O czym chcesz poczytać na blogach?

Oda do młodości

MiroPress |

Dlaczego w Lublinie mają najgorzej?

W przyszłym tygodniu wybieram się ponownie do Lublina. Przez 3 kolejne weekendy będę prowadził szkolenie dla menedżerów i zadaję sobie pytanie – czym różnią się firmy lubelskie od firm w innych miejscach kraju?

Różnicę widać.

Za nic nie potrafię zrozumieć, dlaczego lubelscy przedsiębiorcy nie potrafią wykorzystać potencjału intelektualnego lokalnych uczelni. Kluczem jest chyba historia światłowodów i “Oda do młodości”.
 

W 1978 r. wytworzono bowiem na UMCS pierwszy polski światłowodowy kabel telekomunikacyjny. Jak przełożyło się to na praktykę, widać.

11:27 w biznes   |  RSS feed |   Respond   |   Trackback URL

Tagi: lubelskie, Lublin, Mickiewicz, motywacja, Oda do młodości, przedsiębiorczość

4 Responses to “Dlaczego w Lublinie mają najgorzej?”

Dziwny jest ten świat

    O blogu
  • SPIS

Oda do Młodości

 

Adam Mieckiewicz

Dziwny jest ten świat
gdzie jeszcze wciąż
mieści się wiele zła

I dziwne jest to
że od tylu lat człowiekiem
gardzi człowiek

Dziwny ten świat
świat ludzkich spraw
czasem aż wstyd przyznać.


Żywioły chęci jeszcze są w wojnie;
Oto miłość ogniem zionie,
Wyjdzie z zamętu świat ducha:
Młodość go pocznie na swoim łonie,
A przyjaźń w wieczne skojarzy spójnie.
Pryskają nieczułe lody
I przesądy światło ćmiące;
Witaj, jutrzenko swobody,
Zbawienia za tobą słońce!

.

...

Istniejąca dla samego istnienia, ani mina zadowolonego z siebie Edukatora, ani wiązania oraz inne kombinacje genetyczne, ani gobliny chaotycznie szalejące dookoła. Nie, ja się nie dam.
Będę niczym cechy romantyczne w "Odzie do młodości". Samym entuzjazmem roztopię to ponure paskudztwo. Będę lśniła, "błyskała" aż im oczy powypala. Podporządkuję sobie życie, nie ważne, co mi wmawiają.
Bo mogę.
Kiitos :*
Nastrój:
Kategoria: brak kategorii
tagi:
Komentarze (1), Dodaj

niedziela, 14.lutego.2010,.
Się dzieje na świecie, nie zostanę ograniczona w moich gustach muzycznych. Szaleję.
Nawet krzak nie zmieni mojego nastawienia w tym momencie.
Aż odszukam podręcznik od polskiego.
Kiitos :*
Nastrój:
Istniejąca dla samego istnienia, ani mina zadowolonego z siebie Edukatora, ani wiązania oraz inne kombinacje genetyczne, ani gobliny chaotycznie szalejące dookoła. Nie, ja się nie dam.
Będę niczym cechy romantyczne w "Odzie do młodości". Samym entuzjazmem roztopię to ponure paskudztwo. Będę lśniła, "błyskała" aż im oczy powypala. Podporządkuję sobie życie, nie ważne, co.

it's grey in here

Pod twoją obronę uciekamy się św. Franciszku, bracie bydlątek wszelkich! Pozwól nie zapomnieć nauk prof. Pawłowa! Niech nie opuszcza nas cud jego doświadczeń chronicznych! Spraw, by na maturze z polskiego zadziałała w nas zasada wiekuiście spajająca tryskanie soku trawiennego z bodźcami smakowymi! Kiełbasa – soki! Płucka – soki! Szprycha - soków brak! Św. Franciszku, patronie psów tresowanych, ześlij na nas łaskę odruchów warunkowych!...
I poszło jakoś., W poniedziałek rano wyjęte z ministerialnych kopert polonistyczne tematy-bodźce brzdęknęły miło.Oni się nie liczą, ja jeszcze mniej – liczy się tylko, czy na literacki bodziec odszczekam słowem kluczem. Klepnięcie w udo – do nogi! ‘Oda do młodości' – hau koncepcja lotu! Rzucenie kijem – aportuj! ‘Kordian’ – hau sceptycyzm, hau marzenie o sławie i hau pragnienie.

LoOk iNtO mY EyE!!!

nO cO :D:D:D
eh kobitki wy mi tu każecie notki pisać co mam pisać jak nic ciekawego w moim życiu sie ostatnio nie dzieje hehe w sobote chyba jadem do Rzeszowa no i wkoncu sie zobaczem z... :-] mam nadzieje że sie zobaczem wczoraj mi nowy monitorek przywieźli zajebiscie teraz obraz wygląda :-] i w ogole.Wszystko w sumie w kompie ostatnio wymieniane i teraz elegancko śmiga komputerek tylko że nie mam w ogole moich mp3 z hip hopem :'( i musze zaczynać wszystko od początku ściagać trudno :(

by marikaaa | 2003-09-17 17:10:17 | skomentuj! (7)


No i DoBrA JeSt NoWa NoTkA :D:D:DMasakra :D:D:D a to co zobaczyłyśmy tam to był SZOK gość z panienka sie jeb*** na oczach wszystkich KOSZMAR jesOoOo na wtorek mam sie nauczyć na pamięć "Oda do młodości" a ja ani słowa nie umie :D:D:D musze sie wkońcu zacząć uczyć bo tak nie bedzie :D:D:D
by marikaaa | 2003-09-28 11:48:46 | skomentuj! (6)