O czym chcesz poczytać na blogach?

Odległość

Czas na Stochomanię! - Onet.pl Blog

Się na skok, i tutaj mamy przykład: jezeli w porównaniu ze skoczkiem A skoczek B skacze z rozbiegu niższego o jedną belke to do jego noty końcowej zostanie dodanych 4,5 pkt. Natomisat drugim założeniem jest przelicznik odległości ze względu na wiatr: wzór: Δw = TWS * (HS - 36)/20 iprzykład:Jeśli Skoczek uzyskuje 119,5 metra na skoczni HS130, skaczącprzy wietrze 1,55m/s w plecy. Wynik w/w formuły to 7.28m, którezaokrągla się z dokładnością do pół metra, co daje 7,5m. Ostateczniezawodnikowi zostaje zaliczona odległość 127 metrów.Nowe zasady miałokazje poznać nasz skoczek Kamil Stoch i tu jest własniejego opinia na ten temat: " "Jeszcze mi się nie zdarzyło, by trenerstosował ze mną jakieś zagrywki techniczne z obniżaniem belki. To sięstosuje raczej dla zawodników ze ścisłej czołówki. Ale wszyscy siępowoli przyzwyczajamy do tego nowego systemu nie oceniamy już swoichskoków zaraz po wylądowaniu, tylko patrzymy na monitor i sprawdzamy punkty"


Źródło: http://www.skijumping.pl/

_sopel

W sposób nie-wprost to co mi na duszy leży.

Mam nadzieję, że nie będziecie mieli mi tego za złe, że przedstawię to wszystko w formie bardzo nie-wprost, a mianowicie zakupowej...

Wyobraźcie sobie taką sytuację - potrzebujecie iść po zakupy, ale jesteście niepełnosprawni (hardcorowy przykład - wiem, ale oddaje sytuację)... Wiecie, że to jest konieczne do przeżycia, ale sami nie możecie zbyt często po nie chodzić, bo jest Wam ciężko - trudno zejść po schodach, długa droga... Ale co zrobić - jak tylko możecie, to chodzicie. Nie jesteście w stanie zmienić tego stanu rzeczy póki co, bo medycyna nie pozwala Wam wyzdrowieć, a zakupy same nie przyjdą... Ile można tak wytrzymać? A z drugiej strony, czy bez zakupów jesteście w stanie przeżyć...?

Czy macie tu wybór - nie...

Czy ten problem da się przenieść na płaszczyznę międzyludzką? Da się... Dwoje młodych osób, zakochanych w sobie, oddzielonych od siebie "kilometrami"... Powiecie, że to nie ma związku? Myślę, że powinniście to jeszcze raz przemyśleć. Tylko, że z tej sytuacji jest wyjście - można zrezygnować z tej miłości - ale pytanie - da się?
00:07, sopel1000
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 27 października 2008
Na odległość...
Maryla.

"Tutaj latał nasz mistrz świata" - Onet.pl Blog

Najgorzej jest, tak jak się trafiło podczas tegorocznego TCS. Rywalizowali ze sobą: Małysz i Kot. Jeden z nich musiał odpaść. Jako, że Adam Małysz jest skoczkiem bardziej doświadczonym i osiąga lepsze rezultaty, bez problemów pokonał Maćka Kota. Możliwe, że gdyby Maciej Kot trafił na innego zawodnika, to by mógł awansować.

             Jednak wracajmy do tego, co miałam opisać. Czyli do sobotniego konkursu w Bischofshofen. Rywalizacja bez KO. Skoki były czasem zależne od pogody. Zadziwił wszystkich Simon Ammann, który po słabszym skoku w serii pierwszej, w drugiej skoczył naprawdę dobrze i awansował aż o 16 miejsc! Niesamowite, ale należało mu się. W pierwszej serii poszybował na odległość 126,5 m, a w drugiej aż na 129 metr! Dzięki temu stanął na najniższym stopniu podium. Tuż przed nim był Morgi. Drugie miejsce zapewnił sobie skokami na odległość 138 i 132,5 m. Zwycięzcą został Janne Ahonen. W pierwszej serii skoczył on aż139,5 m, a w drugiej półtora metra bliżej. "Kamienna Twarz", czy "Żelazna Maska", jak niektórzy go nazywają rozbawił wszystkich. Ten, kto oglądał transmisję w TVP 1 na pewno wie, o czym mówię. Otóż Ahonen siedzi sobie, a za nim Schlierenzauer. Młody Austriak udaje że mierzy w niego pięścią, a Janne unosi brwi i śmieje się (!). I tak kilka razy. Heh. Z naszych skoczków w czołowej 30. znaleźli się Adam Małysz i Kamil Stoch. Małysz był 9. , a Stoch 25.

I Ty możesz pomóc! - Onet.pl Blog

Zdecydować na tak zwaną adopcję na odległość.

Oto fragment salezjańskiej strony o adopcjach na odległość:

GRUPOWA ADOPCJA NA ODLEGŁOŚĆ SZANSĄ DLA WIELU

W wielu krajach Trzeciego Świata zdobywanie wiedzy jest przywilejem najbogatszych. Nie ma tam obowiązku uczęszczania do szkoły, a dzieci pozostawione są same sobie. Salezjański Ośrodek Misyjny proponuje program pomocy w kształceniu biednych dzieci z krajów misyjnych - Adopcję na odległość. Inicjatywa ta skierowana jest do ludzi dobrej woli, którzy chcieliby pokryć koszty nauki biednego dziecka. Dzięki Twojej hojności dziecko ukończy szkołę i będzie mogło wejść lepiej przygotowane w dorosłe życie. To jest cel Adopcji na odległość - czyli dajemy dzieciom szanse nauki i lepszego życia!

A to strona na której znajdziecie więcej : http://www.adopcja.salezjanie.pl

Jeśli pojedyńczą osobę nie stać na taką adopcje,może taką akcję przeprowadzić np.cała szkoła.

Dla przykładu nasza szkoła adoptowała na odległość  dziewczynkę z Afryki.Każdy uczeń płaci 5 zł na pół roku i te uzbierane pieniądze pomagają jej w codziennym życiu,dziewczyna może się uczyć....

Nasza szkoła zainteresowała się tą akcją sama,ale jeśli czyjaś szkoła nie słyszała o takiej możliwości,myślę że wystarczy pogadać z.