O czym chcesz poczytać na blogach?

Ojców

::EDDIE OWNLOG::

Jeszcze chwilę, starając się o niczym nie myśleć, a kiedy już zapadał w drzemkę, wymknęło mu się bezwiednie z ust:
     — Próbujemy wskrzesić raj, kurwa mać, ale wciąż napotykamy węże!..
     Uniósł głowę i niepewnie zamrugał powiekami. Jeszcze przez moment tańczył w jego mózgu złocisty promień. Nie rozumiał, co za impuls sprawił, że mimowolnie wyartykułował tak pokraczną sentencję. Jakby w pokładach jego podświadomości kryło się jeszcze coś, do czego mimo wysiłków nie potrafił się dogrzebać.


17.10.2009 :: 22:34
Komentuj (0)Strzeż mowy ojców…


     Sobota, 24 października. W Tuszowie Narodowym miłe obchody 60-lecia Gminnej Biblioteki Publicznej, połączone z promocją almanachu „Strzeż mowy ojców, strzeż ojców wiary”. Jako że jestem współredaktorem tego wolumenu, zawierającego nagrodzone i wyróżnione wiersze z trzech kolejnych edycji Regionalnego Konkursu Poetyckiego (2006-2008), uczestniczę z zainteresowaniem w uroczystości. Wspomniany zbiór otwiera — m.in. — mój wstęp, który niżej przytaczam.

Korzenie i tożsamość

     Trudno nie dostrzegać wagi regionalnych konkursów poetyckich,.

Gaudium Et Spes - Onet.pl Blog

Już po raz trzeci witam i pozdrawiam ze Szklarskiej Poręby. Pogoda - bez zmian: słonecznie, ale mroźno. Wspaniały czas! Dla mnie - czas wyciszenia i modlitwy na spokojnych, górskich spacerach. Moja Młodzież dokazuje na nartach. Ja wolę nie próbować - za duże ryzyko! Zwłaszcza... dla innych narciarzy! Pamiętam o Was w rozmowach z Bogiem!
               Gaudium et spes!  Ks. Jacek

Wspomnienie Św. Polikarpa, Biskupa i Męczennika,

do czytań:  Syr 4,11–19;  Mk 9,38–40

Dzisiejszy Patron, Święty Polikarp należy do Ojców Apostolskich. Mianem tym od XVII wieku określa się świętych pisarzy kościelnych,.

Strona Stowarzyszenia Papaboys w Polsce | Pamięć o Janie Pawle II w pomoc Papiezowi Benedyktowi XVI

Bożego”). Wyraźnie pokazują, w jakim środowisku powstawały ewangelie i pisma apostolskie. Święty Paweł jest uczniem Gamaliela, więc chodzi o to, żeby jego słowa nie wkładać w kontekst, który był mu zupełnie obcy. Uważam, że studia teologiczne muszą bardziej nachylić się w kierunku zrozumienia judaizmu, żeby przybliżyć się do słów Jezusa. To jest zupełnie zasadnicza i fundamentalna sprawa.

Za mało zwraca się uwagi, że tam, w każdym zdaniu w Starym Testamencie jest obecność właśnie Jezusa. To wszystko, co jest istotą nauczania, ten głos Ewangelii powinien rozlegać się poprzez strofy Księgi Ojców — ja bardzo lubię tak ją nazywać, nie Starym Testamentem, bo ani on „stary”, ani „testament”, ani „pierwszy testament”, tylko Księga Ojców, po prostu. Więc ta Księga Ojców jest zupełnie zasadnicza do zrozumienia Dobrej Nowiny, która mówi: „Nie przyszedłem znieść Prawa ani Proroków, nie przyszedłem znieść, ale wypełnić”. Dalej: „Ani jedna kreska, ani jedna jota nie zmieni się w zakonie, aż się wszystko wypełni”, oraz „każdy, kto będzie inaczej nauczał będzie najmniejszy w królestwie”. Więc co w związku z tym? Jaka dyscyplina teologiczna o tym traktuje? Czasami przywołuje się.

blog o kapłaństwie i kapłanach

Do osiągnięcia wyżyn duchowych nie powinien widzieć swego stanu, by nie wpaść w pychę, co stałoby się przeszkodą w jego życiu duchowym. Nie można jednocześnie być pokornym i wiedzieć o tym, że się jest pokornym. Z drugiej zaś strony powinien znać określone drogowskazy, żeby nie zejść ze słusznej drogi. Człowiek powinien posiadać jakiś mur, którego czasem powinien dotknąć, żeby się zorientować, czy idzie w dobrym kierunku. W innym przypadku będzie podobny do tych, którzy nie poznali Boga: nie będzie wiedział, dokąd idzie. Cóż jest tym murem duchowym?

Tym murem jest nauka świętych ojców. Nie powinno się robić w życiu ani jednego kroku, nie mając potwierdzenia, świadectwa świętych ojców. Nieustannie czytamy dzieła świętych i powinniśmy rozmyślać nad nimi. Nawet jeśli mowa tam o takich rzeczach, których, według nas, nigdy nie doświadczyliśmy i nie doświadczymy. Musimy jednak rozmyślać, żeby nauczyć się orientować, jak postępować w tej czy innej sytuacji w oparciu o doświadczenie świętych ojców.

Oczywiście, najlepiej by było, gdyby człowiek miał doświadczonego ojca duchowego, który sam przeszedł całą drogę i ma bogate doświadczenie duchowe. Ale, niestety, są to tak.

Jugendamt - Onet.pl Blog

JUGENDAMT dysponuje niczym nieograniczoną władzą

 

JUGENDAMT - DYSKRYMINACJA  (Petycja)

 

JUGENDAMT w Republice Federalnej Niemiec Należy uznać za nielegalną instytucję w Unii Europejskiej. JUGENDAMT dysponuje niczym nieograniczoną władzą. Oficjalnie służy do „ochrony dzieci i młodzieży”. W rzeczywistości poddaje dzieci samotnych ojców pod kontrolę państwa, ażeby ograniczyć im prawa rodzicielskie i dać dzieci matce. Prawo pracowników JUNGENDAMTU jest „lepsza jest zła matka jak dobry kochający ojciec” Ojcowie w RFN są dyskryminowani przez JUGENDMATY i szuka się pretekstu do zabrania i ograniczenia prawa rodzicielskiego JUGENDAMT w Republice Federalnej Niemiec
Należy uznać za nielegalną instytucję w Unii Europejskiej

Moralny obowiązek rządzących w Unii Europejskiej podjęcia działania w pilnej potrzebie


  Szanowny Panie Przewodniczący