O czym chcesz poczytać na blogach?

Okładki

okladki-covers.blog

Pracę nad okładką.

2. Materiały na okładkę

Gdy masz już w głowie jak mniej więcej ma wyglądać projekt okładki, przyszła pora zgromadzić materiał graficzny do projektu okładki. Przeszukuj wyszukiwarki www takie jak “Altavista” i zbierz materiał tematycznie zgodne z twoim pomysłem. Najważniejsze, aby były wiarę możliwości wysokiej jakości i rozdzielczości.

Niezbędnym składnikiem są fonty pasujące do reszty projektu. Tu również bezcennym źródłem jest Internet “Google” , w którym z pewnością można znaleźć tysiące darmowych fontów – prostych, ozdobnych, obrazkowych itp. Jeśli projekt okładki to płyta muzyczna albo zbiór ulubionych utworów, warto znaleźć oryginalne logo.

3. Okładki wymiary

Okładka autorska domowej roboty składa się z wielu części (plus naklejka na płytę). Przód, w zależności od, czy będzie rozkładany, lub nie, ma rozmiar 12 x 12 cm lub 24 x 12 cm. Część druga ma wysokość 11,8 cm i całkowitą szerokość 150 mm, na którą składają się dwa sześciomilionowe boczne skrzydełka i właściwy tył szeroki na 13,8 cm. Jeśli pudełko ma przezroczystą środkową część, dobrze było by zrobić także wkładkę pod krążek, tej samej wysokości co tył, ale odrobinę węższą (około. 148,5 mm) –.

Graham Masterton

11:28, piotr.pocztarek , Newsy
Link Komentarze (5) »
piątek, 03 lutego 2012
Wznowienie DZIEWICZEJ PODRÓŻY już w księgarniach
Wydawnictwo Książnica wznowiło właśnie powieść DZIEWICZA PODRÓŻ Grahama Mastertona. Reedycja doczekała się nowej, nieco zmodyfikowanej okładki, którą prezentujemy poniżej. A oto opis książki:

Jest rok 1924. Beztroskie życie Catriony Keys zmienia się niespodziewanie po śmierci ojca, magnata przemysłu okrętowego. Stanley Keys, budowniczy i właściciel "Arcadii", najbardziej luksusowego statku pasażerskiego na świecie, umiera na tydzień przed jego pierwszym rejsem do Ameryki, zostawiając firmę na granicy bankructwa. Catriona zajmuje miejsce ojca na pokładzie liniowca, stając się obiektem rywalizacji finansistów, pragnących przejąć "Arcadię"..

Olaszulc-zwierzaki - bloog.pl

Kategorie
  • wszystkie

Piękno i wytrzymałość

piątek, 09 grudnia 2011 15:01
Bindowanie to oczywiście doskonała metoda oprawy dokumentów polegająca przede wszystkim na zastosowaniu rewelacyjnej, doskonale zaprojektowanej oraz wytrzymałej okładki. Aby nasze uprawnienia, świadectwa, prace magisterskie wyglądały cudownie stosuje się właśnie taką metodę.
Dlatego też okładki do bindowania to bardzo szeroki asortyment produktów przeznaczony do bindowania różnorodnych dokumentów, zeszytów, arkuszy, deklaracji. Dzisiaj okładki do bindowania wykonywane są bardzo precyzyjne, a cała oprawa jest niezwykle wytrzymała, odporna na zalania, złamania, powyginane rogi, czy też zalania kawą. Nie dość, że okładki do bindowania prezentują nam ogrom piękna oraz zalet to jeszcze możemy je nabyć w bardzo atrakcyjnych cenach. Niezależnie od rodzaju dokumentu, jaki pragniemy oprawić i tak w gamie znajdziemy.

O nauce i edukacji - Onet.pl Blog

Jeszcze nic nie ma

10 grudnia 2011
Skuteczność oprawy dokumentów
Bardzo ważne dla nas dokumenty, jakie uda nam się zdobyć przez całe życie oczywiście warto przechowywać w bezpiecznym miejscu. Warto je zabezpieczyć przed działaniem czasu, skutkami rozlanej kawy, czy też niszczycielskim działaniem dzieci. Tutaj okładki do bindowania znajdziemy w doskonale rozbudowanej gamie produktów.
Oczywiście okładki do bindowania to skuteczność w oprawie wszelakiego rodzaju dokumentów. Warto objaśnić, że okładki do bindowania cieszą się zaufaniem, kiedy tworzymy prace magisterską, czy też pragniemy w doskonały sposób oprawić świadectwo dojrzałości. Piękno, klasa, styl, świetnie rozbudowana lista zalet to oczywiście najważniejsze priorytety, jakie okładki do bindowania nam dzisiaj prezentują. Oprawić możemy wszelakiego rodzaju dokumenty, uprawnienia, zeszyty, jak też wiele innych pomysłów. Każda kolejna okłada do bindowania wykonywane jest oczywiście jeszcze bardziej.

.:: P.R.O.J.E.K.T. S.E.M.P. ::. - Zarezerwuj sobie miejsce w świecie nowego porządku

Zatem wracam do dalszej pracy, a jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to już za kilka tygodni, w piątek 25 czerwca 2010 książka powinna trafić w Wasze ręce.

semp 2010-05-13 18:36:04
skomentuj (0)

Tytuł
Kod, czyli rzeczy, które zauważasz w mieście, gdy wpatrujesz się w nie odpowiednio długo

semp 2010-05-13 18:39:09
skomentuj (0)

Ostatnia prosta
Ostatnio niewiele pisałem, ponieważ czas nagli i trzeba pozamykać pewne sprawy związane z książką. Cały czas pracujemy nad ostatnią wersją okładki, grafik podsyła nowe projekty, o których później dyskutujemy i które następnie poddawane są dalszym modyfikacjom. Ponieważ tytuł został już ujawniony to nie mam oporów przed pokazywaniem projektów okładki innym osobom i pytaniem się ich o opinię. Tak więc prace trwają, a tymczasem wczoraj odbyła się akcja „Jeśli chcesz być w książce”. Zaraz po jej zrealizowaniu napisałem jej krótkie lecz treściwe podsumowanie. Kapsuły czasu nie znaleźliśmy (jej poszukiwania były jednym z punktów programu), ale podejrzewamy, że być może nie została zniszczona, więc rozważam skontaktowanie się z właścicielem obiektu i wystosowanie prośby o.