O czym chcesz poczytać na blogach?

Odwaga

Ich fruchte nicht Tod.

Z najlepszych sposobów ochraniania siebie jest umiejętność określenia dziedzin, w których źle się czujemy i przyznanie się do własnych słabości- przezwyciężanie ich nie z rozpaczą, lecz twórczym działaniem, aby nie zanieczyściły wszystkich dziedzin naszych możliwości. WILLIAM F. LYNCH
14:23, gangsta_women
Link Dodaj komentarz »
ODWAGA MIMO BÓLU
Odwaga ma wiele form. Istnieje odwaga fizyczna i odwaga moralna. Ale najwyższą formą odwagi jest odwaga, która stawia czoło bólowi: żyć z bólem tak, aby inni nic nie wiedzieli i nadal cieszyć się życiem- budzić się rano z entuzjazmem i zasypiać z nadzieją. HOWARD COSELL
14:20, gangsta_women
Link Dodaj komentarz »
Wolność
Myślę, że na szczycie odwagi można znaleźć wolność. Wolność, która przychodzi.

Alaneiz's Blog …Gwiezdne dzieci…

Samego ponieważ leżało ono głęboko ukryte na początku tej Gry i sumienie Wam o tym przypomina.

Cóż, po tym jak wykonaliście swoje zadania domowe, dotrzecie z powrotem do Waszego pierwotnego statusu. Staniecie się czyści i bezinteresowni. Bez „sumienia”, ponieważ będziecie bezpośredni we współbrzmieniu z Waszą siłą Tworzenia służącą Życiu i Tworzeniu.

Stwórca nie zna żadnego zamiaru (*intencji) oprócz zamiaru z Wami Ludźmi, abyście byli bezinteresownie sługami Światów.

W miłości którą jestem
RAMTHA

Cnota szósta: Odwaga.

Odwagi nie można kupić, jak w przysłowiu które jest pośród Was.

Ja jestem RAMTHA i zaprawdę:
Odwaga jest rzadką cechą pośród rodzaju ludzkiego i nawet gdyby ona była do kupienia to pozostawiono by ją leżeć na półkach sklepów które ją zachwalają.

Odwaga powoduje strach. Strach powoduje paraliż. Paraliż powoduje cierpienie.
Taki jest Wieczny krąg (*obieg) który musi być teraz przełamany, ponieważ Nowy Świat należy do Odważnych.

Co należy zdobyć aby odziedziczyć odwagę?

Wiedzę, Wiedzę, Wiedzę!
.

O sprzeczności życia - Onet.pl Blog

Lekarz który ma pomóc choremu w potrzebie mimo wszystko tak się zachował…. Chyba dopiero później do pani dotarło  co ją spotkało. W życiu bym nie chciała aby w potrzebie ktoś wobec mnie się tak zachował… a jednak są tacy ludzie.

Od tamtego czasu jestem wyczulona na tym punkcie…  Będąc świadkiem tej sytuacji  zrobiło okropnie głupio i przykro – więc nie wiem co ta pacjentka musiała sobie wyobrazić skoro mnie to zbulwersowało… poczułam też wstyd przed tą pacjentką że mamy takich lekarzy . Dlatego tak jakoś trudno mi teraz powiedzieć danej osobie wprost o tym co mogłaby zmienić w swoim dbaniu o siebie….

(13:10)
Skomentuj ! bądź pierwszy!

21 października 2011
Dobra odwaga, ale żeby była mądra.

Sobota rano na małopolskiej wsi - Onet.pl Blog


20 kwietnia 2010
odwagi - wiersz ks. Romana z samolotu...
ODWAGI POTRZEBA

Mądrym być człowiekiem?
odwagi potrzeba

Pozostać uczciwym,
okazać szlachetność,
nie poddać się złemu,
nie klaskać każdemu,
a czasem zaprzeczyć...
odwagi potrzeba.

By się przeciwstawić
nawet ważnym, wielkim
i bardzo bogatym....
trzeba być odważnym.

Zachować swój honor,
a serce w czystości,
ocalić sumienie
potrzeba odwagi
miłości potrzeba.

By pozostać sobą,
być dobrym człowiekiem
potrzeba odwagi
i...dużo poświęcić
dla sprawiedliwości.

By zachować humor,
zwykłą ludzką radość,
trochę optymizmu
odważnym być trzeba.

Żeby już nie zwątpić
i nie wpaść w pesymizm,
by się nie zamartwiać
(gdy coś się popsuło)

By innych pocieszyć,
gdy zło ich złamało....
potrzeba odwagi,
wiary i miłości.

Potrzebna odwaga - znaczy - silna wiara
nadzieja
i miłość.

Ma ją w swoim sercu
każdy.

Wznoszę się w niebo i tańczę z gwiazdami... - bloog.pl

Odwaga. Odważnymi nazywamy ludzi, którzy świadomie podejmują ryzyko w celu... No właśnie. Tu pojawia się problem. Czy odważnym jest człowiek, który świadomie skacze do płytkiej wody ze stromej skarpy? Przecież podejmuje ryzyko. Teoretycznie zdaje sobie sprwe jakie mogą być konsekwencje jego czynów. Lecz czy w tym przypadku nie mylimy odwagi ze zwykłą głupotą? Czy narażanie własnego życia w celu przypodobania się grupie róweśniczej można nazwać odwagą? Nie sądze. Jakie jest więc kolejne kryterium ktore pozwoli zdefiniować słowo odwaga? Cel wyższy. Czyn odważny musi mieć na celu spowodowanie większego dobra. Strażak, policjant, ratownik, żołnierz. Osoby podziwiane, idole dzieci. Jaki chłopczyk nie chciał być kiedyś tak wspaniałym, podziwianym człowiekiem. Człowiekiem który ratuje lub chroni zdrowie ludzi zupełnie sobie obcych, narażając przy tymsiebie samego na niebespieczeństwo. A skoro wiadomo już jak bardzo złożoną i rzadką cechą jest odwaga, jak nazwać zbiór uczuć i działań, które potrzebne są zwykłej przeciętnej nastolatce do tego by wziąść do ręki telefon i napisać jedną choć wiele mówiącą.

o-mnie-samym blog

I dziękuję za życzenia"

...pomyślimy co z tym zrobić???.. miód na me serce... oczywiście zinterpretowałęm to tak jak pragnę takie słowa onterpretować od niej....żebyś znała prawdę...i żebym wiedział co z tym zrobimy?....ja mąż - TY nawet nie wiem co się dzieję u Ciebie...

"Obiecuję że się pierwsza dowiesz"

dzwonek do drzwi.. wróciła ona....
i koniec cudownej chwili w samotności.. wstałem i założyłem, jakże już znienawidzony płaszczyk szczęśliwego mężą....skomentuj (2)
2005-02-25 19:11:18 >> kto wie..

Odwaga... czym ona jest.. czemu tak często opuszcza Nas.. i gubi Nas?... Czemu rozum mówi idź, odwaga zatrzymuje mnie, czem upragnienie prowadzi mnie do przodu, odwaga zawraca, czemu słowa same układają się w całość, odwaga blokuje je w mym gardle...

Odwagi za grosz we mnie... i dokąd mnie to zaprowadzi?...
skomentuj (2)
2005-02-28 10:52:19 >> wiesz???....

... to powiedz proszę....
Ja czuję, że to brak odwagi, że to jakiś paraliż ciała i umysłu... myślę o wszystkich wtedy.. analizuję... planuję... tylko jedna kwestia - w tych analizach nie ma mnie.... czemu???...

rafix blog

Którzy są świadkami Boga, którzy prowadzą lud do Boga. Tam gdzie jest kapłan, tam Ty Panie przebaczasz grzechy, tam gdzie jest kapłan tam taisz się w Eucharystii i jesteś w niej obecny. Natomiast tam gdzie nie ma kapłana zaczyna się źle dziać. Demoralizacja, materializm, seks.

Panie, posyłasz także i nas abyśmy swoim życiem dawali o Tobie świadectwo. Mówisz „Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie”. Pomóż nam, abyśmy byli prawdziwymi chrześcijanami, abyśmy byli świadkami Boga. Panie poślij i nas. Amen.


skomentuj (0)
2008-06-22 08:30:58 >> Odwaga

12 Niedziela Zwykła, Rok A

 

Mt 10.26-33

 

Jezus powiedział do swoich apostołów: «Nie bójcie się ludzi. Nie ma bowiem nic zakrytego, co by nie miało być wyjawione, ani nic tajemnego, o czym by się nie miano dowiedzieć. Co mówię wam w ciemnościach, powtarzajcie jawnie, a co usłyszycie na ucho, rozgłaszajcie na dachach. Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, lecz duszy zabić nie mogą. Bójcie się raczej Tego, który duszę i ciało może.