O czym chcesz poczytać na blogach?

Ogrody

Blog – ogrody, ogród, ogrodnictwo

Rosliny sadzenie roślin sklep oase stawy kąpielowe stawy wodne systemy nawadniające toro woda woda w ogrodzie wodostryski zraszacze

Strony

  • Ogrody – Blog o ogrodach

 

Kwiecień 2012
P W Ś C P S N
« lis    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
232425262728

zielonekółka

foto: www.forum.budujemydom.pl

 

 

 

foto: www.drzewa.com

Tagi: aranżacja tarasu małe ogrody projekty zieleni Poznań
13:14, zielonekolka , MOJE PROJEKTY
Link Dodaj komentarz »
poprzednie
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 6
następne

Dom i Ogród

Mieszkańcy powinni się czuć swobodnie i bezpiecznie a kwestia szczęścia bądź powodzenia jest drugorzędna. Oczywiście to co znajduje się w bezpośredniej bliskości domu ma wpływ na jego mieszkańców lecz nie oznacza to ze na każdej posesji musi być oczko wodne, staw czy nawet kaskada wodna. Oczywistym jest że jeśli ktoś sobie tego nie życzy to nie można na siłę zmuszać go do podjęcia decyzji jakiej nie akceptuje. Charakter ogrodu w styli chińskim to przestrzeń w której znajduje się niewielki akcent małej architektury oraz roślin ponieważ zbytni przesyt burzyć może jakoś energetyczną dlatego lansowane ogrody o dużej ilości roślin, krzewów czy drzew to kombinacja różnych trendów architektury ogrodu. Czy mowa jest wówczas o ogrodzie feng shui? Ogrodem feng shui może być każdy teren zieleni gdy spełnia pewne zasady kreowania przestrzeni. W sztuce feng shui wyrastającej swoimi korzeniami z taoizmu jednym z zasad jest wzajemna wymiana energetyczną pomiędzy żywiołami rozumiana jako harmoniczna lecz nie jest to tak zwana harmonia pomiędzy pierwiastkami jin i jang lecz wzajemna wymiana energetyczna. Gdyby doszło do harmonii jaką niektórzy rozumieją cały układ wzajemnej wymiany, przenikania uległby zniszczeniu ponieważ.

PODRÓŻOHOLICZKA

Widziałam po minach dziewczyn, że nie są zachwycone. I wtedy pomyślałam, że może lepiej byłoby gdybym sama tu była. To nie tak, że na mnie byle co robi wrażenie i cieszę się ze wszystkiego co zobaczę. Widziałam już w swoim życiu wiele pięknych miejsc, które w różnych rankingach są w czołówkach najcudowniejszych miejsc na świecie. Wiele pięknych parków narodowych w Stanach Zjednoczonych, piękne wyspy w Tajlandii, wspaniałe widoki w Jordanii, Egipcie czy chociażby Izraelu. Ale umiałam docenić piękną naturę, poza tym miejscu towarzyszyła cisza i spokój, co jak wielokrotnie już powtarzałam w Indonezji to rzadkość.

 

17:20, karolinarossowska
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 29 września 2009
NIEDZIELNY "SPOKOJNY" SPACER W OGRODZIE BOTANICZNYM.