O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Ogród

Ogród, usługi ogrodnicze, wycinka drzew - bloog.pl


Jestem kobietą, nie jestem w stanie zrobić wszystkiego w ogrodzie ponieważ wymaga to siły fizycznej lub odpowiednich umiejętności. W mojej sytuacji usługi ogrodnicze to chyba jedno z najmądrzejszych posunięć. Nie korzystam jednak z tego rozwiązania bo nawet kosztem gorszej jakości ogrodu wolę pewne czynności zrobić sama:)

 
Podziel się:
Tagi: usługi ogrodnicze Kraków, usługi ogrodnicze małopolskie

Tani ogród

piątek, 27 sierpnia 2010 9:51

Do Wrocławia nie wybiorę się w tym roku a przynajmniej nie wciągu najbliższych tygodni. Ciągle ma padać a temperatura wcale nie sprzyja dłuższym wycieczkom. Jeśli nie teraz to pewnie już nie w tym roku bo zrobi się pażdziernik, listopad a więc zimno i ponuro. Ogród japoński na.

Projektowanie i Zakładanie Ogrodów - Porady

Mogą być zastąpione przez nieregularne świetle żwiru)
      * Kamień, który symbolizuje niezmienność i trwałość przyrody. Głazy użyte w dekoracji ogrodu powinny być naturalnym formie, mają ten sam kolor i fakturę,
      * Roślinności, która jest zdominowana przez zielone. Kwiaty są używane tylko jako pojedynczy akcent. Najczęściej używane rośliny są: japoński azalia, klony palmowe, magnolie i wiśnie oraz peonie,
      * Kamień latarnie,
      * Trasy, system z jednym płaskich kamieni.

Gdzie znaleźć więcej informacji?

Chcesz wiedzieć jak mały ogród przydomowego tworzyć oryginalne minipejzaż? W rogu uroczy ogród w stylu japońskim, z wykorzystaniem materiałów i produktów dostępnych w Polsce i dobrze znoszące naszych warunków klimatycznych, pomoże Ci Marek Majorowski, autor Ogród japoński - elementy i zasady kompozycji. Dowiedz się, jak korzystać z doświadczeń japońskich ogrodników wielopokoleniowe i stworzyć swój własny, unikalny japoński opgród!
00:24, piotyrpiotyrpiotyr
Link Dodaj komentarz »

Dom i Ogród

Jak dorosną: jaki będą miały pokrój, jakie będą duże, jak będą wyglądały gdy zakwitną a jak gdy zgubią zimą liście itp. 2. trzeba mieć fantastyczną wyobraźnię, by patrząc na pusty teren i na małe sadzonki móc wyobrazić sobie jak będzie wyglądała całość, gdy rośliny dorosną. Co gorsza, mamy tylko jedną próbę! Zanim rośliny się rozrosną i zobaczymy finalny efekt minie wiele lat i wtedy na zmiany jest już za późno! Metody "konwencjonalne" W efekcie sięgamy po jedną z poniższych metod: 1. wzorujemy się na istniejących projektach (rozwiązanie bezpieczne, ale musimy pogodzić się z tym, że nasz ogród nie będzie "jedyny w swoim rodzaju") 2. sięgamy po pomoc profesjonalnych projektantów i architektów krajobrazu (skuteczne, ale niestety kosztowne) 3. sami rysujemy plan (rozwiązanie nie dla wszystkich, bo trzeba znać świetnie rośliny i umieć rysować) 4. idziemy na żywioł (odradzamy!) Wadą wszystkich tych rozwiązań jest to, że nie bardzo możemy "poeksperymentować" by znaleźć ten najlepszy układ, wciąż mamy tylko jedną próbę. Nowoczesne technologie Z pomocą przychodzi nowoczesna technologia. Na rynku jest kilka programów komputerowych, które pozwalają zaprojektować ogród i zobaczyć zawczasu jak będzie.

daris3.blog


a Twoja niepewność i wątpliwości
nie mają dla niego żadnej litości,
mogą doprowadzić do łez i smutku,
może się przez to odwracać powolutku,
być może ku Ogrodnikowi innemu,
ale wtedy nie pytaj: dlaczego tak wyszło, czemu?
Odczuwasz nicość i pustkę?
Powiedz mu to i podaj chustkę.
Przynajmniej będzie wiedziało, co jego kochana osoba czuje,
nie martw się - nie zrani Cię i nie ukłuje...
Najbardziej to obojetności się boi,
a tak przynajmniej wie na czym stoi.
On nie ma przed Tobą nic do ukrycia,
przyjemnej i szczęśliwej drogi przez Ogród Pełnego Życia...Tagi: poezja, miłość, życie, ogród

skomentuj (0)

Ogród Radosnego Życia - 22.05.2011 2011-07-22 21:04:55

Ten mleczak jest wyjątkowy,
innych Ogrodników czekają odmowy,
tylko Ciebie wypatruje,
tylko Twojego oblicza oczekuje.
Wiele jest dróg i ścieżek dookoła,
lecz jego serce Twoje woła,
ono zbliza się z taką niepewnością,
boi się, że spotka sie z obojętnością,
lecz niech ten.

pracownia-fengshui.pl - Feng shui - bloog.pl

– Metal – Woda – Drzewo. Żywioły te mamy w swoim organizmie, są w otoczeniu, wszędzie. Na przykład, skalniak, to żywioł Ziemi, ale także może mieć i często ma zastosowanie we wspieraniu wykresu domu. Oczko wodne – żywioł Wody, jest bardzo ważnym elementem ogrodu. Grill – element Ognia, także powinien znaleźć odpowiednie miejsce w ogrodzie. Żywopłot, jego wysokość, forma, mają wiele do zrobienia w naszym ogrodzie.  

Feng shui może wspierać nasze pomysły na ogród, może podpowiadać rozwiązania, może nadać ogrodowi formę. Bo feng shui, to wiedza o tym, jak kształtować przestrzeń wokół nas. Przy planowaniu i zagospodarowywaniu ogrodu ważne są naturalne skojarzenia jakie nasuwają się przy patrzeniu na poszczególne jego fragmenty czy składniki.


Analiza kształtów otoczenia odgrywa w Feng Shui bardzo istotną rolę. Sąsiedztwo wzniesień należących do nie harmonizujących ze sobą elementów przyrody zakłóca równowagę energetyczną danego.

Blog ogrodniczy dla fanów ogrodnictwa

Jeżeli nasz taras będzie o naprawdę dużej powierzchni, możemy nawet posadzić na nim kwiaty.

Altana, to kolejne rozwiązanie dla osób pragnących wypoczynku na świeżym powietrzu. Może być zamiast tarasu lub dodatkowo, jeżeli mamy tyle miejsca. Altana jest doskonałym miejscem na przyjmowanie gości w ciepłe dni. Organizowanie spotkań przy grillu. Kształt altany jest zależny przede wszystkim od naszego „widzimisie”. W sklepach można kupić altan na planie koła lub wielokąta. Bez problemu jednak, przy odrobinie pomysłu, pracy i materiałów, możemy sami zbudować sobie oryginalną altanę.

Sezon ogródkowy nieodzownie kojarzony jest z sezonem grillowym. Przenośmy grill jest w posiadaniu każdego miłośnika rekreacji na świeżym powietrzu, ale może pokusić się o murowany kominek? Murowany grill wygląda imponująco i z pewnością stanowić będzie dodatkowy element dekoracyjny naszego ogrodu. Jednak traci on możliwość przenoszenia, więc w dni deszczowe, o ile nie mamy zadaszenia, to nici z soczystych potraw grilowanych.

Tagi: altana grill ogród taras
17:23, krzysztofwro

Ogród japoński

mocotowski

To nuda, albo nie wiadomo o co chodzi. Sean Pean też się nie popisał, zdjęcia dobre ale historia z d.. wzięta. Starszy facet gada do nie żyjącej żony, zwalone wieże, wkońcu odsłaniają mu światło w pokoju, ale żony nic nie wskrzesi... Banał na maxa... A szczytem wszystkiego ostatni japoński, gdzie żołnież z wojny wraca i węża udaja, pełza po chacie, połyka w całosci szczura (nawiasem mówiąc nie wiadomo jak go złapał, bo przeciez nie zahipnotyzował...), i konkluzja wyłożona prosto jak drut, że tyle okropnosci na wojnie się naoglądał, że człowiekiem być.Klimaty były, co do eleganckich wnętrz fajnie pasowało... I dobre jedzenie było na zimno i ciepło.. A na dole lochy i muzyka nieźle wkręcająca... I pokoje otwarte na górze z dużymi lóżkami i łazienkami, w środku... A wszędzie wysokie sufity i duże okna i kolumny...
I widoki na ogród i las z okien... A rano śniadanie przy długich stołach...
Naprawdę super impreza...
mocotowski 2002-09-23 12:18:39
skomentuj (0)


W RADIO POWIEDZIELI...
Że demony sexu są juz przeżytkiem... Teraz sex jest dopełnieniem miłości... A.

Coffee time


I chcę na Hawaje.
I tak w ogóle, to nie mam nic do powiedzenia.

my-obsessions 2005-02-08 14:43:20
skomentuj (13)


73.
A ja chcę miecz samurajski. I kimono. I chcę mieć dom podobny do tych w Kraju Kwitnącej Wiśni. I japoński ogród. Chcę jeść ryż pałeczkami i kaligrafować czarną farbą. Chcę mieć tatuaż ze smokiem.
Zbieram na wyjazd do Japonii. Może ktoś się dorzuci? W czynie społecznym?:P

Na razie mam 2 tygodnie wolnego. Od wszystkiego. Będę wstawać w południe albo nie wstawać w.

Nasze wycieczki - Stenariusz Podróży

Też potrafi powalić na kolana, a w Ogrodzie Zapachów  woń roznosi się cudowna! Przewodniczka Ania, która od wycieczki po Sztokholmie nie zdążyła jeszcze od nas odpocząć powiedziała, że tutaj sadzi się specjalnie takie kwiaty, które pachną przez cały rok. Z kolei w Ogrodzie Japońskim stoją dwa kamienie - rzeźby symbolizujące przemijanie. Szczerze mówiąc, jak dla mnie wyglądają nieco dziwnie i jakoś nie bardzo mi się kojarzą z tym, z czym powinny...

 

I oczywiście kusił naiwnych sprowadzając na nich karę. To tak ku przestrodze...

Miasto Ronneby liczy sobie około 10 tysięcy mieszkańców i porównywane jest z Sopotem. Poza tym uważane jest za ogród Szwecji. Słynie również z XII- wiecznego kościoła pod wezwaniem Świętego Krzyża. Obok kościoła znajduje się stary młyn, obecnie służący za kawiarnię i za coś w rodzaju galerii: na zewnątrz poustawiano rzeźby współczesnych artystów.

Witwicka Blog - Onet.pl Blog

zabawa w drzwi, oficjalnie zwana w naszym domu lekcjami francuskiego.
- Qu’est-ce que c’est? – zaczynała każdą kolejną lekcję Prababka, wskazując smukłą dłonią drzwi.
- C’est la porte, grand-maman – odpowiadałam niecierpliwie, bo czekał na mnie ogród, zakopane w ogrodzie skarby i zaklęte w jabłonki Zielone Panny.
- Mais oui, ma chere! – przytakiwała Prababka. Potem znów po francusku pytała o inne rzeczy obok nas, o pianino, książki, kwiaty, o koty, ptaki i o niebo, a ja przekornie i czupurnie na każde francuskie.
Wielkanocna opowieść o psychologii jarzynowej

Psychologię jarzynową stworzył japoński lekarz o japońskim imieniu i nazwisku, mieszkający w jak najbardziej japońskim mieście Kioto. Człowiek ów zacny przez wiele lat wnikliwie analizował owocowo-warzywne preferencje swoich pacjentów, po czym doszedł do niezwykle ciekawych wniosków, rzecz jasna japońskich, co jest.