O czym chcesz poczytać na blogach?

Odzyskanie niepodległości

blog polski

Bogatemu mieszczaństwu. A bogate mieszczaństwo zdominowane było elementem niemieckim i żydowskim (kupcy i bankierzy).
Co więc tak ważnego dla Polski było w tej konstytucji, abyśmy ją mieli tak hucznie i uroczyście świętować?

Albo Narodowe Święto Niepodległości – 11.11.
Uchwalone zostało ono przez piłsudczyków, już po śmierci ich wodza.
Pamiętajmy jednak, że Polska nie odzyskała niepodległości  akurat w tym dniu. Rada Regencyjna ogłosiła niepodległość Polski w dniu 7 października 1918. A przedwojenny PPS świętował odzyskanie niepodległości 7 listopada.
Datę 11 listopada piłsudczycy wybrali celowo tak, aby niepodległość kojarzyła się z powrotem niemieckiego agenta do Polski. Manipulacja ta polegał na uproszczeniu i asocjacji – Piłsudski wraca do Polski (10.

Odkłamać prawdę - Polityka - Onet.pl Blog

Się tradycyjnie następna rzezią najbardziej patriotycznego młodego pokolenia i zrównania z ziemią warszawy ? Jakby tego było mało RWE nawoływało do kontynuowania przez niewątpliwie patriotyczną Armie Krajową walki do końca –na śmierć i życie w obronie niepodległości ? Rozumny gen. Okulicki zrozumiał „politykę” zachodnich sojuszników i rozkazem rozwiązał działalność AK – ratując życie dziesiątkom tysięcy młodych żarliwych Polaków - za co został skazany przez czerwonych na 10 lat.

Anarchistycznej” jest wręcz idiotyczne – oni będą walczyć pod hasłem ; faszyzm nie przejdzie ! Chyba tylko zdegenerowani i rozbestwieni bezkarnością kretyni - polską patriotyczną i etyczną młodzież manifestującą z biało-czerwona flagą odzyskanie niepodległości  nazywają „faszystami” ???

W tej haniebnej sprawie dawno powinien zabrać głos premier, lub minister MSW i A przestrzegając przed konsekwencjami

Zjebany blog – programowanie i inne kwestie | Just another WordPress.com site

Państw, m. in. Serbii, Ukraińców wielbiących bandy upa wsławione rzezią Polaków na Wołyniu, Węgrów z jobbika, itp. Podobno objawił się nawet jakiś Litwin, co ciekawe bo litewscy nacjonaliści na Polaków reagują raczej alergicznie, czemu nie ma się dziwić bo odzyskanie przez Polskę niepodległości dość mocno wiąże się z jej utratą przez Litwę… Z „drugiej strony barykady” również trwała mobilizacja, rozpuszczono wici wśród antyfaszystów z wielu państw, na miejscu widziałem Hiszpana, Niemców i.

Kolejna próba odwrócenia kota ogonem.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński uważa, że premier Donald Tusk odpowiada za to, że niemieccy bojówkarze bili Polaków z historycznych grup rekonstrukcyjnych przy biernej postawie policji. – W dniu święta niepodległości Niemcy, oczywiście nie mówię tu o wszystkich Niemcach, bili Polaków przy w gruncie rzeczy bierności policji za to, że noszą jakieś oznaki (narodowe – red.). To jest sytuacja można powiedzieć symboliczna. Kto za nią odpowiada? Donald Tusk.

mocniejszy

Niewiedza? Słaba pamięć? Zakłamanie?

Lech Kaczyński otwarcie mówił w 2001 roku, że przyłączenie się do Unii Europejskiej na warunkach traktatu z Maastricht jest bolesnym pożegnaniem z suwerennością i niepodległością. Ubolewał nad tym, ale się na to godził, bo rzekomo nie było alternatywy. Potem już jako prezydent państwa przy okazji negocjacji, podpisania i ratyfikacji traktatu z Lizbony (lata 2007-2009) był “za, a nawet przeciw”, aby w końcu.

Ile razy można stracić wolność nie odzyskując jej w międzyczasie?

MORAŁ:

Żeby podjąć działania na rzecz odzyskania niepodległości przez Polskę, trzeba najpierw zdać sobie sprawę, że niepodległość została utracona.

__________

Przypisy:

1) “Niepodległość Polski to nie tylko kwestia suwerenności politycznej i militarnej. To.

Muzyczne Iskierki | Chór ze Szkoły Podstawowej Nr 17 w Płocku

  • Grudniowe próby
  • Występ w Domu Darmstadt
  • IV Kiermasz Bożonarodzeniowy w Muzeum Mazowieckim w Płocku
  • XI Powiatowy Międzyszkolny Konkurs Piosenki Dziecięcej “Canto Piccolo”
  • Święto Odzyskania Niepodległości 2011
  • Szukamy Młodych Talentów
  • IV Koncert Chórów Szkół Podstawowych pt. “Przybyli ułani…”
  • 33. rocznica wyboru Jana Pawła II
  • Dzień Nauczyciela 2011

BLOG ZESPOŁU WOKALNEGO GAMA W NAMYSŁOWIE - Onet.pl Blog

3 Co raz lepiej ! :)
89 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

09.11.2007 W naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 89 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.Montaż literacko-muzyczny został przedstawiony przez uczniów klasy Vb i zespół GAMA.Akademię obejrzeli wszyscy uczniowie naszej szkoły.GAMA zaśpiewała 5 piosenek : "Warszawianka 1831" ,"Marsz Pierwszej Brygady","Warczą karabiny","Nie masz nad.