O czym chcesz poczytać na blogach?

Ojczyzna

monikana

   Ejcz pisze:

   Jak najbardziej decydowała postawa/krytyka poczynań rządu, popieranie idei marcowych/, zajmowane stanowisko/wysokiej rangi/, no i oczywiście narodowość.
   Z tego co napisałaś można zrozumieć, że każdy kto był narodowości żydowskiej został zmuszony do opuszczenia w 1968 roku z Polski, a przecież to nieprawda.
   Trzeba też wziąć pod uwagę ówczesną sytuację polityczną na świecie, również i to – jaki wpływ na marcowe wydarzenia mieli nasi wschodni sąsiedzi. Powiedziałabym, że kluczowy wręcz.
   Rozumiem jednak, że w swojej książce opowiadasz o losach tych, którzy wyjechali w 1968 roku, z ich punktu widzenia, co czuli i przeżywali.
   No cóż, pozostaje nam – czytelnikom cierpliwie czekać…:)

 • stardust pisze:

  Wiem, ze moja opinia jest niepopularna, ale ojczyzna to tylko slowo, ktoremu przypisuje sie wiele emocji. W sumie to miejsce gdzie sie.

 • Polska

  Bronili swych polskich uczuć, tradycji i swojej ojczyzny. Przeciwstawiali się szeregom represji stosowanych przez niemieckich żołnierzy, które miały utrudnić codzienne życie i przyczynić się do wyniszczenia części ludności. Chłopcy pomimo tego, iż nie zawsze byli odpowiednio przygotowani, bronili Ojczyzny wszystkimi swoimi, jakże często słabymi siłami. Nie zostali pokonani, gdyż podjęli wyzwanie i wygrali walkę. Tak naprawdę człowiek nie zostaje pokonany nawet przez śmierć, jeśli jest ona bohaterska. Taka śmierć nigdy nie jest hańbą.

  Moim zdaniem patriotyzm jest ważny dla młodzieży, ale czy dla każdego z osobna? Wiele młodych ludzi mówi, że Ojczyzna jest dla nich ważna, że jeśli byłaby taka potrzeba stanęliby w jej obronie i oddali za nią swoje życie. Ale przypomnę, że patriotyzm to nie tylko walka o kraj, to też dbałość o język ojczysty, o kulturę i tradycję. Biorąc pod uwagę te trzy powyżej wymienione wartości można stwierdzić, że w dzisiejszej Polsce mało mamy patriotów.

  Wystarczy wyjść z domu i już można usłyszeć, jak wyraża się duża grupa młodzieży. Nie ma ona wcale szacunku dla polskiego języka, używa wulgarnych słów, które świadczą o ich kulturze. Większość młodych ludzi jest zbyt agresywna, dużo sięga po alkohol i narkotyki. Młodzi ludzie często też.

  Raz na wozie Raz pod wozem... - Onet.pl Blog

  Modlitwy za poległych w obronie Ojczyzny zanoszone są też w innych świątyniach w kraju i poza jego granicami. Organizowane są także uroczyste apele żołnierskie i harcerskie, pod pomnikami bohaterów narodowych składane są kwiaty i palone są znicze na grobach żołnierzy. Gmachy państwowe, domy oraz ulice dekorowane są polskimi flagami. Dzień ten staje się dla wielu osób lekcją patriotyzmu. Patriotyzm jest obowiązkiem obywatelskim Patriotyzm to indywidualna i społeczna postawa, oznaczająca przywiązanie i miłość do własnej ojczyzny. Obejmuje on przeszłość, teraźniejszość i przyszłość kraju. Obecnie w Polsce zmienia się struktura życia społecznego. Nasza Ojczyzna przeżywa rozmaite przeobrażenia, ale patriotyzm ciągle powinien stać na straży godności naszego Narodu, jego kultury i obyczajów, czyli dziedzictwa naszych ojców. Dziś na forum publicznym mało się pisze i mówi o patriotyzmie. W mediach prawie nie ma dyskusji na ten temat. Ludzie, zapytani czy czują się patriotami, zazwyczaj odpowiadają, że tak, i z pewnością nie jest to deklaracja bez pokrycia.

   

  Patriotyzm jest jednym z podstawowych obowiązków obywatelskich.

   

  Przychodzimy na świat w konkretnej ojczyźnie, pochodzimy z określonego terytorium kulturowego, mamy swój język i tradycję, a nawet.

  Wilczy świat...Wilcze wspomnienia... - bloog.pl

  Zainteresowania : uwielbia smoki. 
  Moc : potrafi stać się niewidzialna, jest niezwykle szybka.
  Talizman : łuska smoka.
  Kontakt : purple-dream@wp.pl  Podziel się:
  Trackback: http://bloog.pl/id,330502799,trackback

  komentarze (0) | dodaj komentarz

  Koleżeńska Candle

  sobota, 31 grudnia 2011 22:03

  by Krawatorii

  Imię : Candle Wiek : 2,5 roku
  Ojczyzna : Mroczna Pustynia