O czym chcesz poczytać na blogach?

Ofra

atanazy.blog

Nie przepadam za „wokalistami” w muzyce poważnej. Wiem, wyjdę na chama i prostaka, ale naprawdę nie znoszę tych wszystkich sopranów, tenorów i innych – chóry jak najbardziej są w porządku, soliści już nie. W ogóle, jeżeli chodzi o kobiece głosy – to jestem wielkim zwolennikiem ładnych barw, takiego „czystego” śpiewania, bez popisów w stylu „jaką to ona ma skalę, ile oktaw” i bez jakiś murzyńskich ozdobników - ohydników. Z efektów specjalnych – lubię tylko to, co robią Semitki (a’la Ofra Haza, tyle że nie w tych obleśnych dyskotekowych utworów) – jak im tam, te… Melizmaty.

Wrzucam linki do trzech różnych interpretacji „Im abendrot”; nie jestem w stanie usłyszeć, która jest lepsza. Początek jest tak przyjemny i melodyjny, że mógłby robić za muzykę filmową, ale jest tu jakaś taka „wartość dodana”. Przeciętna muzyka filmowa musi być jednoznaczna w swojej ilustracyjności, albo nadęty patos, że aż tłucze widza po łbie, albo klimacik liryczno – pościelowy, albo jeszcze jakiś inny. A w tej pieśni,.

W Drodze do Nieba Bram

  ks. Adam pisze:

  To prawda. A psalmy śpiewane przez króla Dawida to musiał być cymes cymesów.

  sheyihiye lach yom na’im – שיהיה לַך יום נעים

  Odpowiedz
  • Kapryfolium pisze:

   Toda raba.

 • Kapryfolium pisze:

  piękne hebrajskie piosenki miała Ofra Haza, szczególnie : Yerushalaim shel zahav, motyw z filmu “Lista Schindlera” lub.

 • Placówka postępu - Onet.pl Blog

  Utwór napisany pod koniec wojny, co chyba słychać. Najprawdopodobniej zostanie użyty jako soundtrack podczas końca świata. Cały Koncert na orkiestrę uważam obecnie za ostatnie wielkie dzieło muzyki klasycznej.

  Link III - Johannes Brahms - Taniec węgierski nr 5. Jeden z największych hitów muzyki klasycznej, w formie przypominającej teledysk. Chyba było to puszczane w kinach, jako dodatek przed filmami. Jak widać, Yehudi Menuhin był najpiękniejszym człowiekiem świata.

  Link IV - Ofra Haza - Im Nin'Alu, wersja pierwotna. Utwór ten, w bardziej dyskotekowej wersji, był przebojem w latach osiemdziesiątych. Ta wersja wzrusza do łez.

  Link V - Tym razem nie na YouTube. Tsintskaro, znane także jako Zinzkaro, Zinskaro i parę innych - pieśń gruzińska, użyta przez Wernera Herzoga w Nosferatu - Wampir. Dramatyczny teledysk, przystojni panowie śpiewają, a lider zespołu ma najprawdopodobniej na imię Hamlet.
  Ostatnie wideo nie sposób przebić, więc na razie kończę.

  Rozmyślanie w ciszy.. - Onet.pl Blog

  O nas
  Sarna
  Wychodzę i znikam
  zamykam oczy
  nie istnieję.

  Pragnienie
  Magia, zrozumienie
  rozbicie skorupki
  wyzwolenie.
  Napisz do mnie
  muzyka
  • 1
  • buddha bar desire
  • Ofra Haza - Ahava
  • Dla Ciebie...12
  • Ofra Haza - Eshal