O czym chcesz poczytać na blogach?

Ocieplenie poddasza

Dom w tymianku 2 - bloog.pl

Zgaszonym swietle :)


Podziel się:
Trackback: http://bloog.pl/id,4977810,trackback

komentarze (5) | dodaj komentarz

Ocieplenie poddasza, regipsy

czwartek, 23 lipca 2009 16:31

Urocza

Sie caly czas batalia z kominkiem i wszystko wskazuje na to,ze trudno bedzie odebrac pewnej firmie palme pierwszeństwa w dziedzinie pateractwa i nietrzymania umowionych terminów.

Bracia B. oczywiscie utrzymuja swoje standardy i przypuszczalnie juz w tym tygodniu zakoncza ocieplenie zewnetrzne. Widac powoli tez koniec zabudowy poddasza plytami g/k. Lada moment zacznie sie gipsowanie i malowanie. Widac tez juz na horyzoncie kwestie zabudów i drzwi wewnetrznych.

Do konca miesiaca powinien byc zrobiony gaz i wtedy tez bedzie mozna wieszac kaloryfery i powoli grzac i suszyc. Kominek stoi juz w srodku od paru tygodni i oczywiscie nie przepuszczamy okazji.

  Stosowne chwile.

Kolejne etapy - plan na najblizsze 4-6 tygodni to w kolejnosci:

 1. instalacja elektryczna
 2. alarmowa
 3. montaż bramy
 4. tynki maszynowe gipsowe
 5. istalacje co-wod-kan,wylewki
 6. Gdzieś w srodek trafią pewnie wspominani bracia B,ktorzy zrobia podjazd i moze rozpoczna ocieplenie zewnetrzne - wlasnie dopinany jest temat zakupu styropianu 15 mm.

Dokumentacja fotograficzna powstaje i niedlugo zostanie uzupelniona - ku przestrodze.

Wiadomość dnia: stygnę po pierwszych potyczkach z okniarzami - zobaczym co sie wydarzy w kolejnych dniach.

Agroturystyka i konie - bloog.pl

Agroturystyka i konie

Kategorie
 • wszystkie
 • | A teraz my
 • | Ameryka krok po kroku
 • | Konie
 • | Psy i my

O jak ocieplenie. O jak okna.

poniedziałek,
Http://bloog.pl/id,4192020,trackback

komentarze (0) | dodaj komentarz

Piętro czyli poddasze.

środa, 04 lutego 2009 12:30

Styczeń 2009.

   Na podwyższonym poddaszu chcemy zrobić część dla gości. Pierwotnie dom nie posiadał poddasza użytkowego. My podniesiemy ściany o kilka cegieł w górę, żeby wygospodarować.

Projekty domów jednorodzinnych

Przebudowa poddasza

Przebudowa poddasza to duże wyzwania i poważne przedsięwzięcie, jednak dobrze przemyślane może przynieść zadowalające efekty. Wrażenie dużej przestronności poddasza powstaje wtedy, gdy przy przebudowie nie uszczupli się jego przestrzeni ani przez zabudowanie wrożnika, ani położenie stropu na jętce. Wprawdzie i w tym przypadku przestrzeń ta jest z natury pomniejszona wskutek pochyłych ścian, ale częściowo “odzyskuje” się ją, gdy ściana, która stanowi polać dachu, sięga do kalenicy.

Rozwiązanie zakończenia ściany w kalenicy sprawia podobne trudności jak rozwiązanie zakończenia ścian w stropie dachu. Ocieplenie wnęki kalenicy musi być również bardzo starannie wykonane. Jest ono zależne od konstrukcji kalenicy.  Stosownie do istniejącej konstrukcji kalenicy musi się dobrać kształt zakończenia ścian w kalenicy. Wynika on z układu wewnętrznego deskowania. Rzadko jest możliwe zakończenie ścian w kalenicy pod katem.

e-nobi | e-blogi.pl

izolacja dachu 2011-10-14

Jakiś czas temu, w starszych domach nie było potrzeby ocieplania poddasza. Tradycyjnie, każdy dom budowany był z nastawieniem na parter i ewentualnie dodatkowe piętra zakończone więźbą. Wolna przestrzeń między pomieszczeniami mieszkalnymi a więźbą powstała na wskutek zainstalowania jej – i chociaż ta przestrzeń tak naprawdę nigdy nie była wykorzystywana, to i nie było.

Na przepuszczanie zimnego powietrza, w efekcie czego komfort mieszkania w domu z nieocieplonym dachem znacznie spada, gdyż zaabsorbowane zimno trafia do pomieszczeń, w jakich przebywamy folia w płynie. Co zrobić, aby temu zapobiec? Jeszcze przed okresem zimowym, najlepiej na przełomie lata i jesieni warto zainwestować w skuteczne ocieplenie dachu i korzystając z własnych sił (lub zatrudnienia wyspecjalizowanej ekipy remontowej) zmodernizować dach. Dlaczego to takie ważne? Nawet najmniej istotny błąd może doprowadzić do tego, że materiały izolujące dach będą nadawały się do wymiany (wiele z nich nie można wykorzystać drugi raz). Ile kosztuje

Pamiętnik Sahiba - bloog.pl

Lusówko

wtorek, 21 grudnia 2010 22:23

Dzisiaj pomagałem Mikołajowi na budowie domu w Lusówku...

Mikołaj wiązał druty na piętrze...

A ja siedziałem na poddaszu jak sowa...

W

Wiązałem druty dylatacyjne pod ocieplenie na poddaszu...

Potem wzieliśmy się za odśnieżanie dojazdu do domu,bo jutro mają przywieźć wełnę mineralną ...

Ja też swoje odśnieżyłem - przynajmniej się rozgrzałem...


komentarze (0) | dodaj komentarz

Dobre Usprawnienia

« Suszarka sufitowa
Ocieplenie podłogi na strychu »

Izolacja rur C.O.

Do izolacji rur centralnego ogrzewania i ciepłej wody można wykorzystać otuliny z polietylenu,  poliuretanu, kauczuku, oraz wełny skalnej.  Należy sprawdzić czy wszystkie rury są zaizolowane np w piwnicy, na poddaszu. Nie zapomnijcie o izolacji zbiornika wyrównawczego.