O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Oklahoma

Terroryzm, Iran, Izrael, USA, Geopolityka, CIA

Dziennikarz, autor kilku wywiadów z bin Ladenem,  twierdzi, że al-Kaida testowała "brudną bombę" w prowincji Kunar w Afganistanie w 2000 r. i ma walizkowe bomby nuklearne. Czy jednak zdołała przetestować miniaturowy sowiecki ładunek jądrowy działający na czerwoną rtęć? (Jeden z wielu, które "zaginęły" w latach '90-tych). Sądzę, że mogło to się zdarzyć już w 1995 r. Przyjrzyjmy się na początek jednemu z zatuszowanych przez rząd USA islamskich zamachów terrorystycznych. Poniżej mój artykuł z przed paru lat, z Polskiego Radia poświęcony temu zdarzeniu.

Terror w sercu Ameryki

Zamach z Oklahoma City powszechnie jest uznawany za dzieło amerykańskiej skrajnej prawicy. Dosyć długo służył on administracji Clintona jako argument w kampanii zwróconej przeciwko posiadaczom broni palnej i ,,prawicowym świrom". Amerykańska lewica wykorzystuje go również do dzisiaj do relatywizowania zagrożeń związanych z muzułmańskim terroryzmem. Ma on wskazywać, że również przeciętny, biały, anglosaski protestant zamieszkujący prerie amerykańskiego Środkowego Zachodu może być równie groźnym terrorystą jak wyszkolony w dolinie Beeka fanatyk z Hezbollahu. Jednakże historia zamachu z Oklahoma City ma swoje drugie dno: islamskie ogniwo.

Amerykańskie podróże Dreamki - Onet.pl Blog

Tereny przemieniły się w 10-tysięczne miasto. Już w 1911 roku przeniesiono tutaj stolicę stanu.

  
Miasto jest najwiejszym ośrodkiem  handlu bydłem na świecie.
Zajężdżamy więc na tzw. Stockyard - czyli targ bydłem . Od 1910 roku sprzedano tutaj ponad 100 milionów sztuk bydła. Bydło sprzedaje się tutaj w poniedziałki i wtorki. My jesteśmy w piątek,i dobrze, bo nie potrafiłabym chyba  przełknąć potem wołowiny.

  


Film na YouTube

  
Jeżeli ktoś myśli, że symbolem terroryzmu w USA są dwie słynne nowojorskie wieże, to wyprowadzę go z błedu. Dla mnie terroryzm rozpoczął się w Oklahoma City. 19 kwietnia 1995 roku.
Zamachowcem był obywatel Stanów Zjednoczonych, były wojskowy, weteran wojny wietnamskiej, niejaki Timothy McVeight. Wysadził on największy federalny budynek w mieście. Zginęło wtedy 168 osób, w tym 15 niemowląt przebywających w żłobku. Winnego tej makabrycznej zbrodni osądzono, skazano na karę śmierci, którą wykonano w 2001 roku.
Na miejscu ruin znajduje się wyjątkowe miejsce pamięci.
  
 Na pustym placu stoi 168 krzeseł zbudowanych z brązu i ze szkła, oraz basen , z którego dwóch węższych stron zbudowano ściany, zaznaczające moment zniszczenia (9.01 - 9.03)
Dwie minuty, dwie krótkie.

Sport według Suchego

Co tylko zaogniło konflikt obu Panów.23:40, suchy282 , NBA News
Link Dodaj komentarz »
środa, 04 stycznia 2012
NBA: Thunder pokonani, Trail Blazers liderami Zachodu

Portland Trail Blazers pokonali na wyjeździe drużynę Oklahoma City Thunder 103:93, awansując tym samym na pierwsze miejsce w Konferencji Zachodniej ligi NBA. Bohaterem gości został LaMarcus Aldridge, który zdobył 30 punktów.

Kiedy przed rozpoczynającym się sezonem Brandon Roy ogłosił koniec swojej kariery, nikt nie spodziewał się, że Blazers po niecałych dwóch tygodniach rozgrywek będą przewodzić w tabeli Konferencji Zachodniej ligi NBA, legitymując się bilansem 4:1.

A jednak tak się stało. Drużyna z Portland pokonując we wtorek Oklahomę City Thunder wskoczyła na pierwsze miejsce i nie jest to w żadnym wypadku dziełem przypadku. Ta.

Proza.com

To być plantacja na której nie miało być * jak u Orwella więcej panów. Jacyś jednak byli. A kiedy wreszcie się skończyła (epoka ustawowej równości) niekoniecznie zaczął się high-life. Być może dla wielu ale ilu? Wystarczy się rozejrzeć. A że się to sparafrazuję ,,Przedtem mniejszość miała więcej teraz większość ma mniej”. Czy to oznacza sentyment do tego co było? Ależ bynajmniej. Po prostu stwierdzenie.W tym momencie można oczywiście westchnąć do Szwecji (jako kraju z tzw. socjalem i wsparciem kultury a więc i piszących też ). Tylko czy Henry Miller dostałby stypendium w Szwecji?

Tagi: felieton
23:38, nidenlandy
Link Dodaj komentarz »
sobota, 14 stycznia 2012
Franz Kafka ,,Ameryka,, a raczej jej fragment.

(...)

fragment

TEATR Z OKLAHOMY

     Na rogu.

Oklahoma city

NiEiDeAlNa AdDie SiNgEr - Onet.pl Blog

I Maris:P
Rolę Cranberry Jackins gra Chelsea Tavares:
w serialu Chelsea Tavares jest przyjaciółką Maris, a wrogami Addie i Geeny
Chelsea Tavares
:
Data urodzenia:22 września 1991 roku
Miejsce urodzenia: Panorama City, California, U.S.A.
Zawód:Aktorka i piosenkarka
 

Maris Bengam to rola Aktorka i piosenkarka. Zagrała jedną z ról w Nieidealnej... Grała jako najlepsza przujaciółka Addie Singer:)
Data urodzenia: 18 lutego 1991
Znak Zodiaku: Wodnik
Miejsce urodzenia: Tulsa, Oklahoma, USA
                                    
Serialowy Zach Carter-Schwartz to Jordan Calloway:
W serailu jest najlepszym przyjacielem Addie i Geeny,.

Ciekawostki Świata - Onet.pl Blog

W Cedar Point, Ohio, USA, który osiąga prędkość maksymalną równą 193 km/h po 4 sekundach od startu. Trasa, otwarta w maju 2003 roku, ma 128 m wysokości, 853 metry długości i kosztowała 25 milionów dolarów.

 

Największa fontanna

 

Największą fontanną na świecie jest Suntec City Fountain of Wealth w Singapurze. Odlana z brązu, pokrywa całkowitą powierzchnię 1683 m

Oficera angielskiej Gwardii Jej Wysokości Krolowej Elżbiety II ma zakaz przyglądania się małżonce przełożonego.

Wedlug przepisów Miedzynarodowej Federacji Bokserskiej w ringu nie mogą występować brodaci zawodnicy.


W Oklahomie (USA) niezbędne jest specjalne pozwolenie burmistrza na kopulacje psów. W tym samym stanie, za strojenie niestosownych min do psa, płaci się grzywne w wysokości 220 dolarow.

Prawo amerykańskie zabrania czynić wybory prezydenckie.