O czym chcesz poczytać na blogach?

Odjazdy pkp

ZKM Hajnówka - INFO - Onet.pl Blog


 Lipiec
2006
 Lipiec

Szczegółowe rozkłady na wszystkich przystankach linii
  • linia nr 1 trasa: GÓRNA - WRZOSOWA
  • linia nr 1 trasa: WRZOSOWA - GÓRNA
  • linia nr 2 trasa: PKP - BIAŁOSTOCKA - DUBINY
  • linia nr 2 trasa: DUBINY - BIAŁOSTOKA - PKP

Linii nr 2s na czas wakacji
Zakład Komunikacji Miejskiej w Hajnówce uprzejmie informuje Pasażerów, że od dnia 1. lipca 2010r. do 31. sierpnia 2010r. zawiesza  kursowanie autobusów:

1. Na linii 2s (Wrzosowa – Szpital – Wrzosowa), odjazd z:
1) Wrzosowej o godz.: 6:15 , 7:35
2) Placu Szpitala o godz. 8:20

2. Na linii 2 III (P.K.P. – Białostocka - P.K.P.), odjazd z:
1) P.K.P. o godz.: 9,00; 10,00; 11,00; 12,15
2) Białostockiej o godz.: 7,05; 9,30; 10,30; 11,30; 13,10
3) Placu Szpitala w kierunku ul. Białostockiej o godz..

Lili World - Onet.pl Blog

A może robią jakieś badania naukowe w stylu „Co najbardziej wkurwia pasażerów”?

Jeśli opóźnienie mieści się w granicach minut 5-15 to nawet spoko, w zasadzie możemy uznać, że to opóźnienia to już normalna godzina odjazdu. Gorzej gdy słyszy się to, co ja i moja była przyjaciółka. Musiałyśmy na gwałt i koniecznie znaleźć się w Warszawie a godzinę dziewiątą, więc już o 3:50 grzecznie siedziałyśmy na ławeczkach z przygotowanymi biletami i zapiętymi torbami, gotowe do biegu w celu znalezienia jak najszybciej miejsca siedzącego dla naszych wygodnych tyłków. Miałyśmy dziesięć minut do.

Się wlec… Zaczęłam się zastanawiać, czy aby nie byłabym szybciej pieszo. Zwrot oklepany, ale ja mówię poważnie, kuźwa, gołębie na tych swoich koślawych nóżkach zapierdzielały szybciej niż my! W tym momencie zrozumiałam, dlaczego za bilet policzono mi trzy złote taniej. Gdyby to ustrojstwo jechało jeszcze trochę wolniej, to zaczęło by się cofać! I oto nowa dewiza PKP- byle nie do przodu! Powinni to sobie walnąć jako logo na każdym wagonie!

Inna sytuacja- próbujemy z Małą mi wydostać się Z Warszawy do domu. Pociąg spóźniony (nie wiem czy to w ogóle trzeba jeszcze pisać), ale tym razem, tak dla.

BORI

Że nie musiałem wracać na piechotę.

O absurdach PKP można pisać godzinami, wcale nie trzeba często podróżować pociągami żeby się na jakiś natknąć. Oczywiście podczas mojego przymusowego pobytu na wyżej wymienionym dworcu nie ominęło mnie kilka. Uśmiałem się do łez kiedy to w megafonie usłyszałem taką informację: „Uwaga, pociąg relacji X-Y, planowany odjazd według rozkładu jazdy o godzinie 12:30, odjedzie o godzinie 12:00”.  Na początku myślałem że to jakieś nieporozumienie, że się przesłyszałem, ale nie, pani zapowiadająca pociągi powtórzyła tą informację jeszcze kilka razy. Z jednej strony absurd, z drugiej widać starania PKP w naprawie swojego wizerunku. Wiedzą że pociąg się spóźni do stacji docelowej, to wypuszczają go wcześniej.

Po wejściu do wytęsknionego pociągu udało mi się zająć wygodne miejsce w pustym przedziale, ba, cały wagon wydawał się być jakiś taki pusty. Po paru minutach odkryłem powód, brak prądu, cały wagon był odłączony od zasilania, za czym idzie brak.

Jutro.. gdy zabraknie poezji - bloog.pl

Systematycznie narastające>
<odgłos kroków, szum peronu, mówiący ludzie>
<głos zapowiedzi> Pociąg osobowy do Radomia stoi na torze drugim przy peronie drugim
<hamujący pociąg>
<ciągięty wózek z bagażem>
<głos zapowiedzi> Pociąg osobowy z kielc wjechał na tor trzeci przy peronie trzecim
<głos konduktora> Odjazd!
<drzwi pociągu zamykają się, gwizdek sygnalizuje możliwość odjazdu>

Osobowy (2:07)

Wrzesień znośny, październik owszem,
Listopad!
Tydzień.

Mu się udało? Czy otrzymał pomocną dłoń tak, jak o to błagał i ułożył sobie wreszcie życie po swojemu? Czy rozwiązał swoje problemy?


Dworzec. Odgłos ciągniętej walizki, podskakującej malutkimi kółkami na nierównościach betonowej, komunistycznej płyty dworca. „Odjazd!". Zamykane drzwi w osobowym wagonie PKP.


Droga do pracy? Powrót do domu? Do miłości? Rozwiązanie?


..czy ucieczka?


Ucieczka przed listopadem. Biedny w tym momencie ten, kto nie miał styczności nigdy w twórczością Comy. Nawiązanie.