O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Okap

Wokowe opowieści

I zamontować w ścianie kasetę z wentylatorem i kolankiem. Niestety układ musi składać się 2 części a nie 1 jak pierwotnie planowałem. Po prostu w przypadku serwisowania czegoś musiałbym rozpruć wszystko dookoła włącznie z rurą alu. a tak będę pruł jedynie część schowaną w ścianie.

. .

Na razie schnie sobie pierwsza warstwa pianki montażowej. Z wywierceniem dziur w szafce poszło całkiem gładko. Jutro biorę się za zabudowanie rury alu. wewnątrz szafki i może pomyślę już nad jakimś półkami po bokach. Ostatnia faza to budowa okapu z blachy, której jeszcze nie mam. W tym miejscu pewnie pomyślicie po kiego czorta chcę robić okap samemu zamiast kupić gotowy w sklepie. Ano od razu wam odpowiem że po pierwsze cena, a po drugie okap sklepowy nawet taki za 2 tys. zł to po prostu straszne gów… które jedynie ładnie wygląda w kuchni ale kompletnie nie spełnia swojej funkcji. Jeśli myślicie nad kupnem czegokolwiek do swojej kuchni to najpierw zobaczcie czego używa się w kuchniach profesjonalnych przemysłowych. Dla mnie adaptacja i urządzenia kuchenne muszą być przede wszystkim “Heavy.

Oczami szarego obywatela

Tluszczu wytworzonego podczas gotowania na swoich filtrach tluszczowych, ktore potem mozemy latwo wyczyscic.

Jakie mamy rodzaje okapow?

Najpopularniejsze rodzaje okapow to okapy kominowe i podszafkowe. Pozostale to: teleskopowe, wyspowe i narożne. Zapomnialbym o takim wynalazku jak “wklad” – czyli po prostu zestaw zrob to sam. Dostajesz bebechy i pakujesz  je sobie w jakis ladny regipsik czy jaka tam inna fantazje posiadasz.

Jaki rodzaj okapu jest odpowiedni dla mnie?

A skad ja mam to wiedziec? Znajdz swoj okap poniżej.

Kominowe, zwane rowniez przysciennymi – polecane do kuchni w ktorych mozna pozwolic sobie na utrate jednej czy dwoch szafek wiszacych, aby zyskac wieksza moc wyciagu.

Podszafkowe - do malych kuchenek – nie spodziewajcie sie ze beda w stanie dorownac swoim wiekszym braciom absolutnie odpadaja przy aneksach kuchennych

Teleskopowe – male i srednie kuchnie. Przy aneksach polecane jedynie te najmocniesze, ale i tak radze sie wtedy zastanowic nad kominowym.

Wyspowe – okapy zawieszane nad wyspa.

Agd Rtv – Blog sprzętowy

Okapy kuchenne

Lipiec 18, 2008

Czym są okapy kuchenne ? Otóż są to urządzenia elektryczne służące do odprowadzania oparów kuchennych.

Wyróżniamy kilka rodzajów okapów kuchennych:

  • kominowe (montowane przy ścianie nad kuchenką),
  • podszafkowe (montuje je się pod szafką kuchenną),
  • wyspowe (montowane nad tzw. wyspą kuchenną).

Natomiast ze względu na sposób odprowadzania pary okapy dzielimy na:

  • Wywiewowe
  • Recyrkulacyjne

W pierwszym przypadku okapy pracują w obiegu otwartym gdyż powietrze z okapu wyprowadzane jest na zewnątrz przez tak zwaną rurę spiro lub do kanału wentylacyjnego. Natomiast w recyrkulacyjnych powietrze po przefiltrowaniu przez filtr tłuszczowy i węglowy powraca z powrotem do pomieszczenia.

Filtry w okapach

Wszystkie okapy posiadają filtry tłuszczowe. Mogą one być metalowe, które należy co jakiś czas myć (można w zywarce), lub też flizelinowe, które należy wyminiać. Okapy.

Homo sum - bloog.pl

- rozwiązałam test w 5 minut i okazało się, że bezbłędnie Po mnie zdawało jeszcze rodzeństwo, ale też oboje zaliczyli. Teraz jeszcze lekarz i w końcu jazdy. Ubawił mnie szef szkoły jazdy opowiadając, jak to nawiedza ich mamusia kursantki z żądaniem, aby zaliczyli jej córce jazdy,  gdyż jest nerwowa, a instruktor konsekwentnie odmawia, gdyż panna ewidentnie nie potrafi jeździć (światło zielone czy czerwone to żadna róznica, trąbi na pieszych etc.) Po egzaminie pospiesznie pokłusowałam na przystanek, aby zdążyć na 18 celem odebrania od kuriera przesyłki z okapem - okazało się, że nie zdążę, ale i kurier dojechał po 19:00. Wreszcie mamy śliczny okap kominowy Amica Teraz jeszcze trzeba go zamontować... Powiem Ci szczerze, że mam podobne odczucia co Ty - też nie uśmiecha mi się prosić J. o założenie okapu. Może uda się skaptować kogoś innego, np. pana H. Bo obcemu człowiekowi trzeba byłoby zapłacić, i to niemało zapewne.

Po obiedzie pokłusowałam jeszcze do sklepu, potem oddałam się czynnościom porządkowym, pt. odkurzanie i umycie blatów w kuchni,  w międzyczasie nauczyłam się montować w.

PROJEKTY KUCHNI

I czarne lodówki.

Cóż bardziej pasuje do nowoczesnej białej lub czarnej kuchni jak odpowiednio dobrane wyposażenie? Połączenie bieli i czerni pozwala na osiągnięcie wspaniałego efektu estetycznego, opartego na kontraście. Kombinacja tych dwóch kolorów w kuchni jest ponadczasowa i wyrafinowana. Moda na styl nowoczesny w kuchni w której dominują proste linie mebli, często wykończonych na wysoki połysk jeszcze bardziej sprzyja popularyzacji tego trendu. Jedną z dzisiejszych propozycji jest stalowy okap kuchenny Icon. To doskonałe połączenie jakości wykonania i eleganckiego wyglądu z jakich słyną okapy Falmec. Nowością jest podświetlany, luminescencyjny panel, który dodaje Iconowi designerskiego wyglądu.

W nowoczesnej kuchni świetnie sprawdzi się przyścienny okap Quasar, wykonany ze stali nierdzewnej Fasteel – odpornej na ślady odcisków dłoni. Dostępny jest w kolorze czarnym,.

Wszystko o kuchni: projektowanie kuchni, małe kuchnie, kuchnie- galera zdjęć, kuchnie tradycyjne i nowoczesne

WŁOSKIE KUCHNIE CZ.12 NOWOŚCI

Kuchnie firmy www.schiffini.it

 

Ta kuchnia jest zdecydowanie najbardziej innowacyjna: nowatorska forma wyspy, ciekawe fronty, nietypowa, wysoka zabudowa:

fot. www.schiffini.it

Podoba mi się oświetlenie:

fot. www.schiffini.it

Interesujące wnętrze: nowoczesna kuchnia w zabytkowym wnętrzu:

fot. www.schiffini.it

Ciekawe fronty na wyspie i piekarnik:

fot. www.schiffini.it

Fronty z poziomymi podziałami i okap:

fot. www.schiffini.it

Fronty (ładny kolor drewna) i uchwyty:

fot. www.schiffini.it

Ciekawy piekarnik ale jeszcze ciekawsze uchwyty:

fot. www.schiffini.it

 

WŁOSKIE KUCHNIE. DUŻO ZDJĘĆ  cz.1

WŁOSKIE KUCHNIE. DUŻO ZDJĘĆ cz.2

WŁOSKIE KUCHNIE. DUŻO ZDJĘĆ  cz.3

WŁOSKIE KUCHNIE. DUŻO ZDJĘĆ  cz.4

WŁOSKIE KUCHNIE. DUŻO ZDJĘĆ  cz.5

WŁOSKIE KUCHNIE. DUŻO ZDJĘĆ  cz.6

WŁOSKIE KUCHNIE. DUŻO ZDJĘĆ  cz.7

WŁOSKIE KUCHNIE. TRENDY cz.8

Meble kuchenne Vena

Ociekaczem potrzebuje od 60 do 120 centymetrów.

Zlew to jedno z podstawowych miejsc pracy w kuchni, toteż nie zawsze warto je minimalizować. Na zmywarkę należy przewidzieć 45 lub 60 cm. W małych kuchniach nie warto upierać się przy wyborze szerszej zmywarki. Z reguły myjemy w niej talerze i sztućce. Garnki, szczególnie, gdy mamy dużą rodzinę, i tak się w niej nie mieszczą. Mniejsza pozwala na codzienne zmywanie. Częściej ją uruchamiając unikamy przykrego zapachu wynikającego z długiego zbierania naczyń.

Kuchenka z wiszącym nad nią okapem zajmuje od 50 do 60 cm. Okap nie zawsze musi być podłączony do komina. Obecnie okapy mają funkcję pochłaniacza. Odpowiednie filtry zastępują funkcję wchłaniania tłuszczy i oparów.

Łącznie na sam sprzęt należy zaplanować od 180 do 240 centymetrów długości pomieszczenia. Nie powinniśmy zapomnieć o niezbędnych blatach roboczych pomiędzy zlewem i kuchenką oraz lodówką. Prawidłowy przykład ciągu roboczego wygląda tak: lodówka, blat, zlewozmywak, blat, kuchenka, blat. Regulując szerokościami blatów możemy uzyskać całkiem dobrą.

Okap kuchenny

Niepamiętnik literacki *Obein*

I zanieś na cmentarz
Tam zasnę jak wszyscy


obein 19/09/2007 20:46:35 [komentarzy 4] Napisz co o tym myślisz

Wszystko było w czekoladzie

Zasłonięte rolety rzucały blady cień na twarz Julii siedzącej przy kuchennym stole. Siedziała ze skrzyżowanymi nogami, w lewej ręce trzymając telefon komórkowy a w prawej niedopalonego papierosa. Jej wzrok błądził po suficie zatrzymując się co chwila na lampie oddzielonej od reszty pokoju kremową szybką. Zawsze.Stawiała kolejne litery na kartce papieru. Po chwili czajnik pstryknął a wydobywająca się para zwiększyła wilgotność powietrza w kuchni. E wrzucił torebkę herbaty do kubka zalewając ja wrzątkiem. Gdzie może być miód, hm ostatnio był chyba obok okapu - szeptał przesuwając dłoń po zamkniętych półkach. Otwierając jedna z nich zobaczył pusty słoik na dnie którego świeciło się kilka żółtych kryształków zsiadłego miodu. No i ładnie wyczerpany zapas miodu, cukru też brak więc.

Nihil novi sub sole... - Onet.pl Blog

Jest tych miesięcy więcej i... coraz szybszymi krokami zbliża się...:) oj zbliża się wspólne mieszkanie:)
dzisiaj wrócił z iralndii tato pana P., więc remont czas zacząć:P byliśmy w sklepie, wybraliśmy już płytki do kuchni na podłogę, meble kuchenne, okap, zastanawiamy się nad kolorem ścian i jakoś to sobie wszystko planujemy i próbujemy ogarnąć.
poza tym na uczelni wszystko w porządku. w domu lekkie spięcia z mamą, która nie może pogodzić się z tę jakże nową sytuacją mieszkaniową.

Zawsze może być gorzej.

Moja praca miała trwać każdego dnia (w lipcu i sierpniu) od 7 rano do 21 wieczorem, czyli 14h. Potem sprawa wyglądała trochę inaczej... Pracując w Kuźnicy nauczyłam się wielu rzeczy, m.in.:
- obsługa mikroweli, zmywarki, elektronicznej płyty kuchennej, okapu oraz kasy fiskalnej - od czasu do czasu schodziłam pomagać pracownikom sklepu, który również należał do Szefostwa,
- robienie kompotów, gotowanie zup oraz innych rarytasów,
- jedzenie ryb - nigdy wcześniej nie jadłam ich w takich.

Na moim polu papierowych kwiatków - bloog.pl

Do naprawy w nim. Sporo ma jeszcze planów odnośnie wygłaskania auta na cacy. Lola ma na co wydawać pieniądze.
Ja mam pełną szafę. Pokój w domu na ulicy w mojej miejscowości. Mam co jeść, a poza tym nie jem wiele.
Wczoraj wyczyściłam kuchenny okap, codziennie wycieram talerze.
Zapracowana jestem, nie ma co.

Został mi do zdania egzamin z j.migowego.

Od lipca szukam pracy. Koniecznie. Na razie w gazecie ukazał się mój nr telefonu "studentka szuka pracy bla bla".