O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Odyseja

MOTYLA NOGA

Nie udało się ani wymienić sprzętu, a tym bardziej odpowiednio kondycyjnie przygotować. Ale byłem dobrej myśli.

Po cichu chciałem poprawić naszą lokatę z zeszłego roku. A tak jeszcze ciszej, to chciałem być w pierwszej 10. Na nic więcej raczej nie mogłem liczyć, przynajmniej ja. Niestety. „dziadki” mają już swoje miejsce w szeregu.

No ale, pozwolenie w domu uzyskałem, więc pewnie jedziemy na imprezę. Wcześniej oczywiście jeszcze przygotowania, nowa oponka, zakupy suchego prowiantu. Trzeba było „odkurzyć” bukłak na picie. No i jedziemy.

Przyjazd do Pińczowa, gdzie tym razem była organizowana Odyseja Ponidziańska.

Od tego roku organizatorzy postanowili umożliwić start pojedynczym zawodnikom, dzięki czemu pojechaliśmy w trzech: Paweł jako SOLO, no i Zenek – jako Szefu i ja – jako Ogon. Na przygotowania do startu było nieco czasu, więc nie było paniki. W końcu ustawiliśmy się na placu startowym, czekając na rozdawanie map.

fot. Toma szek

Tym razem odbyło się to 15 min. przed startem, co było dobrym posunięciem, bo umożliwiło wybranie odpowiedniego wariantu przejazdu. Ja jak zwykle popatrzyłem sobie na mapę, że taka ładna i.

senacki.blox.pl

Się korzystając z dwóch zestawów słów: pierwszy składa się z 3 podzbiorów zawierających słowa zaczynające się na litery: JF-JZ, NS-NZ i OA-OF. W sumie jest tam 60 wyrazów, z których wojskowi wybierają jeden. Przy operacji libijskiej mieli do dyspozycji słowa z podzbioru wyrazów na "O" i wybrali słowo "Odyseja". 

Drugi wyraz jest losowany i chodzi o to, był jak najbardziej przypadkowy. System wylosował "dawn" i tak powstała operacja "Odyssey Dawn"

Dla zainteresowanych historia nazw operacji wojskowych.  23 24 25 26 27 28 29
30            
Ostatnie wpisy
 • Świt Odysei - skąd taka nazwa?
 • Nie ma gotowych rozwiązań
 • :)))
 • .

Cognition of Cognition | Witryna o rozwoju poznawczym człowieka.

Te dziesiątki lat poznawania i starania się zamierzają się obrócić w proch. I tak jak my widzimy jaką wagę mieli ci, z których poziomu startowaliśmy, a którzy odeszli, później rzadko wspominani, zauważamy, że ten sam los czeka nas. Wtedy pojawia się pewien absurd życia. Pojawia się, ponieważ oczekujemy czegoś, co wyciągniemy z życia i weźmiemy ze sobą w postaci bardzo skonkretyzowanej, namacalnej, jakbyśmy chcieli wszystko to, co udało się wypracować wziąć w podróż po życiu, do miejsca, do którego udajemy się. Przy tym zdajemy sobie sprawę, że jest to nie możliwe. Tutaj też ujawnia się wyraźniej sens życia – Poznanie, Odyseja Poznawcza. Ponieważ, czy zbliżając się do śmierci, czy znajdując się w sytuacji, która powoduje, że refleksyjnie odróżniamy się od życia, patrzymy na całość w sposób przedmiotowy, jakby z nad, możemy spostrzec, że wszystko, co wtedy pozostaje przy nas to poznanie, wiedza. O to w życiu chodzi, o poznawanie i poznanie siebie ze świadomością, nie mimochodem, przypadkiem wpadając na to, czego chcemy, odkrywamy nieoczekiwanie. Trwałą wartość z życia wydobywa się i wie się o tym, kiedy szuka się zrozumienia siebie i dobrego czucia siebie. Kiedy przez osiągnięcie takiego stanu uzyskuje się siebie jako całość skupioną w sobie,.

Izabella nurza się w marzeniach

Chce mówic..bo nikt moich uczuć i tak na pewniaka nie zrozumie..=[
Izka 2006-02-22 11:48:16 skomentuj (3)


Sobota
Witam. Jestem z lekka wkurzona!!!! Po 1, na moją friend..Bez komentarza która i za co...po drugie na siostre, ale to jak zawsze=[
W tym roku na Odyseji bedziemy rywalizowac z 18 druzynami-razem z nami bedzie 19 i to nadodatek na duzej scenie!! UH! A chciałam na kameralnej. . .
Wogóle to wciąż pisze że cos na odyseji ble ble ble..Moze wogle wy nie wiecie co to?
A więc : Odyseja Umysłu za cel stawia rozwój zdolności twórczych, które posiada każdy człowiek. Inspirujemy rozwój kreatywnego i krytycznego myślenia, zachęcając do rozwiązywania problemów rozbieżnych, czyli takich, które rozwiązać można na bardzo wiele sposobów. Twórcze rozwiązywanie problemów to metoda nauczania zorientowana zarówno na proces, jak i na rezultat.Uczestnicy programu samodzielnie analizują zadanie i definiują jego sedno, wymyślają potencjalne możliwości, a następnie decydują o tym, jak połączyć w skuteczne rozwiązania to, co w ich pomysłach najlepsze. Trening czyni mistrza – im większej ilości problemów stawi się.

oczywistość mysliciel1@onet.pl

Ósmy dzień tygodnia...
Pamietnik
Pamietnik
PO PROSTU Życie . . .
Pokręcony life, ot tak
Pokręcony life, ot tak
Pokręcony life, ot tak
Pokręcony life, ot tak
Przemyślenia Przemyślającej
Przemyślenia Przemyślającej
Utrapienie
Wciąż czarna
Wiersze bezsenne
Pisz blog
Dodaj blog do ulubionych
Wersja mobilna

zamów newsletter
RSS
niedziela, 25 września 2011
Odyseja

 

Nasza Odyseja

  Życie to odyseja... ciągle żeglowanie

Miniczep

Wodza udać się na spacer trasą, która szerokim kołem omija wszystkie hipermarkety. Ale jeśli jednak nasze łże elity ciągle będą nam wmawiać, że powinniśmy się zaprzyjaźnić z tymi kreaturami, wbrew naturalnemu obrzydzeniu, jakie oczywiście wszyscy dziś czujemy, to trzeba będzie się zastanowić nad być może wariantem ostatecznego rozwiązania kwestii obcych, by ich widok nie zatruwał umysłów naszych dzieci, pokolenia nadziei na piękną, czystą i katolicka Polskę.

Mamy wszechśrodki żeby taką akcję dla dobra ojczyzny przeprowadzić.

c.d.n.
09:48, peter-s , Mania Graf
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 05 października 2006
2006 Odyseja kosmiczna vol.2

makolągwa

Down the line, The right moment, Whatever's written in your heart, The Royal Mile, Already gone, Baker Street, To each and everyone, The childres of the sun, The Ark

 

10:10, lulkablog , Kącik muzyczy
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 20 stycznia 2011
Kaczka Pijaczka- Dziwaczka (Krótka parafraza)

Nad rzeczką opodal krzaczka

mieszkała Kaczka- Pijaczka.

I zamiast pić wodę z rzeczki,

robiła bimber z porzeczki.

 

Raz poszła też do Fryzjera:

"Proszę  o adres dealera"

Tuż obok była apteka:

"poproszę ziela dwa deka"

 

ciąg dalszy nie nastąpi...

10:53, lulkablog , Próby
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 16 stycznia 2011
Arthur C.Clarke Odyseja kosmiczna 2001 (6)

"..możemy zaprojektować system,.

Odyseja kosmiczna

Gralnia

To dwie odbijające się od siebie kreski stanowiły rzecz, dla której można zabić. Drugi, “Czas cudów”, omawia lata 80., opisuje powstanie pierwszych konsol i komputerów, przedstawia ludzi-legendy oraz przytacza tytuły, które budowały historię gier. Część trzecia, czyli “Filmowa Odyseja”, to lata 90. i bardzo szybki rozwój tej gałęzi rozrywki. Tu pojawiają się tytuły, które pamiętam doskonale. I w końcu “Sequele i piksele” opisują sytuację po roku 2000. Ostatni, czwarty rozdział w kapitalny sposób pokazuje, jak ogromny skok został wykonany przy okazji.

Chmurzynka tagusków

battlestar blade runner borderlands dodatek drzwi epidemia galactica goo gry komputerowe gry planszowe indie jungle speed język konsola konsole kontroler kosmiczna eskadra light speed microsoft moves neuroshima oblężenie palindrom pandemic paradoks paradox playstation portal prawo dżungli recenzja red alert sklep sony starcraft strategia stronghold sztuka słowa time paradox trzewiczek twierdza wystawa wyszukiwarka xbox zapowiedź

Marzenie prosto z serca - Malowanie duszą

   
O autorze
 • xelka
Ostatnie wpisy
 • Kosmiczna Odyseja
 • Nowy kurs w Zielonej Górze
 • Słowo o medytacji ...
 • Nowy kurs w Nowym Roku
 • Zapraszam na kurs do Zielonej ...
 • Co daje Vedic Art?
 • Moje inspiracje - link do ...
 • Będzie krótko....
 • Kurs w grudniu
 • .