O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Odsetki

JOLKA POLKA - Onet.pl Blog

Się nie powiększył. Pan domaga się pieniędzy, a nie towarów. Tylko pan robi pieniądze. Otóż pan wydrukował tylko 1000 złotych, a żąda pan zwrotu 1080 złotych. Nie możemy panu tyle oddać!

 - Chwileczkę, moi przyjaciele. Bankier zawsze się dostosowuje do okoliczności, dla większego dobra ogółu... A więc spłaćcie mi tylko procent: nie więcej niż 80 złotych. Kapitał zatrzymajcie.

- Czy pan umarza cały nasz dług, 200 zł każdemu z nas?

- 0, nie! Przykro mi, ale bankier nigdy nie rezygnuje ze spłaty długu. W końcu oddacie mi wszystkie pieniądze, które wam pożyczyłem, ale co roku będziecie mi spłacać tylko odsetki. Nie będę się domagał zwrotu kapitału. Być może niektórzy z was nie będą mogli płacić nawet samego procentu, gdyż pieniądze krążą od jednych do drugich.

 Ale zorganizujcie się w państwo i przyjmijcie system dobrowolnej składki, co nazywa się podatkiem. Tych, którzy mają więcej pieniędzy, obciążycie większym procentem, biednych mniejszym. Byle byście spłacili mi w całości sumę odsetek, to ja będę zadowolony, a wasze małe państwo będzie się pomyślne rozwijać.

Nasi przyjaciele wyszli trochę uspokojeni, ale wciąż wątpiący.


11. Ekstaza.

Blog lokaty11

Dotyczące budżetu na 2010 rok

Dealerzy sądzą, że większy bądź równy 45 miliardom złotych deficyt budżetowy może zaniepokoić rynek i wywołać wzrost rentowności na rynku.

z 2009-09-05 Rentowność obligacji zależy od wysokości kuponu oraz ceny, po jakiej nabywa się obligację. Nabywca obligacji musi zapłacić za kwotę nominalną obligacji (może to być 100% wartości nominalnej, ale również 95% lub 80%) oraz odsetki narosłe od momentu ostatniej płatności. W notowaniach giełdowych podawana jest wyłącznie cena w procentach wartości nominalnej (określana jako kurs obligacji), do której trzeba doliczyć jeszcze narosłe odsetki.

Rentowność obligacji wyraża się najczęściej w postaci tzw. stopy dochodu w terminie do wykupu. Stopa dochodu w terminie do wykupu jest średnią stopą dochodu z obligacji nabytej po określonej cenie i przetrzymanej do momentu wykupu, przy założeniu, że odsetki wypłacane od obligacji będą ponownie inwestowane przy tej samej stopie dochodu. Jeżeli nie mamy zamiaru trzymania obligacji do wykupu, stopa dochodu.

Finanse Państwa i Wybory Parlamentarne

Wykorzystują do tego procederu kilka sposobów. Dwa z nich są używane najczęściej i przynoszą największe fałszowanie zysków. Pierwszy polega na wykorzystaniu cen transferowych w handlu zagranicznym. Firma zakupuje poza Polską, towary i surowce po zawyżonych cenach w porównaniu z cenami rzeczywistymi. Faktury takie są powodem zawyżania kosztów działalności i obniżają zysk. Pozwalają na skryty transfer zysku za granicę.
Drugi sposób to zaciąganie kredytów. Firma "córka" zaciąga u swej zagranicznej "matki" wysoko oprocentowany kredyt. Spłata rat powiększonych o zawyżone odsetki, to prosta okazja do ukrycia osiągniętego zysku, uniknięcia zapłaty należnego podatku dochodowego oraz legalnego transferu zysku.
Działo się to wszystko przy całkowitej akceptacji ministra finansów Balcerowicza, Rady Polityki Pieniężnej i NBP pod przewodnictwem Hanny Gronkiewicz-Waltz.
Ogromne fortuny na zachodzie tworzone były przez dwa, trzy lub więcej pokoleń. W Polsce po "Okrągłym Stole" – powstają fortuny wartości setek milionów, a nawet kilku miliardów nowych złotych – w przeciągu kilku lat. Fortuny te są własnością pojedynczych osób, lub kilku osobowych.

podatkiwpigulce blog

Dlaczego ryzykowne? Dlatego mianowicie, że wspólnicy takich spółek (za wyjątkiem komandytariuszy spółek komandytowej) odpowiadają za zobowiązania tych spółek całym swoim majątkiem, bez ograniczenia. Ale dziś nie o tym.

Jeśli działalność przynosi zyski, mogą pojawić się nadwyżki finansowe, które spółka może albo wypłacić wspólnikom, albo zachować na przyszłość: na czarną godzinę, ryzyko spadku zysku lub inwestycje.

To może założyć lokatę bankową?

Założyć można. Niestety jest niebezpieczeństwo, że bank zechce spółce wypłacić odsetki. A z takimi odsetkami to po prostu sam kłopot.

Teoretycznie można byłoby dodać te nieszczęsne odsetki do pozostałych przychodów spółki osobowej (i opodatkować u każdego ze wspólników, proporcjonalnie do udziału w zysku – według reguły ogólnej). Byłoby to sensowne i proste, i może właśnie dlatego zupełnie inaczej radzi Minister Finansów. I co gorsza, również niektóre sądy administracyjne.

Zdaniem fiskusa, odsetki te są opodatkowane tak, jak odsetki od lokat osoby fizycznej nie prowadzącej działalności gospodarczej. Ryczałtem przez bank. W odrębnym.

Spłaciłeś kartę w terminie?

Z pieniędzy banku, udostępnianych klientowi - przy czym te drugie dotyczą korzystania ze środków pieniężnych w niespłaconych w terminie, zwykle oscylującym obecnie około 50 dni.

Nie bez przyczyny używam określeń „opłaty" i „koszty", bowiem o ile za poszczególne czynności bankowe związane z obsługą kart kredytowych banki faktycznie mogą pobierać opłaty (wspomniana już opłata roczna za użytkowanie karty, opłaty za wystawianie potwierdzeń dokonania transakcji, duplikatów wyciągów i in.), o tyle normalnym kosztem korzystania z obcego kapitału (tu: z pieniędzy banku, który kredytuje transakcje dokonywane kartą) są odsetki, płacone za czas wykorzystania środków.

Konstrukcja kart kredytowych opiera się na umowie, zgodnie z którą klient nie płaci bankowi odsetek, jeżeli spłaci całość zadłużenia za dany okres rozliczeniowy przed upływem ustalonego terminu. Jeżeli po jego upływie zechce korzystać z kredytu, zapłaci już ustalone odsetki. Poszczególne banki przewidują różne „wariacje" tego modelu, sięgające od spłaty w terminie jedynie tzw. „kwoty minimalnej" po różnego rodzaju plany ratalne, pakiety komfortowe i in.

Na styku wspomnianych okresów pojawia się problem: opłata karna naliczana przez banki w wypadku.

Artykuły o biznesie - bloog.pl

kredyty pod zastaw domu

Jak wspominałam, kredyty konsumpcyjne należą do tych najgorzej spłacanych. W sumie nie jest to szokująca informacja - często pożyczone w ten sposób pieniądze wydaje się bardzo szybko - na zwyczajne zakupy, na rachunki w knajpkach, na nowe modne ciuchy. Taki styl życia kosztuje. Poza tym zaciągając taką pożyczkę nie mamy takiej pętli na szyi, jak w wypadku kredytu hipotecznego - nie grozi nam strata mieszkania. Odniosę się jeszcze do innej rzeczy.

Przede wszystkim, najczęściej warto się oprzeć pokusie szybkiego zakupu różnych rzeczy za pożyczone pieniądze. Odsetki mogą być naprawdę spore. Dużą pułapką są dość łatwo dostępne karty kredytowe. Kusi szybki i łatwy dostęp do środków, przez co niezwykle łatwo można stracić kontrolę nad wydatkami. Po prostu - zawsze lepiej jest podejść z pewną dozą nieufności, niż brać chętnie każdy oferowany przez bank kredyt. Warto zastanowić się także nad czymś innym.

Zdarza się również, że pożyczka konsumpcyjna wcale nie jest wydawana na dobra konsumpcyjne. Bywa, że koniecznie potrzebujemy pieniędzy z bardzo istotnych powodów - takich jak choroba, tudzież konieczność naprawy niesprawnego auta, albo....

Wymiany Komentarzami | Mini Konkursy # By T0m3k - Onet.pl Blog

Za długą przerwę, ale byłem ostatnio w szpitalu i miałem operację. Wycinali mi woreczek żółciowy, gdyż miałem w nim 28 kamyczków. Na tym blogu postanowiłem zrobić T-BANK oraz Lotto. Chętnie bym wziął się za kolejny etap konkursu, ale nikt nie miał 1000 głosów i wszyscy odpadli. Konkurs został więc zakończony i nie ma zwycięzców.

 

Zaczynamy wszystko od początku...

 

Na czym polega T-BANK ??

 

T-BANK polega na wpłacaniu i wypłacaniu pieniędzy (tutaj komentarzy) do banku. Następnie są doliczane odsetki i możecie wypłacić znacznie więcej komentarzy.

 

1 dzień oszczędzania = 5% odsetek

Tydzień oszczędzania = 10% odsetek

2 tygodnie oszczędzania = 20% odsetek

miesiąc oszczędzania = 30% odsetek

2 miesiące oszczędzania = 40% odsetek

pół roku oszczędzania = 50% odsetek

rok oszczędzania = 100% odsetek

 

Przykład:

 

Wpłacam do T-BANK'u 500 komentarzy

 

Odsetki ustawowe

Przedmurze rzeczywistości

Konto organizacji pożytku publicznego zgodnie z art. 26 ust. 1 pkt 9 ustawy o pdof może być traktowane na zasadach ogólnych, jako darowizna, co nakłada na obdarowanego obowiązek… zapłaty podatku (Podatek od 1% podatku?)

 • Obowiązującą powszechnie interpretację w sprawie ulgi odsetkowej. Skarbówka jest generalnie bardzo niechętnie nastawiona do przepisów regulujących tę ulgę i trzyma się sztywnej interpretacji, w myśl której podatnik traci uprawnienia do odliczenia od dochodu odsetek od kredytu hipotecznego, jeśli zamieni kredyt przeznaczony na zakup lokalu.
   Się ze strajkiem pracowników urzędów skarbowych nie dostarczyli zeznań rocznych. Jeśli ktoś do dzisiaj, pomimo zapowiedzi paraliżu administracji skarbowej, nie rozliczył się z fiskusem, to poniekąd sam sobie jest winny. Ale nie można ludziom odbierać możliwości wywiązania się z ustawowego terminu – jeśli urzędy miałyby nie działać normalnie, termin składania PIT chyba powinien być przedłużony?

  Na koniec, optymistyczna refleksja: statystycznie rzecz ujmując, pracownicy fiskusa stoją na znacznie wyższym poziomie.

 • Niezależna Gazeta Obywatelska w Opolu

  Lider wojewódzkich struktur PSL Marian Ormaniec, wicestarosta powiatu rybnickiego Aleksandra Chudzik oraz wiceprezydent Rudy Śląskiej Michał Pierończyk.

  Coraz głośniej słychać głosy żądające odrębności Śląska od Polski. Media podają, że rośnie odsetek tych, co deklarują Śląskość, pojmowaną jako odrębną narodowość. Częstokroć są to osoby pozbawione tutejszych korzeni, albo takie, które do niedawna w ogóle nie zaprzątały sobie głowy swoją tożsamością. Media – nie wiedzieć, czy w poszukiwaniu „newsów” czy zgodnie z osobliwym pojmowaniem swojej „misji” prześcigają się w cytowaniu takich na przykład wypowiedzi: „Więc panie Prezydencie, proszę nie przesyłać mi w przyszłym roku smsa, który przypomina o wywieszeniu flagi. Nie pomoże również ustawowy obowiązek, bo to nie moja flaga” („Dlaczego nie wywieszę dziś biało-czerwonej flagi?” – Marek Gołosz – 3 maja 2009). Albo zupełnie już niezawoalowanych, otwartych deklaracje, takich jak  ta przewodniczącego Ruchu Autonomii Śląska Jerzego Gorzelika: „Jestem.