O czym chcesz poczytać na blogach?

Odżywianie

Zdrowie i profilaktyka

Ryzyka chorób układu krążenia i cukrzycy. Nadwaga jest obecnie uważana za jeden z najpoważniejszych czynników zagrażających populacji ludzkiej i to, co jest najistotniejsze w tym wszystkim dotyczy zwłaszcza krajów wysokorozwiniętych. Niesamowite prawda. Okazuje się, że bogatsi wolą objadać się szybkimi posiłkami niż dbając o swoje zdrowie przyrządzać je samemu. Tutaj nie chodzi o to, że mogą pożywienia więcej kupić lub zjeść, bo mają na to fundusze, ale pożywienie spożywają najczęściej poza domem, bo jest ich na to stać. Istotne pytanie, jakie mnie nachodzi „to, jakie pożywianie w takim razie jest im serwowane, że zaczynają tyć?” Zgodnie z zaleceniami WHO (Światowej Organizacji Zdrowia) walka z nadwagą i otyłością ma być obecnie jednym z ważniejszych zadań lekarzy. Jasne. Jakoś nie chce mi się w to wierzyć, ponieważ to nie lekarz mi pomógł tylko naturoterapeuta.

Written by Joanna Malik

Maj 14, 2010 @ 7:22 am

Napisane w profilaktyka, Zdrowie

Tagi: dieta, jedzenie, odżywianie, otyłość, prawidlowe odżywianie, przyprawy, składniki odżywcze, tłuszcze,.

wwwtakaryba.blog

Oczy małe. Szeroki, końcowo położony otwór gębowy sięgający poza przednią krawędź oka. Nieco wysunięta szczęka dolna ma na końcu garbikowate zgrubienie, chowające się we wgłębieniu szczęki górnej. Łuski małe, 64–76 wzdłuż linii bocznej. W płetwie grzbietowej 10–11 promieni, w odbytowej 15–18. Krawędź płetwy odbytowej głęboko sierpowato wcięta, płetwy piersiowe ostro zakończone, płetwa grzbietowa stosunkowo wysoka. Zęby gardłowe dwurzędowe. Ubarwienie grzbietu oliwkowozielone z stalowoniebieskim połyskiem. Boki jaśniejsze, żółto lśniące. Strona brzuszna srebrzyście biała. Płetwy piersiowe, brzuszne oraz odbytowa są czerwonawe, pozostałe szarawe lub szarawoniebieskie z ciemniejszymi krawędziami.

Odżywianie [edytuj]

W okresie młodzieńczym – wrotki, skorupiaki i larwy owadów. Po osiągnięciu długości około 9 cm zaczyna odżywiać się rybami. Są to prawie przede wszystkim ukleje a także płocie oraz okonie, karasie i cierniki. W wieku starszym może atakować żaby, ptaki wodne i małe ssaki (gryzonie). Jedyny typowo drapieżny przedstawiciel rodziny karpiowatych. Często jego polowanie daje się zaobserwować na nizinnych rzekach w postaci mocnych, widowiskowych uderzeń ogona o powierzchnię wody.

Moje metamorfozy | czyli świetlana droga od tłuszczu do mięśni ;)

Odżywianie i “wyłącznie” zdrowy styl życia.

Niedospanie. Jedzenie w biegu. Stress.
< reality puka do drzwi.

*

Tak naprawdę największą nadzieję dla siebie widzę w kontynuowaniu mojego treningu.

Mam nadzieję że sprawne ciało, wydolne serce, dotlenione tkanki – sprawniej będą sobie radziły z wyzwaniami życia w sercu cywilizacji. Z toksycznym środowiskiem i nie-zawsze-idealnym jedzeniem.
Nie można popaść w obsesję, nie można dać się zwariować. Skupianie na zagrożeniach czyni je tylko bardziej realnymi I na pewno nie poprawia nastroju A przecież dobry nastrój i optymistyczne podejście to jeden z kluczowych składników długiego i zdrowego życia !

Butterfly Health & Beauty | Zdrowe odżywianie, oczyszczanie organizmu, porady dietetyczne

Kolacji zdecydujmy się lepiej na herbatę z dodatkiem cynamonu, imbiru i goździków.

9. Nie zapominaj o aktywności fizycznej – po przedświątecznym szaleństwie zakupów i przygotowań wolny czas najchętniej spędzamy siedząc przed telewizorem . Tymczasem, aby wspomóc spalanie spożytych kalorii niezbędny jest chociażby spacer.

10. Umiar kluczem do sukcesu – zasada ta pomoże zapobiegać nadmiernemu przejedzeniu. Nie chodzi tu o to, aby nie próbować wszystkiego. Ważne jest, aby nie zapychać się jedną potrawą, aż do uczucia sytości, gdyż będziemy czuć się źle.

Nie da się ukryć, że święta są próbą silnej woli dla osób dbających o figurę. Jednak stosując się do wymienionych zasad możemy zminimalizować ryzyko przybrania na wadze. Pamiętajmy również, że święta to czas spotkań z bliskimi, a nie czas obżarstwa

Tagi: dieta, dietetyk, odchudzanie, zdrowe odżywianie

Dodaj komentarz

Poczterdziestce – blog

Poglądy, dezinformacja, obłuda i biznes.

ZOBACZ TEŻ; CHLEB na OSTEOPOROZĘ, wg: IRL KRAKÓW.
Książka, pt._______: PORADNIK ŻYWIENIOWY człowieka w XXI wieku.
Wydanie drugie: zaktualizowane i uzupełnione. ***
Skrót adresu strony w Internecie_______: INSTYTUTIRL

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Najpopularniejsze wpisy

  • Pestki dyni poprawią naszą sprawność
  • Treningi z Jankiem Łuka
  • Jak podkręcić metabolizm
  • Prezent na 60-te urodziny
  • Oddychanie podczas ćwiczeń siłowych
  • Kiedy masz wrażliwe nadgarstki
  • Jak może wyglądać 60-latek
  • Jakie suplementy dla czterdziestolatka +

Kategorie

Labrador Retriver


        40 kg.                                         Rasy bardzo dużej               24 miesięcy

Po co przechodzić na karmę dla dorosłych psów
Szczenięta rozwijają się bardzo szybko w porównaniu z ludźmi i szybko przekraczają próg dorosłości. Kiedy pies przestaje rosnąć, jego potrzeby pokarmowe nie są już takie same, jak wtedy, gdy był małym szczenięciem. Teraz potrzebuje on pożywienia odpowiedniego do jego wieku, to znaczy wysokiej jakości karmy dla psów dorosłych. Chociaż szczenię jest już prawie dorosłe, dobre odżywianie nadal ma istotne znaczenie. Większość lekarzy weterynarii przyznaje, że podawanie psu wysokogatunkowej, pełnowartościowej karmy przez całe jego dorosłe życie, zwiększa jego szanse na długie i zdrowe życie.

Jak przejść na karmę dla dorosłych psów
Aby uniknąć zaburzeń żołądkowo-jelitowych i biegunki u swojego psa, wprowadzaj każdą nową karmę stopniowo. Okres 4 dni jest wystarczająco długi, aby bez problemów zmienić karmę psa ze szczenięcej na przeznaczoną dla psów dorosłych.