O czym chcesz poczytać na blogach?

Ojciec pio

W Drodze do Nieba Bram

Ufundowaną przez ludność San Giovanni Rotondo, z wyrytymi na niej słowami podziękowania. Podobne wyrazy wdzięczności można odczytać również na obu bokach ołtarza dedykowanemu świętemu Michałowi. Dodajmy też że jeden z głazów wydobyty z groty, w której znajduje się bazylika, został wmurowany w ścianę klasztoru w san Giovanni Rotondo. A także to, że sam Ojciec Pio chciał aby na wieżyczce szpitala Casa Sollievo della Sofferenza (Dom Ulgi w Cierpieniu), będącym jednym z jego licznych, wielkich dzieł, wykonano mozaikę przedstawiającą św. Michała Archanioła. Jej autorem został Szwajcar Aurelio Gozzato. Natomiast dzieci duchowe O. Pio, znając jego głęboką miłość do świętego Michała, postanowiły aby przed wejściem do.

Blog pawelloo1971

Przychodzących od moich duchowych dzieci i przynoszących mi wieści od nich? – Ojcze – odpowiedziałem – nie widzę nawet jednego Anioła Stróża, ale wierzę ci, gdyż codziennie mówisz ludziom, aby ich do ciebie posyłali”.

Innym razem Ojciec Pio zwierzył się ojcu Michelangelo z Cavalany, że potrafi równocześnie słuchać dwóch różnych komunikatów – od ludzi i od aniołów. Niekiedy podczas rozmowy z ludźmi widziano u niego chwile „dziwnego oderwania się od rzeczywistości i skupiania się na własnym wnętrzu”. Wtedy prowadził on wewnętrzną rozmowę z.

Marana Tha!

U Boga za ludźmi proszącymi go o modlitwę. Otrzymał również stygmaty jako Znamiona Chrystusa Ukrzyżowanego. Ojciec Pio miał szczególne nabożeństwo do Matki Bożej, która pewnej nocy przyszła do Niego by pocieszyć go po pobiciu przez diabła. Matka Boża wtedy położyła świętemu poduszke pod głowę, aby nieco zmniejszyć jego cierpienia. Ojciec Pio miał również nabożeństwo do Anioła Stróża, do którego modlił się zarówno litanią, jak i zwykłymi modlitwami. Ten święty kapucyn nakłaniał również swoje duchowe dzieci do nabożeństwa za dusze w czyśćcu cierpiące. Jego miłość do cierpiących w czyśćcu spalała go całkowicie. Był często atakowany przez samego szatana,.

- _My Voice Within_

Pisze,
 
że właśnie w tamtym czasie
 
biskup Wojtyła żądał stanowczo

oddania siedziby seminarium krakowskiego,
 
zajmowanej przez komunistów.To właśnie o tych trudnościach
 
informował Ojca Pio - podkreśla watykanista.

Przyszły papież i przyszły święty
 
spotkali się tylko raz - w 1948 roku.


 
"Ale odkrycie tego nowego listu

świadczy o głębi istniejących relacji

między zakonnikiem ze stygmatami a papieżem,

który ogłosił go błogosławionym,
.
Papiez Benedykt XVI

podczas swojego pobytu w Kolonii 20.08. 2005r

 powiedzial:


" Wielu mowi o Bogu,

w imie Boga glosi sie nienawisc

i dokonuje gwaltu.

Dlatego musimy odnalesc

prawdziwe oblicze Boga.

Okazalo sie ono naszym oczom

w Jezusie Chrystusie,

ktory dla nas pozwolil

sobie przebic serce."


"Volto Santo" - swiete oblicze -

od XVI wieku przechowywane jest

w Monopello.


Swiety Ojciec PIO
 

ktory nigdy nie widzial

obrazu,.

wiosenna

 

01:28, wiosenna77 , z przymrużeniem oka
Link Dodaj komentarz »
sobota, 11 lipca 2009
Ojciec Pio

Nieczęsto sięgam po książki o tematyce religijniej. Wręcz bym powiedziała, że prawie mi się to nie zdarza i że przeczytałam w swoim życiu zaledwie kilka. Zabrałam się za tę książkę, bo chciałam dowiedzieć się czegoś więcej o Ojcu Pio, a akurat ta książeczka leżała sobie spokojnie na półce u koleżanki i.