O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Ogniem i mieczem

Blog zwierzaka - Onet.pl Blog

Litwa 3/14

Litwie przybyły dwie chorągwie 3Cv. Co prawda, do armii IV/18 potrzebuję tylko jedna taką podstawkę, ale równolegle z tą armią, produkują się przecież armie spod Grunwaldu. Ustawiłem do zdjęcia także dwie podstawki generalskie, oraz podstawkę litewskiej kawalerii, którą malowałem do armii Polski IV/66.


 

 22 listopada 2011
Premiera systemu Ogniem i Mieczem

Po prostu chcę to ogłosić tym, którzy jeszcze nie wiedzą. Jeśli ktoś może, to w moim imieniu niech.

love-story-naruto-hinata - Onet.pl Blog

Się sama. Widziała też niezwykły wzrok jakim Naruto obdarzał oddalającą się od nich dziewczynę. Usłyszała również jego szept.
- Tenshi... (Anioł...) - próbował wstać, ale zachwiał się i został złapany przez obie medyczki.
- Naruto! Nie możesz teraz walczyć! Jesteś zbyt osłabiony!
- Sakura-chan, Ino proszę, przyprowadźcie do mnie Shikamaru i Choujiego. Jeśli to możliwe.
    Głos dochodził z góry. Gdy Yami tam spojrzał zobaczył unoszącego się kilkanaście metrów nad ziemią Naruto. Dłonie, stopy oraz końce lisich ogonów płonęły błękitnym ogniem. Prawą rękę chłopak miał uniesioną ponad głowę. Demon mógł tylko dostrzec ledwo sformułowany kształt.
    Właśnie wtedy shinobi zaczął pędzić ku ziemi. Na cel.Zaczęło się goić dzięki czerwonej chakrze lisa. Dysząc ciężko starał się wstać.
- Naruto-kun! - krzyknęła Hinata rzucając okiem w stronę wilczego demona. W jego ręku widniał ogromny miecz Zanbato, teraz przewieszony przez ramię. Po klindze wciąż spływała świeża krew. - 'A więc wyciągnął broń. Muszę pomóc Naruto-kun! Przecież on nie ma swojego miecza!' -  pomyślała.

magiczny blog wróżki joannyAle lubię też Michała Bayora za jego fantastycznie dobierane texty i muzykę, Agnieszkę osiecką, Starocie, SDM, Bukowinę, Polską klasykę kina, kręconą za Eugeniusza Bodo i Adolfa Dymszy, Ogniem i Mieczem, Nad Niemnem- w książce i w filmie....I może jestem mało oryginalna, ale bardzo dobrze mi z tym

Wróżka bez kota

Na drodze, a skrzyżowanie nóg służy gromadzeniu mocy. Orzeł przedstawia osobę młodą, niedoświadczoną, która przyszła do kogoś, stanowiącego dla niej wzór do naśladowania i posiadającej umiejętności potrzebne jej teraz do wzbicia się samodzielnie do lotu.
Cesarz wpatruje się w buławę trzymaną przez siebie w ręku, uosabiającą sprawy nadrzędne rodziny i.Kręci się samo dzięki dwóm zwierzopodobnym istotom, schodzącym i wdrapującym się po kole. Na szczycie siedzi, lub unosi się trzecie zwierze podobne nieco do sfinksa, w koronie i z buławą, lub mieczem w łapie. Wokół jest droga i otwarta przestrzeń.
Istnieje średniowieczny obrazek przedstawiający podobne koło, na którym jedzie, jak na karuzeli siedem postaci.

alp blog

Kopercie swój, Miria swój - reszta jest prawdziwą pamiątką spotkań, prawie-przyjaźni, wymarzonych wyjazdów bądź przyjazdów... Są też osoby, które może bym zapomniała, ale przypominam je sobie ilekroć spojrzę na ich nick... I ten jeden, szczególny - po osobie, której nie ma.
A Strona Specjalna wciąż pusta.
Chyba takie już jej przeznaczenie.

Wieczorem włączyłam.Zaćmienie)

rok 1997
- Mikrokosmos, z klasą;
- 101 dalmatyńczyków, z klasą;

rok 1998
nic (to wtedy był Titanic w kinach?)

rok 1999
- Ogniem i mieczem, ze szkołą;
- Ogniem i mieczem, sama;
- Ogniem i mieczem, z Mamą;
- Pan Tadeusz, ze szkołą;

rok 2000
kolejne zaćmienie umysłu...
chyba po prostu.

syzyf | e-blogi.pl

Nie mam zamiaru streszczać  ani pisać charakterystyk ulubionych bohaterów z trylogii Henryka Sienkiewicza , ponieważ opracowań jest bardzo dużo i to dobrych . Mam jedynie zamiar przyłączyć  się do powszechnie znanych opinii w tym sensie, iż chciałbym  pokazać.Strzechy.  „ oto Polska cała w żałobie u trumny wieszcza , jak Basia przed zwłokami Hektora Kamienieckiego, krzyżem leży i woła nieszczęśliwa, rozdarta ogniem i mieczem trawiona, potopem nieprzyjaciół zalana , woła wielkim głosem , słowy natchnionego kaznodziei :  Dla Boga Sienkiewiczu! Larum grają, wojna, nieprzyjaciel.

Stepy Akermańskie... - Onet.pl Blog

Uważa że dzień bez reklamówki to temat zastępczy. Bo radni nic nie robią, tylko udają że chcą. W takich chwilach mam wrażenie, że żyję w kraju idiotów. Owszem, to akurat prawda, że w polityce chodzi głównie o przepychankę, jednak temat ochrony środowiska jest ważny, a akcja przeciw.Miecze. Ciął pewnie i szybko. Boromir opuszczał ciężki, dwuręczy miecz, miażdżąc głowy stworów. Aragon zwinnie wycinał przeciwników. Gandalf mieczem i magią bronił hobbitów. Gimli bez opamiętania wymachiwał toporem, jakby chciał wytępić wszystkich intruzów, którzy zajęli.- Nie przejdziesz - powiedział. Orkowie zastygli bez ruchu, zapadła głucha cisza. - Jam jest sługa Tajemnego Ognia, władam płomieniem Anora. Nie przejdziesz. Czarny ogień na nic ci się nie przyda, płomieniu z Udunu. Wracaj w cień! Nie przejdziesz!Dysku" "Trzej muszkieterowie", "Otello" "Hamlet", "Harry Potter i insygnia śmierci", "Gwiezdny pył", "Nowy wspaniały świat";"Potop"
Czytam: "Ogniem i mieczem"
W planach: "Blaszany bębenek", "Dżuma" "Mistrz i Małgorzata" "Granica" "Folwark zwierzęcy" "Proces", "Dziewczynka która za.

Ogniem i mieczem dzikie pola

....:: Zire RPG ::.... (Blog (18+), może zawierać treści przeznaczone tylko dla dorosłych)

I użycz popcornu XD
Deed: >__> sam se zrób…
Vash: Dwa lata człek kobity nie widział na oczy tęskni i żyły sobie wypruwa a tu takie traktowanie T^T
Nick: no nie wiem czy taki święty to Ty byłeś…
Deed:.
Ulek: bo nawet ja tego nie przeżyje >.> idź pomęcz Zagiego z tego co plotka niesie to już nie płonie żywym ogniem
Sorek: mooogę *.*
Ulek: idź i nie wracaj i oddaj pilota!
Sorak: tralalalalala…*i poleciał w.
Narrator: …i świat ogarnął dziki chaos…rozczłonkowane (XDD) ciała rzucały się wszędzie. Pola przesiąknięte były krwią niewinnych ofiar, a na zamku u pana i władcy tych krain dobiegały krzyki i jęki.Młodzieniec, uwiązany na łańcuchach, poddał się złemu panu w niewolę by wybawić siebie i swój lud zaspakajając dzikie rządze i fantazje…
*stop z małym trzaskiem lekko pękającego pilota*

Ri: łańcuchy -.

Gourry, 53, po 3:30


I poszli. Z ciemności jednak wyskoczył na nich młodzian z obnażonym mieczem.
- Fuu! Coś za tobą lezie, pewnikiem niecne ma zamiary! Kimżeś jest, Szkarado, gadaj rychło!
Nie.

firnundome blog

Pojedziemy na północ, do Stragnas.potem się zobaczy- powiedział Phazlak. Innariel skinęła głową.
Opuszczał Dzikie Lasy ze ściśniętym gardłem i łzami w oczach. Stracił tu wszystko: córki i kobietę swego życia.
- Wrócimy.Pogrążone w cichych ciemnościach. Obóz rozbili na polanie, w wąskiej dolinie miedzy skałami.
Ariador leżał przy ogniu, rozmawiał cicho z Innariel i Orovagorem. Sirith z ojcem rozkulbaczał konie, Phazlak i Minaloido przygotowywali.I ruszyła na zbrojnych. Phazlak skinął na resztę i pobiegli za nią. Minaloido i Herupa wykrzykiwały zaklęcia, tworząc pola siłowe i strzelając białymi płomieniami w pięciu zbrojnych. Ale banda była już w pułapce. Konie zostały złapane.- Chciałbym… Bardzo bym chciał.

***

Sirith siedział na drzewie z kołczanem strzał na plecach i krótkim łukiem w garści. Tuż pod nim, na najdalej wysuniętej gałęzi przycupnęła Innariel. Prawą ręką odgarniała liście, w lewej dzierżyła długi, jednoręczny miecz.
Nadjechał powóz. Padł grad strzał. Woźnica oberwał w udo i obojczyk. Sirith dobił go strzałą w oko. Inna.