O czym chcesz poczytać na blogach?

Odpowiedź na pozew

blog o prawie

Który wzbudził moje (i nie tylko) szczerze zdziwienie.

Otóż, przepis ten, w zamierzeniu autorów ma brzmieć tak:

Art. 207. § 1. Pozwany może przed pierwszym posiedzeniem wyznaczonym na rozprawę wnieść odpowiedź na pozew.
§ 2. Przewodniczący może zarządzić wniesienie odpowiedzi na pozew w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż dwa tygodnie.
§ 3. Przewodniczący może także przed pierwszym posiedzeniem.

Jedną stronę przed nieeleganckimi działaniami drugiej, przejawiającymi się choćby w złożeniu pisma procesowego już po zamknięciu rozprawy i w przede dniu ogłoszenia wyroku.

Moim skromnym zdaniem, to co proponuje nam ta nowelizacja to swoiste “częściowe ubezwłasnowolnienie” stron (ponoć kontradyktoryjnego) procesu, a którego w żaden sposób nie można uzasadnić. W szczególności nie wierzę w to, że “przemycanie.

Uproszczone i cudowne (do dziś zatruwające życie) formularze. Idea byłą ta sama – uprościć postępowanie i występowanie stronom bez pomocy pełnomocnika. I oto w tym czasie wkroczył pan, który rzucił na biurko pozew na formularzu (dodam – o grubości centymetra) i oświadczył: “otrzymałem pozew na czymś takim i kazano mi też odpisać na czymś takim. To dla mnie jest oczywiste, że muszę skorzystać z pomocy.

Blog krzykmilczenia

Dopadać człowieka depresja?
Z dnia na dzień czuję się słabsza.:(
Nie potrafię żyć w samotności. Smutek i samotność mnie zabija. Nie mogę spać, jeść tylko ciągle rozmyślam jak to będzie.
Dostałam odpowiedź na pozew. Pierwsza sprawa rozwodowa odbędzie się 22 listopada 20011 o godz.10. Mój mąż chce mnie obarczyć całą winą w dodatku rząda alimentów i eksmisji. Nie wiem jak to zniosę. Nie mam pojęcia co robic. W tym.

z życia trzydziestolatka uwikłanego w życie rodzinne - bloog.pl

Tym razem również było krótko. Jeszcze przed wejściem na salę adwokat mojej bylej owiedział że napisałem bardzo dobrą odpowiedź na pozew i że ma tylko nadzieję iż nie przekonałem sądu....

Na sali sędzia wręczył mi pismo przygotowawcze jej adwokata po czym zaczął mnie namawiać żenbym zgodził się na obopulną winę. Wytłumczył mi że.
To słowa piosenki ale jakie prawdziwe. Wiem że zaraz wszystkie będziecie na mnie wrzeszczały ale ja po raz kolejny zawiodłem się... Tym razem na dziewczynie którą traktowałem jak przyjaciela... Boli prawie jak zdrada...

Podziel się:
Trackback: http://bloog.pl/id,2097788,trackback

Się mylił...

W czwartek i w piatek wysłałem kilkanaście sms-ów i kilka razy dzwoniłem. Na sms-y nie odpowiada  a telefonów nie odbiera. Wysłałem więc sms-a do Kacperka czy wszystko ok . Za chwile dostałem odpowiedź ale od razu wiedziałem ze to nie on odpisał. wysłałem jeszcze trzy sms-y które wymagały odpowiedzi z trudnymi ortograficznie słowami i oczywiście w odpowiedzi nie było żadnego błędu. Kacper ma osiem lat i.

domnapogodnie.blog

poniedziałek, 7 lutego 2011-02-07 11:52:39

Sobota i niedziela były spokojne. Zdecydowliśmy , że nie wymontujemy zepsutego zamka, lecz go zostawimy do naprawy temu kto go zniszczył, tym bardziej, że to już trzeci z kolei zamek zepsuty w ciągu ostatnich dwóch lat nowego sąsiedztwa, a dwa poprzednie wymieniliśmy na własny koszt. Wysłaliśmy również pismo z informacją o.

skomentuj (2)

czwartek 10.lutego 2011-02-10 08:58:50

We wtorek i środę byłam bardzo zajęta, gdyż musiałam przygotować odpowiedź na pozew L.D o zapłatę różnych rachunków typu wywóz gałęzi wyciętych przez L.D wbrew naszej zgodzie. jest to praca żmudna i denerwująca, gdyż przez kilka godzin bezustannie przypominają się paranoiczne zachowania ludzi ,.

Bez miłości nie ma życia... - Onet.pl Blog

Jaki ją otacza. Teraz nie miała ochoty sklejać rozsypanych kawałków życia.. Powinna.Może chociaż przyjaciele coś zaradzili?

 

***


Kochani! Tę część miałam napisaną już dawno, ale mój komputer odmówił posłuszeństwa :) Miałam ponad tygodniową.

Bo zatrzasnęła mu przed nosem drzwi – Nie możemy tak dłużej.. – nie słyszała, uruchomiła lokówkę.
- No dobrze, będę tutaj stał i mówił do drzwi, albo do ściany. Jak wolisz – czekał na jakąś odpowiedź. Na próżno.
- Magda ile razy opowiadałem Ci jak było? Ile razy próbowałem wyjaśniać? Co ja mam zrobić? Magda, nie zachowuj się jak dziecko.. Magda.. – oparł się dłonią o drzwi
Tymczasem ona.

Najchętniej wróciłby do Magdy.. Zawsze o niej myślał.. Był całkowicie uzależniony.. Lecz kochał to uzależnienie. Rozluźnił krawat i wrócił do rozpoczętej pracy. W skupieniu przeglądał kolejne arkusze, układając pozew.Całkowite skupienie przerwał mu sygnał komórki.

- Piotr Korzecki,słucham.. – odebrał

.

...Ciepłe światełko w twoich oczach musi świecić wiecznie... - Onet.pl Blog

Anity.Przysunął ją delikatnie do siebie...

-Kocham Cię.-Powtórzył po niej i zatopili się w długim pocałunku.

Ogarneło ich pożądanie i nowa,wielka miłość...ta noc należała do nich po raz pierwszy...

.....

-Karolina,nie uważasz,ze powinniśmy porozmawiać?-Zapytał Wiktor wchodzące do sypialni,gdzie Karolina w zamysleniu siedziała z.

Sytuacji to lepiej bądź przebiegly i wywiń się prokuraturze...Wiecie co? Ja sobie tak pomyślałam,ze ja Wam jednak cosik napisze,bo jak ja przeczytałam,ze Mecenas Kika ma zamiar osobiście-podkreślam to "osobiście"-napisać pozew przeciwko mnie i tym samym wnieść o ograniczenie,a moze nawet pozbawienie mnie wolności to chyba rozumiecie...Nikt o zdrowych zmysłach nie chciałby stanąc po przeciwnej stronie wokandy z Panią Mecenas,prawda? No.

Szeptem i poczuł na swym ramieniu kobieca dłoń.To była Mariola,a zaraz obok stał Wojtek.

-Co z nią?-Zapytała,ale widząc zaszklone oczy przyjaciela znała odpowiedź.

-Walczą o jej życie...

-Piotr...to nieprawda,nie wierzę Ci! To niemożliwe...!Słyszysz Piotrek,do cholery,to niemożliwe!-Krzyczała szarpiąc go za.