O czym chcesz poczytać na blogach?

Odnawialne źródła energii

ekologika.blog

(inf. na podstawie „TheDirect and Indirect Benefits of the European Ecolabel – Final Report”, listpoad2004, Dyrekcja Genaralna Komisji Europejskiej):

- zaoszczędzilibyśmy 14, 7 tys. gigawatogodzin energii elektrycznej (równowartośćjaką zużywa 3, 5 miliona rodzin w Unii),

 eliminowanie paliw naturalnych i wykorzystanie nowych, niekonwencjonalnych i  odnawialnych źródeł energii: wody, wiatru, biomasy, promieniowania słonecznego,  ciepła wnętrza Ziemi. Odnawialne źródła energii (OZE) są atrakcyjną alternatywą pozwalającą pogodzić rozwój  cywilizacyjny z zachowaniem naturalnego bogactwa środowiska naturalnego. Jeżeli jestescie zainteresowani tym.

Energia i CO2

  2.2 Elektrownie
 • 2.3 ETS
 • 2.4 Inne
 • 3. Odnawialne źródła energii
  • 3.1 Biomasa
  • 3.1.1 algi
  • 3.2 RE.

 • Norbert Blog - bloog.pl

  Przez większość ludzi, pomimo tego, że wymagają od nas spełnienia kolejnych biurokratycznych wymagań. Dokumenty takie zaowocują w przyszłości większą gospodarnością źródłami energii, między innymi w wyniku zastosowania takich urządzeń, które będą wykorzystywać do poboru prądu odnawialne źródła energii.

  Podziel się:

  Tagi: certyfikat energetyczny
  Trackback:.

  Gaz łupkowy w Polsce

  Dowodem jest fakt, że oddajemy zasoby naturalne za bezcen.

  A propos korzyści, to opinia:
  “…Nie dostrzegają takich korzyści jak redukcja bezrobocia, obniżenie cen energii w Polsce czy nowe wpływy budżetowe które mogą być przeznaczone na inwestycje..” jest po prostu śmieszna.

  Właśnie fakt opracowania prawa gazowego i górniczego pokazuje,.

  I debata publiczna. Potrzebne jest omówienie zagrożeń i zysków związanych z łupkami. To nie jest tak, że łupki będą albo śmiercią dla Polski, albo jej zbawieniem.

  Jeżeli chodzi o odnawialne źródła energii to tak się dzieje. Łączy się geotermie, wiatr, słońce, biomasę i gaz… Ale! Właśnie pojawił się nowy element układanki. Gaz łupkowy. Jego efektywność.