O czym chcesz poczytać na blogach?

Obywatelstwo

Widziane z Dystansu

Tzw. kadry powiatowej, gdzie otrzymują dodatkowe szkolenie.  Udział w tym szkoleniu powiatowym może trwać około 4 – 5 lat. W międzyczasie najlepsi z tej kadry kwalifikują się do kadry okręgowej (Bezirk) co już jest nie lada wyróżnieniem, ale jeszcze o niczym nie przesądza. Creme de la Creme z tych okręgów wchodzi do kadry lancowej, która na etapie  U14 czy U16 ma już bardzo wysoki poziom międzynarodowy.

Naturalnie wszystkie etapy tej selekcji wiążą się z odpowiednim dofinansowaniem i sponsoringiem
kadrowiczów – a więc jak zwykle chodzi o pieniądze.
Jednakże, aby zostać powołanym do tej  ostatniej kadry (Landeskader) rodzice juniora, kadeta, młodzika itp. muszą mieć obywatelstwo niemieckie bo tak mówią od kilkudziesięciu lat odpowiednie przepisy.  I tu rzeczywiście niektórzy rodzice stają przed dylematem:  zrezygnować z obywatelstwa polskiego i przyjąć niemieckie, na rzecz iluzorycznej nadziei na zawodową karierę syna? Nikt ich jednak nie molestuje i nie zmusza. Wręcz przeciwnie – obywatelstwo niemieckie jest bardzo trudne do uzyskania i jedynie w wyjątkowych wypadkach udaje się przyśpieszyć formalności w wypadku 14-16 letnich talentów co do których nikt jeszcze nie ma pewności czy rzeczywiście coś z nich wyrośnie.
Naturalnie Ślązacy i tzw.” pochodzeniowy” nie mają tego problemu, bo im wyjątkowo wolno posiadać w myśl niemieckiego prawa podwójne obywatelstwo. Juniorzy z.

Rozmowa kontrolowana

I nie przyznaja sie do pochodzenia polskiego. Taki stan rzeczy jest absurdalna konsekwencja proponowanego prawa o obywatelstwie.

Ta zasada nabycia obywatelstwa polskiego zawiera w sobie element przymusu ograniczajacego podstawowe prawo czlowieka do samookreslenia swojej przynaleznosci panstwowej, etnicznej czy wyznaniowej. Jest ona nie do przyjecia dla Polonii Kanadyjskiej.

Nierealnosc i niedorzecznosc proponowanej Ustawy staje sie wybitnie jasna w nastepujacym przypadku: Gubernator Generalny Kanady ma sie wybrac z oficjalna wizyta do Polski. Gdyby tym Gubernatorem generalnym nie byla naturalizowana w Kanadzie Chinka, ale wg proponowanej Ustawy Polak lub Polka, to udajac sie do Polski z oficjalna wizyta musiala by postarac sie o paszport polski !!!

za pomocą Walka o obywatelstwo | Matrioszka kurica.

Zobacz także inne artykuły dotyczące „pułapki paszportowej”:
W pułapce paszportowej, czyli szantaż władz RP
Rozmowa z Rafałem
Rafał ma paszport
Rozmowa z Konsulem…
Compulsory Citizens of the non-conscious kind
List do MSZ…
Rafał Weiss już w Australii
Komu to służy?
W Nowym Jorku to dopiero są jaja…
O pułapce paszportowej – nieco inaczej
O paszportach w Radio SBS
 Ilość komentarzy = 52 [ Zobacz ] [ Dodaj komentarz ]

TW9

WRS od maja 2004 do czerwca 2007 zarejsestrowało sie około 425 tys Polaków (wg raportu Home office strona 8 ). Część z nich na pewno wróci bądź wróciła już do Polski, część nie będzie się przejmować wypełnianiem forumlarzy, ale jakaś część tej prawie półmilionowej grupy Polaków po 8 latach stanie się obywatelami Wielkiej Brytanii. Myślę, że ponad połowa Polaków zarejestrowanych w WRS ma już rezydenturę tymczasową - wyrobili sobie ją ze strachu przed polskim fiskusem. Rezydentura miała (takie pojawiały się informacje) chronić przed płaceniem podatków w Polsce. Takim osobom pozostał więc już tylko jeden krok do obywatelstwa - rezydentura stała. 

Czy Polacy będą przyjmować brytyjskie paszporty? Ilu Polaków będzie miało podwójne obywatelstwo? Przekonamy się o tym najwcześniej za 4 i pół roku. Zrobiłem króciutki resaerch - zadzwoniłem do kilku znajomych i znajomych znajomych. Okazało się że 6 na 10 osób mających teraz rezydenturę tymczasową jest zdeterminowanych pozostać w UK aż do uzyskania brytyjskiego paszportu. Wśród ludzi, którym urodziło się tutaj dziecko, ten współczynnik wyniósł 10 na 10.

Jak za kilka lat będą traktowani w Polsce obywatele z podwójnym obywatelstwem?  

01:56, szymonpiatek , Polska
Link Dodaj komentarz »
sobota, 10 listopada 2007

Szpilką w parkiet - Onet.pl Blog

Ale mają szanse na poprawę 13 miejsca z 2006 roku .

Moje typy: 1. Serbia, 2. Argentyna, 3. Portugalia, 4.Finlandia

Grupa D

Niewątpliwie nie wygranie tej grupy przez Kubańczyków będzie sporą niespodzianką. Choć wicemistrzowie świata zagrają bez trzech podstawowych graczy to i tak nie powinni mieć problemów z wygraniem tabeli, choć sprawy nie ułatwi także brak meczów u siebie, w kubańskim piekle w Hawanie rywalom zawsze grało się trudno. O drugie miejsce powinni rywalizować Włosi i Francuzi potyczki tych drużyn zapowiadają się emocjonująco. W 2010 roku rywalizację wygrali siatkarze z Półwyspu Apenińskiego, szczerze mówiąc jak będzie w tym roku nie wiem. Stawkę uzupełniają Koreańczycy, nieobliczalni i niedoceniani, choć na ich grę patrzy się miło, to jednak w starciu z doświadczonymi i utytułowanymi zespołami włączenie się do walki o awans jest praktycznie nierealne.

Moje typy: 1. Kuba, 2. Włochy, 3. Francja, 4. Korea

 

Mateusz (21:28)
2 komentarze

21 maja 2011
Komu obywatelstwo, komu?