O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Odprawa

Cowboys from Strzelce Opolskie

14.00 przylot do Wrocławia, odbiór bagaży

15.00 transfer autokarem do Strzelec Opolskich

ok.17.00 przyjazd na plac Myśliwca , zakończenie imprezy


grupa TX (23 osoby)

Pilot-przewodnik Danuta Foryt

Opiekunowie uczniów – Katarzyna Kozołup, Grażyna Ziaja

24 sierpnia 2010 r.

4.45 zbiórka pod pomnikiem Myśliwca na strzeleckim Rynku, sprawdzenie dokumentów i biletów

5.00 odjazd autokaru na lotnisko Wrocław- Strachowice

7.30 odprawa paszportowo-bagażowa (odbiór bagaży w Chicago), na lotnisku bagaż zostanie dodatkowo.

Import Towarów

Sposób przeprowadzenia odprawy oraz jej charakter był uzależniony przede wszystkim od celników, do których należała decyzja, w jakim stopniu sprawdzić daną osobę. Obecnie nie ma obowiązkowej kontroli celnej, nie mniej jednak istnieją wytyczne, które określają maksymalną ilość przewożonego towaru, w przypadku przewożenia większej ilości konkretnych rozwiązań konieczne jest zgłoszenie tego faktu w agencji celnej i uregulowanie należnego cła. Istotne
jest, informację o wywożeniu lub przywożeniu do kraju większej ilości konkretnych rzeczy zgłosić w odpowiednim czasie, czyli w momencie dokonywania przewozu. Odprawa celna w przypadku osób fizycznych jest niezbędna m.in. w sytuacji, gdy dana osoba zmienia miejsce zamieszkania i zmiana ta obejmuje różne kraje.
Przykładem może być tutaj przeprowadzka z Niemiec do Polski. Fakt ten dotyczy głównie osób, które przez dłuższy czas mieszkały i pracowały w Niemczech, gromadząc tam majątek. Przeprowadzając się do Polski osoba ta zabiera ze sobą cały dobytek, w którym bez wątpienia znajdują się rzeczy wymagające uregulowania opłat celnych. Zdecydowana większość osób korzysta w tej kwestii z pomocy specjalistycznych jednostek, zajmujących się szeroko rozumianą odprawą celną. Bez.

Don Basil komentuje - Onet.pl Blog

38 odważnych skomentowało. A ty?

21 stycznia 2011
Odprawa Posłów Polskich
   Wczoraj usłyszałem w radiu dyskusję na temat odpraw dla posłów którzy nie załapali się na kolejną kadencję sejmu. Sejm oczywiście daje im odprawy, bo przecież biedaczyska stracili miejsca pracy. Nawet obowiązuje ustawa która to reguluje. I wszystko by było pięknie gdyby nie jeden "szczegół techniczny"

Firma i prawo

Nie 
przyczynią się w opinii wnioskodawców do obniżenia tych wpływów, gdyż w praktyce podatek ten nie jest pobierany. Wynika to z faktu, że wskazane transakcje zagranicznych firm inwestycyjnych uznaje się w praktyce obrotu za objęte zakresem zwolnienia w obecnym brzmieniu. Należy przy tym zauważyć, że transakcje te zawierane mogą być poza terytorium RP, a możliwość realnej kontroli wpływów podatkowych z tytułu ich zawarcia jest praktycznie znikoma. 
3. Zdaniem wnioskodawców, przedmiot projektowanej ustawy nie jest bezpośrednio objęty prawem Unii Europejskiej. Jednocześnie z uwagi na fakt, że projekt ten zakłada równe traktowanie podmiotów krajowych i zagranicznych, prowadzących tę samą działalność w tych samych warunkach rynkowych, należy go uznać za zgodny z ogólnymi zasadami prawa Unii Europejskiej. 

09:34, przemyslaw_gogojewicz
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 25 marca 2010
prawo pracy


Otrzymanie przez pracownika odprawy z tytułu przejścia na rentę z powodu niezdolności do pracy wyklucza nabycie przez tego.

- bloog.pl

Kierunek na terminal; "HAJ!"
11.00  -  akurat zdążam na początek odprawy, ale wcześniej trzeba "wymienić bilet na bilet" i zapłacić 800 jenów za...benzynę (?!~) - staję w kolejce około 30 minut.
11.30 -  pokazuję bilet panu, któego misją jest nie za bardzo wiem co, a on mówi, bym pokazała opłatę za podatek - więc pokazuję opłatę za benzynę. Kiwa przecząco głową i wskazuje na automat stojący 1 metr dalej ~
11.32 -   automat, dzięki któremu należy zaopatrzeć się w podatek za wyjazd z kraju (departure tax~~) - 500 jenów. I wracam znów do pana, który tym razem puszcza mnie dalej.
11.35 - 12.10 odprawa i strefa bezcłowa
12.30 -  w kabinie 436 3 oddzielne grupki Japońskich lolitek.
13.00 -  Lolitki zgodnie pakują się pod kołderki (leżakowanie?) więc ja wychodzę.
12.10 - 13.30   spacer po promie i podglądanie zachowań pasażerów
13.40  -  pogoda wietrzna i deszczowa, zaczyna troche bujać; czas na spaghetti!
14.00  -  coraz mocniej buja
14.30 -  mocno buja i widać to po papierowych torebkach porozkładanych wszędzie i pasażerach w pozycjach poziomych.
15.00  -  prom podzielony jest na 2 kategorie pasażerów; śpiących i wymiotujących. (gibbon należy.

Ciekawi świata

Na ekran - Janek. Wypytuje sie mnie o ostatnie szczegoly dotyczace zawartosci plecaka, chwile rozmawiamy i zyczymy sobie udanych lotow. Czas wstawac. Co prawda budzik mialem ustawiony na 6:45, wiec wiele nie stracilem, ale i tak czuje sie jak podczas roku akademickiego. Do taksowki, ktora zawiezie mnie na lotnisku mam 1,5h. Prysznic, sniadanie, ostatnie pakowanie i sprawdzenie rzeczy niezbednych - czas ruszac. 
Na lotnisku bylem ok. 8:15. Pomysl z zabezpieczaniem plecaka folia sniadaniowa nieszczegolnie mi wyszedl, wiec pierwsze co udalem sie do specjalistycznego punktu zabezpieczenia. 40zl, bagaz pieknie ofoliowany wraz z dodatkowym ubezpieczeniem - bomba. Odprawa, pol godziny czekania i lot do Frankfurtu. Zbyt wiele z niego nie pamietam, gdyz przez caly niemalze lot smacznie spalem. Wyladowalem ok 12.00, lot do New Delhi byl zaplanowany na 14:15. Sniadanie, przechadzka po strefie bezclowej, male zakupy i w droge. Kolejka do odprawy byla naprawde dluga i w 95% skladala sie z Hindusow. Podczas czekania poznalem Amerykanke, ktora podrozowana samotnie - wybierala sie na 6 tygodni do Indii, do jednego miejsca - Rishikeshu. Zainspirowana historia Beatlesow, postanowila przez 6 tygodni uczyc sie jogi, medytowac i czilloutowac. Co kto lubi :)
Miejsce w samolocie wybieralem wczesniej, ale jak sie okazalo, szczescie mi.

Odprawa emerytalna

S t r o n a • byłych działaczy • Wolnych Związków Zawodowych Wybrzeża

Pododdziały Wojska Polskiego. Chodziło o Brygadę Strzelców Podhalańskich, którą zaczęto formować w styczniu 1940 r. W jej skład weszło około 5000 żołnierzy i oficerów. Sprzęt i uzbrojenie brygady były francuskie. Dowódcą został Zygmunt Szyszko-Bohusz. “Podhalańczycy” byli już gotowi do odprawy, gdy przyszła informacja o zakończeniu działań wojennych w Przesmyku Karelskim.

Moskwa z całą pewnością wiedziała o tym, że Francja i Polska są gotowe wesprzeć Finlandię. Sowieckie kierownictwo wiedziało również i o tym, że liczni jeńcy z armii polskiej, znajdujący się w obozach NKWD, w.

 • Podjęłam akcję pomocy Krzysztofowi Wyszkowskiemu
 • Wybuch przyczyną katastrofy
 • Prof. Nowaczyk o dwóch eksplozjach w tupolewie
 • Artystom już dziękujemy
 • Wałęsa jako Sekretarz KC czyli logika postpeerelu w działaniu
 • Wałęsa i emerytalne eldorado
 • Bliżej prawdy
 • PO się sypie! Cudów nie ma!
 • A JEDNAK KACZYŃSKI !!! PIERWSZE LICZENIE TUSKA !!!
 • Podwójne standardy Rosjan
 • Cztery lata i pogrzeb
 • Strzałem w tył głowy
 • Kim naprawdę byli.

 • ZYGFRYD GDECZYK

  Dziś jest senatorem. Wczoraj
  … rozwiń całość

  32 minuty temu | ocena: 81% | odpowiedzi: 2

  odpowiedzoceń: -1 +1

  slony2: Niestety im wiecej ustaw ograniczających swobodę tym bardziej tez pracodawcy niechetnie beda zatrudniali w legalny sposób. Prosty przykład jesli bedą ustawy o odprawach za zwalnianie pracownikow zatr. na czas okreslony to praodawca zatrudni taka osobe na max rok i po orku bedzie przedluzal umowe … rozwiń całość

  51 minut temu | ocena: 77%

  odpowiedzoceń: -1 +1

  bronbar2: Wszelkie znaki na Niebie i na Ziemi wskazują na to, że jesteśmy.

  I na jakich warunkach ma zatrudnić. Pracobiorca ma do wyboru albo przyjąć warunki albo nie. Nikt nikogo do niczego nie zmusza. A gdy Państwo zacznie manipulować przy kodeksie pracy to … rozwiń całość

  58 minut temu | ocena: 71% | odpowiedzi: 1

  odpowiedzoceń: -1 +1

  bronbar2: W tym emerytalnym sporze pan Eugeniusz Kłopotek ma w 100% rację. W żadnym wypadku PO-pieracze liberalnego, pażernego kapitalizmu nie mogą kosztem swoich najbiedniejszych obywateli kupować sobie stołków zdrady Polaków w kołchozie brukselskim za ponad 6 miliardów euro. To stanowczo za drogi interes … rozwiń.