O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Odpowiedzialność

Ynkat

Które się poczynają wśród niegotowych na nie ludzi, też trzeba wspomnieć. Pamiętajcie, producenci antykoncepcji wypierają się odpowiedzialności za was, na każdym opakowaniu. Mamy poważny problem jeśli jesteśmy ludźmi, którzy lubią słodkie i tłuste, ale nie chcą przyjąć łączących się z tym kalorii czy cholesterolu. Prawda jest zawsze nieubłagana, jeśli nie lubimy zobowiązań to nie będziemy mieli szczęścia w życiu. Nie uda nam się ani celibat, ani małżeństwo, ani nie spłacimy kredytu.

 

Musimy: albo wziąć odpowiedzialność za to, co robimy i konsekwencje naszych czynów, albo grozi nam życie pełne podróbek, używanej miłości i przyprawione sztucznym słodzikiem…

U Tadeusza Niwińskiego - Onet.pl Blog

Nie, to kto może to zmienić?

Tadeusz Niwiński (09:43)
4 myśli

14 listopada 2011
Odpowiedzialność za własne uczucia
Na czym polega odpowiedzialność za własne uczucia?  Po pierwsze na tym, żeby je akceptować.  Uczucia coś nam komunikują na temat świata wokół nas i trzeba je przyjmować jakimi są - co nie znaczy bezmyślnie na nie reagować.  Na przykład, doznaję rozczarowania, kiedy ktoś nie dotrzyma danego mi słowa - akceptuję ten fakt i nie muszę reagować złością ani w inny sposób niszczyć sobie zdrowia.

Po drugie, ta odpowiedzialność to świadome powodowanie pozytywnych uczuć i nie angażowanie się w działania prowadzące do negatywnych uczuć.  Uczucia nie są od nas niezależne - jak.

Adwokat Biznesu

Jakich by nie uzyskali w żaden inny sposób. Powinno się doceniać powagę tych przestępstw, w niektórych przypadkach nawet gorszych od gwałtownie potępianych w społeczeństwie – i słusznie – przestępstw z użyciem przemocy, zatem powinno się je karać odpowiednio do wysokiego stopnia winy sprawców, ich premedytacji, świadomości stopnia naruszenia powinności, ich niegodziwych zysków oraz rozległości wyrządzonych szkód.

Przepis art. 585 § 1 ksh, przewidujący odpowiedzialność za działanie na szkodę spółki, pomija odpowiedzialność członków zgromadzenia, a poza tym nie różni się od art. 300 § 1 kh, zatem o tyle tylko jest względniejszy (art. 4 § 1 kk). Przepis ten zawiera jednak i § 2 o powszechnej odpowiedzialności za nakłanianie bądź pomocnictwo do tego indywidualnego przestępstwa (zob. też art. 21 § 2 kk).

Uchwała Sądu Najwyższego – Izba Karna

cudowne życie

Nie dopłyniesz. przed tobą długa droga. dlatego cel twojego rejsu musi cię bardzo pociągać i fascynować. w przeciwnym wypadku zaraz zawrócisz spowrotem do swojej strefy komfortu. dlatego nie bój się marzyć o rzeczach wielkich.

ja wiem, że te nowe nieznane przestrzenie budzą w tobie lęk i obawe. dlatego najważniejsze to podjąć decyzje i ruszyć do wymarzonego portu. jeśli czegoś naprawde pragniesz żaden sztorm ani burza cię NIE ZATRZYMA. płyń mimo strachu bo:

”za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. złap w żagle pomyślne wiatry. podróżuj, śnij, odkrywaj.”
— mark twain

ZYGFRYD GDECZYK

Tej awarii?" i później pyta urzędnika, kto był na pokładzie, minister spraw zagranicznych nie ma wiedzy o tym, kto towarzyszy najważniejszej osobie w państwie, minister spraw zagranicznych dowiaduje się właśnie, że w dniu, w którym najważniejsza osoba w państwie, czyli prezydent Rzeczpospolitej, jest w Rosji, nie działają komputery, a pan redaktor mnie pyta o to, czy oni zostali zdradzeni… – mówi.
- Prędzej czy później my sobie z tą prawdą poradzimy. My jako społeczeństwo, jako Naród. I wiem jedno – ci, którzy dzisiaj za to w sposób polityczny i moralny ponoszą odpowiedzialność, również poniosą odpowiedzialność karną, bo niepodległa Rzeczpospolita upomni się o swoich rodaków – zapewnił gość "Kontrwywiadu".
- Uważam, że te osoby, które wymieniłem ponoszą chociażby odpowiedzialność za tak zwane zaniechania urzędnicze i to, jak minister Sikorski, minister Arabski, minister Miller potraktowali, za zgodą Donalda Tuska, osobę Prezydenta Rzeczpospolitej i co za tym idzie, również tych wszystkich, którzy mu towarzyszyli w tej wizycie w Smoleńsku. To, jak Ministerstwo Spraw Zagranicznych, jak Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.

chrzescijanie.info | RLCh | ul.Fabryczna18 | PL98400Wieruszow

Dokładnie wie, że ta sprawa w moim życiu nie jest w porządku? Oczywiście, jeśli to napomnienie nie zgadza się z Biblią czy jest nierozważone, to nie ja będą sprzeciwiał się Panu w przyjęciu Jego Słowa, tylko ten brat sprzeciwia się Panu, głosząc swoje myśli, a nie Słowo Boże. Ale zanim przedwcześnie odrzucimy wypowiedziane słowa, argumentując może, że ten ktoś ma przestarzałe/przesadne poglądy, zbadajmy czy nie jednak one są od Pana i tylko mi się nie podobają!

2. Szczególne grupy napominanych:

Ef 6,4: Ojcowie i oczywiście matki mają odpowiedzialność, aby napominać swoje dzieci. Błogosławiony ten, który doświadcza tego w czasie dzieciństwa, gdyż w życiu będzie miał się o wiele lżej, będąc w stanie przyjmować napomnienia również w wieku starszym. Cóż za odpowiedzialność mają rodzice – my, jeśli posiadamy dzieci – aby je na czas i w sposób właściwy napominać i w wieku dziecięcym nauczyć moralnych wymagań Bożych. Napomnienie jest pierwszym krokiem korektury i jeśli nie poskutkuje trzeba użyć dalszych środków biblijnych czyich zaniedbanie (z powodu obojętności czy przesadnej troskliwości) powoduje nieraz.

PH corpration - Onet.pl Blog

I krajach, po tym jak we  wcześniejszym wyjeździe wszedłem na "zarażony" link używając swojego komputera - uznałem że taki sposób będzie dużo bardziej bezpieczny.

3.Nie wysyłałem żadnych maili do osób z branży rekrutacyjnej informujących o tym co zrobił przestępca - w moim interesie jest żeby coś znalazł i się odwalił ode mnie po ponad 1,5 rocznym nękaniu. W przeciwieństwie do przestępcy działam racjonalnie.

4.Normalny człowiek nie wysłał by nawet 1 takiego maila, ponieważ wiedziałby jaka wiąże się z tym odpowiedzialność cywilna i karna - przestępca bez obaw wysyła setki takich maili, odpowiedzialność widzi dopiero w ostatniej chwili, wtedy to robi z siebie ofiare - w tym jest świetny, wykorzystuje fakt że większość osób ma słabą pamięć i nie pamięta co wysyłał kilka tygodni wcześniej, nie mówiąc o miesiącach.

mash (20:11)
Skomentuj

Odpowiedzialność materialna

Nowa strona 1

Sie do warunków? Ja tam nie wiem,... może i jestem jakimś tam ostałym sie, nie z tej epoki, romantykiem-dekadentem. Ale wlaśnie takim kocham być.... czasami czuję sie co prawda jak pasożyt,... ale jeśli nie teraz to kiedy bedę miał szanse by zyc w ideii? Potem być może,.. przyjdze odpowiedzialność mie tylko za siebie,... praca i inne takie. A tak na serio, to własnie w młodości powinniśmy szukać dla siebie steru na przyszłość,.. powiedz mi co będzie jeśli zmarnujemy te chwile, kiedy wszyscy przymróżają oko na wyglupy i ciągle picie i będziemy wnikać w.Czasem żałuję, ze nie żyjemy w średniowieczu,... naprawdę. ( choć trochę brakowało by mi prysznica,... pubu z dobrej jakości piwem, i świerzych gaci na przebranie - no i internetu :P) Teraz widzisz czym moja durna łepetynka sie teraz zajmuje - myśli naiwnie o sprawach sferycznych, niematerialnych - ideowych.... zaśmieca sobie koncentracje wszystkim tylko nie tym co powinna,.. choćby egzaminami. Ale jak tak sobie blędnie snuję niby to do ciebie,.. ale także i do mnie, te dziwne dewagacje, nie mam uczucia marnotrawienia czasu... Chcialbym sie tu rozpisywać jeszcze na temat.

Życie nie jest lepsze ani gorsze od naszych marzeń, jest tylko zupełnie inne. - Onet.pl Blog

Się od okna i przemierzyła dom, po omacku szukając skrzynki z korkami. Gdy ją w końcu znalazła, okazało się, że awaria może być poważniejsza. Zastanawiała się, co zrobić, gdy coś ją tknęło, by spojrzała zasiebie.

Zewsząd otaczały ją jakieś zjawy. Dziwne niematerialne postaci, bez określonych konturów. Nie pamiętała, żeby krzyczała kiedykolwiek tak.

 - No to może ja zacznę… - powiedziała szybko dziewczyna, ale natychmiast przerwał jej blondyn. Zupełnie zignorował spojrzenie pełne niechęci, którym go obdarzyła.

 - Panie dyrektorze! To Wagner zaczął i tylko on powinien ponieść odpowiedzialność za to, co się stało! Ja się tylko broniłem. Przed Wilder również!

Rima and Shiki love - Onet.pl Blog

Wampirzycą i co ? zakochała się w człowieku zamieniając go w wampira. - kontynuowała Rima - tak więc może.
- Dość tego. - przerwał Kaname wstając z kanapy.
- Braciszku. - odezwała się Yuki wpatrując się w bruneta.
- Ta wampirzyca owszem złamała reguły i poniosła za to odpowiedzialność. - powiedział brunet.
- Ginąc z twojej ręki. - odezwała się Rima.
             Wtedy Kaname zrobił coś nieprawdopodobnego. Rzucił się w stronę Rimy by chwycić ją za gardło. Natychmiast zasłoniłem.Zapytałam bez namysłu, gdy brunet ostrożnie postawił paczuszkę na komodzie.
- Dowiesz się w swoim czasie. - odpowiedział wampir podsycając moją ciekawość.
            Chciałam coś jeszcze dodać gdy nagle wampir wziął ogromny fotel obity czerwonym materiałem i usiadł na nim przede mną jakby szykował się do kolejnego przesłuchania, na które szczerze mówiąc byłam przygotowana. 
- To twój pokój ? - zapytałam by przerwać niezręczną ciszę.
- Tak. - odpowiedział krótko przenikając wzrokiem moją duszę - Rumieniec ?

Robię krok do przodu..Ostatni raz patrzę na Ciebie..i odchodzę.. - Onet.pl Blog

Świat się pomylił
Patrycja Markowska & Sycha- 4 ściany
Enrique Iglesias- Tired Of Being Sorry
Enrique Iglesias- Do You Know?
Sandra & Peja- Kiedy proszę
Ayumi Hamasaki- Heaven
Peja Slums Attack- Kolejny stracony dzień
Peja- Materialna Dziwka
Umberto Tozzi- Ti Amo
Pudelsi- Wolność Słowa
Pudelsi- Konduktorka PKP
Pudelsi- Dawna dziewczyno
Formacja Nieżywych Schabuff- Ty
Formacja Nieżywych Schabuff- Supermarket
Formacja Nieżywych Schabuff- Baboki

Dlaczego młodzi rodzice są tak nieczuli na ból i tęsknotę swoich pociech?

 

Wciąż uważają, że są młodzi.. że mogą robić co chcą.. że świat nadal jest dla nich otwarty..

A gdzie odpowiedzialność za żywą istote?