O czym chcesz poczytać na blogach?

Ocieplanie

Nocne rozmowy przy kominku - GŁÓWNA - bloog.pl

Sen. Śniło mi się, że stałam na moim tarasie, pogoda ładna, wokół jasno, zielono, ale ja chciałam się oprzeć o balustradę, i balustrada się chwiała. Chyba myślę po prostu o tym co mnie czeka w piątek 9 września, koszmar sali sądowej. Byłam już w sądzie sprawdzić rozkład, żeby upewnić się że się odbędzie, bo ponownego zawiadomienia nam nie przysłali.

Wczoraj przez cały dzień i dzisiaj rano użerałam się z firmą, która ociepla segment pijaczki. Ponieważ to jest środkowy segment, był ocieplany od strony ogrodu i potem od strony ulicy. Firma prowadziła ocieplanie bez użycia siatki ochronnej. Napyliło nam tego badziewia opiłków styropianu pełno w ogrodzie, na tarasie, w mieszkaniu. Cholera jasna, prosiłam, błagałam o założenie siatki ochronnej, dzwoniłam do pełnomocnika syna pijaczki, który tę sprawę nadzoruje, usłyszałam że nie ma siatek tak gęstych. Matko, jakbym ja nie widziała jak wygląda siatka ochronna przy ocieplaniu budynku. Sama przecież ocieplałam nasz segment. Że firma, która to robiła, orżnęła równo nas oraz firmę która dostarczyła materiałów oraz rusztowań, to inna sprawa. Ale siatka była założona jak trzeba, pyliło jak diabli ale nam, a nie sąsiadom. W końcu po moich wielu upomnieniach tudzież po.

Notkostrony


Link Dodaj komentarz »
wtorek, 16 lutego 2010
Jak nie kupiłam gruszki nashi, przegapiłam huragan i co z tego wynika

Ocieplenie klimatu jest ostatnio gorącym (sic!) tematem, chociaż może się mylę - w końcu żywot spraw ważnych, sprowadzonych do pozycji newsa, liczy się w dniach, a może i godzinach.

Jak zwykle w takich wypadkach łudzę się idealistycznie, że na łamach krajowej prasy wyniknie jakaś rozsądna dyskusja, połączona z wymianą logicznych argumentów. Nie jestem klimatologiem, toteż tym bardziej chętnie poczytałabym co i jak. Gdzie się ociepla, co się ociepla, jak się zmienia i co do tego ma człowiek. Czuję się osobiście zainteresowana, bo jak zwykle w zagadnieniach okołoekologicznych mam wrażenie, że w razie czego Ziemia sobie poradzi, to tylko ludzkość szlag trafi.

Zamiast tego powstrzymuję cisnące się na usta epitety, gdy kolejny osobnik, który nie przeczytał w życiu ani jednej publikacji, stwierdza radośnie, że klimat się nie ociepla, no bo przecie, panie, spadł śnieg.

A naukowcy i tak się nie znają, bo im za badania, o zgrozo, płacą.

Na takie dictum można odpowiedzieć tylko anegdotą.

Lubię egzotyczne luksusy. Przy moim stanie majątkowym wakacje na Malediwach raczej nie wchodzą w grę, ale od czego jest.

forumbudowlane.blog

Tabelę znajdziesz tu:
Dopuszczalne obciążenia żył kabli miedzianych - dop. obciążenie długotrwałe

Tagi: obciążenie, przekrój kabla, kabel miedziany, spadek napięcia

skomentuj (0)

DARMOWY KATALOG FIRM BUDOWLANYCH I WYKONAWCÓW 2011-05-19 22:15:51

NOWY DARMOWY KATALOG FIRM BUDOWLANYCH I WYKONAWCÓW 

Katalog jest stworzony aby ułatwić Internautom znalezienie wykonawców, usług towarów itp.

Tagi: firmy budowlane, katalog budowlany, katalog firm budowlanych

skomentuj (0)

Forum elewacje i ocieplanie budynków 2011-05-20 22:34:00

Zapiski na korze mózgowej - bloog.pl

Siedzi na wspaniałym koniu, koń tratuje zawzięcie smoczydlaka! Wielkie, końskie kopyta, potężna kopia (lanca?) i grrroźne spojrzenie Jerzego! Taa…Jerzyk przy św. Jerzym to… ?!  -  a właśnie że nie! tu wszyscy się mylimy! Bo tak naprawdę to Jerzyk, a właściwie…jerzyk! tak! jerzyk jest prawdziwym bohaterem naszych czasów! Święty Jerzy -  obrazkowy superman jednorazowego użytku, bo co to za wyczyn zadźgać jedną paskudę ?! A jerzyk, ten mały, niepozorny ptaszek, potrafi w ciągu dnia upolować 20 tysięcy komarów* i chmary całe innych latających paskudztw! Dlatego my, milion czy nawet pięć milionów Polaków mieszkających w blokach, musimy poczekać z tym ocieplaniem ! Musimy! „Natura 2000”  i jerzyki teraz właśnie „…coś tam coś tam coś tam i jeszcze coś tam!...” (plotki krążące wśród mieszkańców naszego bloku)  – dopiero potem milion robotników będzie mogło przystąpić do ocieplania bloków. Tak! Okazuje się, że jerzyki milionami pomieszkują sobie w szparach, dziurach i szczelinach między wielkimi płytami bloków z wielkiej płyty! (?!)  No i,   przez wzgląd na te 20 tysięcy komarów dziennie (plus chmary innych itd.), staramy się …kochać wszystkie jerzyki milion razy bardziej, niż kiedyś kochano św. Jerzego (którego nikt nigdy nie widział!). Jeden.

Blog o MovieStarPlanet

 • Mam dopiero 4 lvl na MSP ;(

  Jestem załamana mam dopiero 4 lvl na MovieStarPlanet szkoda ;(

  Osoba której nie lubię na msp to....cecejones  

  Wredna małpa!!!

  WRRRRRRRR....jak ja jej nie lubię!

  To chyba tyle :P

  Bayyyy :**** ♥

  Szczegóły wpisu

  Komentarze:
  (0)
  Tagi:
  brak
  Autor(ka):
  emusia101
  Czas publikacji:
  poniedziałek, 01 sierpnia 2011 11:12

  Opcje

  • Przejdź do wpisu „Mam dopiero 4 lvl na MSP ;(”
  • Dodaj komentarz do wpisu „Mam dopiero 4 lvl na MSP ;(”
 • Nowy dzień z...ocieplaniem mojego bloku :/

  Ocieplają mi blok!

  najgorsze jest.