wróciłeś.
  W całej okolicy ciemno... już nawet latarnie się nie świeciły i jednooo jasne światełko! Światełko Twojego okna. Najpiękniejsze dla mnie światełko. Światełko Twojej obecności...
  Podniosłam głowę z poduszki i patrzyłam...
  Zobaczyłam cień Twojej postaci... Kręciłeś się po pokoju... Bożeeee co ja wtedy czułam! Tak bardzo chciałam być tam przy Tobie!
  Zastanawiałam się co robisz... O ile dobrze wywnioskowałam ścieliłeś łóżko...
  Łzy same płynęły mi do oczu. Patrzyłam w to okno i świadomość że jesteś tak blisko a ja nie mogę nic zrobić rozrywała mnie od środka. W pewnym momencie miałam ochotę otworzyć balkon i skoczyć.
  Ten.

  Okna dachowe

  The Magical - Onet.pl Blog

  Gdy w końcu dotarli na miejsce i zatrzymali się przed czarną bramą prowadzącą do ogrodu, Alice poczuła dziwny zawód. Właściwie, to czego się spodziewała? Że jej dawny dom będzie stał nienaruszony od czasu ataku na Roberta? Czy może zostały po nim tylko zgliszcza? Jakakolwiek była prawdziwa odpowiedź, Alice oprócz zawodu poczuła ukłucie smutku.
  Przed nią i Angelo wznosił się stosunkowo mały, piętrowy budyneczek. Widać było, że ściany domu niedawno otynkowano, dach natomiast wciąż pozostawał w opłakanym stanie. Przy drzwiach frontowych ktoś zasadził kilka krzaczków bluszczu. Jedyną znajomą rzeczą, która wywołała nikły uśmiech na twarzy Alice była drewniana pergola ustawiona tuż za furtką. Jej babcia pielęgnowała róże, które pięły się po pergoli i witały gości subtelnym, słodkim zapachem. Teraz jednak drewniane szczeble oplatały uschnięte łodygi pokryte zwiędłymi, poskręcanymi liśćmi.
  - To tutaj mieszkałaś?.

  Just warp your troubles in dreams, it ain't that hard as it seems...

  Jego pierwszy wyjazd poza nasz dom(nie liczac weta ;])i chyba mu się spodobało.Ok nio to ten...nara .
  miss-superstar 2002-07-14 21:42:51
  skomentuj (0)


  :))
  Czego to człowiek nie zrobi gdy mu sie nudzi,a za oknem szaleje burza:D...  Twoim przeznaczeniem jest Viggo Mortensen! Interesuje Cię wszystko to, co niezwykle i nietypowe, nudzi
  Cię monotonia i zwykłe, szare życie. Wspaniale czujesz się w towarzystwie.

  Okna pcv

  Blog tobru88

  2011 r. Mieszkanie składa się z 4 niezależnych numerów (8,5, 10, 11, 20 m2), oddzielna duża jasna kuchnia (9m2), łazienka i WC. Czynsz około 550zł do 6 osób. Umiejętność korzystania z suszarka i ogród. Kuchnia po remoncie, nowe meble w domu i gospodarstwa domowego. Łazienka - glazura, terakota, łazienka. Oddzielne WC. Nowe okna plastikowe. Z salonu na balkon. Rolety w całym mieszkaniu. . Do piwnicy. Na podłodze w kuchni - o grubości wykładzin PCV, wykładzin w sypialni, salonu i panele korytarzu.

  dropsy szkodzą zdrowiu zębów - Onet.pl Blog

  było 8471
  napisało 242


  18 sierpnia 2008
  tak myślami ostatnimi zarzuciwszy

  Mam takie jedno jedyne życzenie i proszęę, niech go nikt nie pcha na okno ani w stronę drzwi, nie deptać go też po palcach, tylko niech ono sobie czeka spokojnie w.

  Oddziela ją droga szybkiego ruchu, straszny kontrast mimo że to kilkanaście minut drogi od centrum). Tak poza tym to się okazało że  chyba nawet mam podejście do dzieci, w każdym razie było nieźle.
  W pewnym momencie okazało się że Szekspir nie ma rąk i ręce trzeba kupić. W związku z tym pojechałam z J., M. i O. do OBI po trzymetrowe rury PCV grubość „trzy czwarte”. 
  Tak to jest jak się wysyła cztery dziewczyny po rury do OBI - kupiłyśmy „jedynki”, myśląc że to te dobre . Skutkiem tego było tylko to (na szczęście!), że Szekspir mial grubsze ręce. Może bardziej umięśnione :P.Potem pojawił sie kolejny problem – przetransportować trzymetrowe.