O czym chcesz poczytać na blogach?

Odra

wks.blog

Znów pierwszy objął prowadzenie dzięki bramce Janusza Kudyby. Wyrównał Ryszard Wieczorek, obecny szkoleniowiec Odry.
W następnym sezonie wrocławianom wreszcie udało się triumfować na stadionie przy ul. Bohumińskiej (3:1). Dubletem popisał się Jarosław Góra, swoje dołożył też Robert Gałkowski. Jedyną bramkę dla miejscowych strzelił ponownie Wieczorek.
Wiosną 1997 r. WKS z hukiem spadał z ligi, zaś rewelacyjny debiutant z Wodzisławia z powodzeniem atakował miejsca premiowane startem w europejskich pucharach. Nic dziwnego zatem, że w bezpośrednim meczu Odra odniosła gładkie zwycięstwo po bramkach: Marcina Malinowskiego, Mariusza Nosala oraz samobójczej Ireneusza Adamskiego. W doliczonym czasie gry honorowego gola strzelił debiutujący w pierwszym zespole Paweł Małolepszy.
Po trzyletniej drugoligowej banicji Śląska w sezonie 2000/01 w Wodzisławiu zagraliśmy 2 razy. W 1/8 finału Pucharu Ligi wysoko ulegliśmy (0:3) po bramkach Grzegorza Kolisza, Michała Chałbińskiego i Grzegorza Rasiaka. W meczu ligowym było już dużo lepiej. Na gola Pawła Sibika odpowiedział Jacek Paszulewicz i skończyło się remisem.
.

Kefir 2010 – szczepionki, pneumokoki, HPV, terroryzm władzy, media i społeczeństwo, NWO i polityka

Lubię
Bądź pierwszą osobą, która doda ten do listy ulubionych.

Odpowiedzi: 6 to “Szkodliwe szczepionki MMR lansowane przez medialnych gigantów i mafię farmaceutyczną, szczepionki skojarzone, epidemia odry i epidemia świńskiej grypy.”

Wrocławskie zapiski przyrodnicze

 

 

15:17, dwrat , Na ziemi
Link Dodaj komentarz »
środa, 19 maja 2010
Powódź w dorzeczu Odry

Od 17/18 maja 2010 można już mówić o powodzi w południowej Poslce. Obejmuje ona swoim zasięgiem dorzecze Górnej Odry oraz Górnej Wisły.

W Raciborzu i Krapkowicach Odra przekroczyła stany alarmowe o ok. 250-280 cm. Jej stan, rano 19 maja wynosił ponad 800 cm. Bardzo zła sytuacja panuje na Kłodnicy oraz dopływach Wisły (Przemszy, Bierawce i in). Zalane są Bieruń, Czechowice-Dziedzice.
W Krakowie Wisła przekorzyła stan z 1997 r. i osiągnęła 19.05.2010 o g. 6 ponad 930 cm, a na posterunku w Karsach 1001 cm (dane IMGW) - w 2 miejscach przerwane zostały wały przeciwpowodziowe, poniżej stopnia dębnickiego. Na Odrze w Raciborzu w tym czasie było 884 cm, w Koźlu 793, w Krapkowicach 697 cm, w Opolu 657 cm, u ujścia Nysy Kłodzkiej 636,.

7 dni – prawdziwe wyzwanie to poznać Świat

Granica Polski powinna przebiegać wzdłuż Odry, z niewielkimi odchyleniami na zachód, na korzyść Polski. Byłoby dobrze, gdyby do Polski przyłączony został Szczecin – znakomity port – oraz być może również Wrocław”.

26 lipca 1944 roku przedstawiciele PKWN, którzy mieli nominalnie sprawować władzę w Polsce, podpisali układ polsko-sowiecki regulujący kwestie sprawowania rządów w Polsce oraz polskiej granicy wschodniej. W tajnym protokole Stalin zobowiązał się do wspierania sprawy zachodniej granicy Polski, mającej przebiegać wzdłuż linii Odra – Nysa. W tym czasie Stalin najwidoczniej miał na myśli jeszcze Nysę Kłodzką.

9 października 1944 r. w rozmowie z Churchillem Stalin stwierdził: “Polsce muszą zostać oddane Prusy Wschodnie, Śląsk, a obszar wokół Królewca wraz z miastem weźmie Związek Sowiecki”. Churchill oświadczył, że uważa to za właściwe, sądzi jednak, że “niemiecka ludność na tych terenach winna zostać przesiedlona do Niemiec. Teraz bowiem będzie w Niemczech wystarczająco dużo miejsca, gdyż sprzymierzeni zabili około 8 milionów Niemców”. Stalin na.

Na sportowo

Ekstraklasie nie brakuje piłkarzy, którzy potrafią wykorzystywać rażące błędy obrońców związane z ich nieporozumieniem, także w pierwszych kolejkach gra obronna Korony może być największą bolączką klubu. W kadrze klubu jest jednak kilku ciekawych zawodników: Radosław Cierzniak, który był próbowany w reprezentacji, Hernâni (o ile będą go omijać kontuzje), Jacek Kiełb, Mariusz Zganiacz czy jak zwykle groźny Andradina. Jednak to wszystko za mało, żeby się utrzymać w lidze. Zwiastuję miejsce spadkowe razem z Cracovią.

Ostatnim klubem, który opisuję jest Odra Wodzisław Śląski. Drużyna prowadzona przez Ryszarda Wieczorka w tym sezonie może mieć trudny orzech do zgryzienia. Odszedł z niej czołowy piłkarz, a także inni wartościowi gracze. Ten sezon może być bardzo nerwowy i właśnie w Odrze doszukuję się największego rywala Korony czy Cracovii w walce o utrzymanie. Niektórzy powiedzą, żę co sezon Odra jest skazywana na pożarcie, a jednak zawsze się utrzymuje - co z tego, ale jednak w tym sezonie wiele na to wskazuje, że Odra będzie walczyć tylko o utrzymanie i to do samego końca. Do Wodzisławia.

Rataj Paszowice - Aktulności - bloog.pl

CZARNI ROKITKI         
               
Kolejka 6 w dniach 13 - 14/04/2008 godz. 16.00 
1 KONFEKS LEGNICA    CZARNI ROKITKI         
2 ARKON PRZEMKÓW    CHROBRY II GŁOGÓW         
3 GÓRNIK II POLKOWICE    ORLA WĄSOSZ         
4 ODRA CHOBIENIA    ISKR KOCHLICE         
5 SPARTA RUDNA    NYSA WIADRÓW         
6 KACZAWA BIENIOWICE    ZAMET PRZEMKÓW         
7 RATAJ PASZOWICE    ORKAN SZCZEDRZYKOWICE         
8 GKS MĘCINKA    POGOŃ GÓRA