O czym chcesz poczytać na blogach?

Odkurzacze

Domowy blog - Onet.pl Blog

08 października 2011
Każdy z nas wie, jak wygląda jego odkurzacz w środku. Oprócz odkurzaczy wodnych wszystkie wyglądają podobnie i do zbierania śmieci i kurzu wykorzystują worki do odkurzaczy. Czy worki można podzielić na lepsze i gorsze? Czy w ogóle można się czymkolwiek kierować wybierając worki do odkurzaczy?
Otóż to taki worek to podstawa dobrego sprzątania. Przepełniony albo źle zamontowany nie spełni swojego zadania. W zamierzchłych czasach worki do odkurzaczy to były płócienne cylindry mocowane na zatrzaski z przodu odkurzacza tzn. za punktem obsadzenia rury. Nie było to zbyt higieniczne, bo staromodne odkurzacze nie posiadały wysokiej jakości filtrów. Można więc powiedzieć, że zbierały śmieci ale kurza wciągany jednym końcem wydobywał się z odkurzacza drugim. W zasadzie nie bardzo mamy wybór. Kupując na wymianę worki do odkurzaczy należy upewnić się, co do marki i symbolu produktu. Wszystko znajdziemy w specyfikacji technicznej sprzętu. Wcześniejsze sprawdzenie zagwarantuje nam, że worki będą pasowały do naszego modelu odkurzacza. Worki papierowe są można powiedzieć bardziej higieniczne i przedłużają wytrzymałość filtrów w naszym odkurzaczu. Decydując się na worki płócienne czyli wielorazowe dobrze jest posiadać przynajmniej dwa bo będziemy je często czyścić. Niezależnie od tego, co.

Luźne przemyślenia

Na napisanie poważnego wywodu):

Podczas gdy widzenie tego tak ...

... lub tak ...

... jest również możliwe. A jak to właściwie jest?

Po głowie chodzi mi to od ponad roku, obrazki są zrobione ale jakoś ciągle nie potrafi się ten problem widzenia zamienić w poważny tekst.

Na podobne tematy odnotowałem kiedyś:

  • Postęp i rozwój (6 września 2003 r.) - ten tekst szczególnie mi się podoba.
  • Trzy wizje dziejów świata (22 listopad 2003 r.) - pierwsze zmierzenie się z tematem.

Może coś kiedyś napiszę. Zalążek czeka na dysku od 3 miesięcy.

Grupy tematyczne: starość, śmierć, światopogląd
Słowa kluczowe: rozwój, emocje, ewolucja, starość, młodość, śmierć, ewolucjonizm
Zobacz komentarze × Skomentuj strone
2004-07-27 23:11:18 Miły dialog z odkurzaczem
W sobotę, w.

Odkurzamy w sieci - fotoblog

Jest poprzez szybkobieżny silnik elektryczny (we nowoczesnych odkurzaczach nieczęsto ponad 15 000 obr./min). Gromadzenie (wtrajanie) wessanego materiału wypływa w worku papierowym czyli z krzaczastej tkaniny, może tezy istnień chapany w filtrze wodnym lub wydzielany w cyklonie działające na normie separatora odśrodkowego. Elektroluksy wodne („kubełkowe”) mogą zbierać zarówno mięsa stałe, jak a płyny. Jako separator gorzale uniemożliwiający zassanie przez silnik elektroluksu wodnego piany ze zasobnika stosuje się stożkową turbinę szybkoobrotową lub filtr z tkaniny Gore-Tex.

Stosowane są także szyki nadrzędnego odkurzania — montowane na stałe w hotelach, domach albo zakładach przemysłowych, oraz odkurzacze samobieżne — automaty odkurzające, samoistnie poruszające się po pomieszczeniach. Organizmy krytycznego odkurzania składają się z głównej placówki ssącej.

kjube blog

Wreszcie jednak - niestety - Malut zauważył wiekowy automat do gry firmy Sega, taki z kierownicą i grą Sega cośtam. Gra wyścigowa.

Metoda dojścia do automatu była nadzwyczaj skuteczna - Malut wypiszczał wszystkich trzech wyrostków, którzy kręcili kierownicą, następnie zażądał podsadzenia i trzymania na stosownej wysokości. Podstawiłem mu krzesło. Po 20 minutach kręcenia kierownicą znudziło mi się i spróbowałem go zdjąć z krzesła. Histeryczny wrzask niemal nie wybił szyb.

Czy on naprawdę musi mieć takie same hobby jak ja? Malut! To ja jestem od gier komputerowych!

kjube 2005-03-04 16:29:33
skomentuj (1)


Odkurzacz
Malut zakochał się w odkurzaczu. Gdy tylko ma okazję, próbuje go wyciągać z garderoby i odkurzać metodą przesuwania rury tam i z powrotem i buczenia. Buuu, buuu. Niestety po chwili takiej zabawy czynność staje się nudna, bo odkurzacz powinien buczeć własnym, wewnętrznym buczeniem.

Malut wyciąga więc kabel od odkurzacza i idzie szukać kontaktu. Najbliższy niezablokowany kontakt jest właśnie w garderobie i tam najczęściej Malut próbuje grzebać, jeśli akurat żadne z nas na niego nie patrzy. Niestety włączenie odkurzacza najczęściej nic nie daje. To znaczy daje, ale na krótką metę. Malut, szczęśliwy, podnosi rurę i klops - odkurzacz przysysa się do dywanu. Dla trzynastokilowego Bziba siła ssania jest za wielka,.

codzienny kieracik i szczęście codzienne - Onet.pl Blog

konhitha
3 komentarze

04 grudnia 2009
Winer

Noooo, dzisiaj nawet podnosiłam nogi podczas biegania oraz mój organizm postanowił mi odpuścić zawałów, zastąpiwszy je jedynie napadami ostrej astmy. Luzik.

Wczoraj byłam wymienić MOJEMU PRZYJECIELOWI ODKURZACZOWI końcówkę. Ma nową. Parę razy zabłądziłam, niemalże zabrakło mi benzyny ale cóż to wobec możliwości pomocy PRZYJACIELOWI.

Obok nas, w sensie, że obok naszej małej wsi rozpoczęła się ogromna budowa. Plotki dodnosiły o nowym cetrum handlowym Auchan. Proszę, proszę. Skuli budowy rozpoczęły się wykopki produkujące masy ziemi a że my mamy permanetne zapotrzebowanie na ziemię odbyliśmy krótkie negocjacje i panowie dzisiaj rozjeżdżają wielkimi pojazdami naszą drogę i sypią. Sypią, sypią, sypią. I donoszą, że buduje się Auchan, Decathlon oraz Leroy Merlin wraz z kilkupoziomowym skrzyżowaniem. Ciekawam jak będzie wyglądało wyjeżdżanie z naszej wsi podczas tych robót? Węszę.

“Żołnierz idzie bez ręki!”

“Trzęsienie ziemi!” i wszyscy weszli pod stoliki! Tymczasem Guc spokojnie odkurzał klasową podłogę… nawet dobrze mu to szło

Guc: Panie! Dostane uwagę za pozytywne sprawowanie?
Pan Maciek: Absolutnie obywatelu! Proszę zabrać ten odkurzacz do domu!
Guc: Mogę?
Pan Maciek: Jak go pan przyniósł, to proszę teraz go zabrać!

Oczywiście nasz Guc nie zabrał odkurzacza do domu, bo to by było zbyt piękne Nie wytrzymał napięcia i walecznie rzucił się na nauczyciela z odkurzaczem… “teraz pan będzie lśniący”! Klasa nie umiała już usiedzieć na miejscu! Wszyscy zebrali się przed biurkiem nauczyciela, aby wszystko wiedzieć z bliska… Czy mu pomogą? Nie, nie… to nie w naszym stylu Rozległy się różne okrzyki dopingujące… niejaki Kacza donośnie wołał “Jeszcze za uchem, za uchem”, jednak Guc tego już nie słyszał…

W reklamie nie kłamali… odkurzac można wszystko – nawet pana nauczyciela