O czym chcesz poczytać na blogach?

Obrazy

Olcia1410 blog - bloog.pl

Http://bloog.pl/id,330508441,trackback

komentarze (0) | dodaj komentarz

Aukcja w galerii sztuki Art

niedziela, 23 października 2011 5:29
W przyszłym miesiącu w galerii sztuki Art odbędzie się aukcja oryginalnych dzieł sztuki tj. rzeźby oraz obrazy olejne. Na aukcje zaproszeni są wszyscy kolekcjonerzy sztuki, którym zależy na pozyskaniu ciekawych i nietypowych eksponatów. Wszystkie dzieła, które zostaną wystawione na aukcji zostały wykonane przez sławnych i znakomitych artystów.
Wszystkie obrazy olejne oraz rzeźby, które zostaną wystawione na aukcji w galerii sztuki Art zostały wykonane przez znakomitych artystów. Wiadomo, że wszystkie działa sztuki, które zostały wykonane przez najsławniejsze osoby, będą kosztowały dużo drożej. Wszystkie działa tj. obrazy olejne zawierać będą specjalne certyfikaty potwierdzające ich oryginalność. W aukcji.

mylondon

– Painter at the Court of Milan” z naszą słynną Damą z łasiczką ( gronostajem), już sobie zacieram ręce.

Jak każdą wystawa prezentowaną w tym specjalnym skrzydle „Sainsbury Wing” z salką filmową najlepiej jest ją zacząć od krótkiego filmu wprowadzającego, bowiem obejrzenie go pozwala na lepsze zrozumienie czasów i świata w jakim żył i malował artysta i pozwala inaczej spojrzeć na jego sztukę a czasem oświeca i wyjaśnia ewentualne wątpliwości. Parę razy w czasie tej wystawy stałam zaskoczona i zadziwiona z uśmiechem na ustach i patrzyłam na obrazy mi znane, tyle że wcześnie nie wiedziałam, że to Gossaert bo na ramce jak wół było napisane Mabuse i pod takim to właśnie imieniem jest ten artysta bardziej znany. Urodził się około 1478 roku w małej mieścinie Maubuse, i choć podpisywał się Hennegouwe (nazwa regionu) min na swoim egzaminie mistrzowskim w Antwerpii w 1503 roku to zaadoptował ostatecznie swoje miejsce urodzenia, jako sygnaturę na swoich obrazach – Mabuse i na wielu ramach to właśnie imię widnieje. Wstąpił do cechu św. Łukasza, patrona malarzy, w Antwerpii, która były swego rodzaju wylęgarnią artystów i miastem bardzo artystycznym,.

skrawek nieba

»
piątek, 07 kwietnia 2006
Obrazy - oglądałam i piszę
Obrazy zaczynają żyć wobec patrzącego, kiedy spogląda na nie uważnie lub ukradkiem, powoli i ze skupieniem albo pośpiesznie. Czasem zaczynają swój monolog, kiedy wiszą statycznie na ścianie. Innym razem przekładane, dotykane rękami malarza wiodą swój własny, niespodziewany, ruchliwy żywot, zaczepne, zadające pytania, biegnące, jak fabuła filmu wymykająca się za chwilę granicom czasu. Tak było tym razem. Obrazy Piotra zaistniały, niemal zatańczyły przede mną swą papierowo-farbianą historię, szybko, bez niepotrzebnych komentarzy. Piotr przekładał ten zapis swoich emocji, doświadczeń, te znaki, plamy, swoje ślady bez słów. A ja od czasu do czasu prosiłam by na chwilę się zatrzymał. Papiery na których Piotr maluje zamieszkały na chwilę zgromadzone pod wielkim, pięknym stołem, w mieszkaniu, pracowni, w którym wiele detali, przedmiotów spotykało się zapewne w myślach, spoglądaniu malarza, kiedy energicznie, z rozmachem zapewne kładł, malował linie i plamy. Raz czarne, szare, białe, raz z rzadka czerwone,.

Blog kaldfoto

Zbiory pomysł za zbiorami jest, że możesz zechcieć obejrzeć pewne grupowanie twoich
obrazów chociaż pliki są kwaterowane w innych folderach. Aby zacząć się, kliknąć na panel
Zbiorów. Jeżeli to nie jest widoczne, wybrać Okno > Zbiory Wprawiają płycizny. Wtedy kliknij ikonę. Imię zbiór, wtedy klik i ciągnij jeden lub więcej obrazów do tego. Usuwają obraz od Zbioru, właściwych klik / Kontrola kliknąć na kciukowy paznokieć w
Zadowolonym panelu i wolą Przenosić się od Zbioru.
Przez klikanie Oczyść ikonę i wybierając Rewizję, możesz obejrzeć wszystkie
obrazy aktualnie widoczne w Zadowolonym panelu w pełnym ekranie Podglądasz-tylko tryb. Jeżeli będzie więcej niż kilku obrazami, obrazy wydają się w karuzelowym magazynku. Przez klikanie
strzały, możesz skreślić obrazy od widoku. Klik ikona, by umieścić pozostałe
obrazy do zbioru. Dialog wyda się, w którym nazywasz nowy zbiór.
Możesz optować, by mieć Most tworzy zbiory dla bazowałeś na pewnych parametrach,
które wyszczególniasz jako pokazane w Cyfrze 2.34. Aby zacząć się, kliknąć nową Elegancką
ikonę Zbioru . W nowym okienku dialogowym, które wydaje.

Homo Inquietus

Na emeryturze to już szereg lat nie przyjmuję takiej roboty zduńskiej. Wyłącznie maluję.

Sześć lat miałem zarejestrowany zakład malarski. Malowałem do wielu sklepów rzemieślniczych. Jak poszedłem na emeryturę to wyrejestrowałem ten zakład.

Ja już chyba ze dwadzieścia tysięcy obrazów namalowałem w życiu, a obrazów nic nie mam w domu. Nie tak dawno zająłem się tymi religijnymi – „Ukrzyżowanie”, „Zmartwychwstanie”. Parę lat tylko maluję takie, a wpierw to pejzaże. O, tu jest „Wiejskie wesele” jak jechali na wozach.

A tu jest taki dyplom. W Lesznie dostałem. Miałem tam te obrazy: „Ukrzyżowanie” i „Zmartwychwstanie”. Honorowe wyróżnienie dostałem. Ja tych dyplomów to parę kilogramów chyba posiadam – nawet ich nie pilnuję. Na dożynki wołają – dyplom. Na Chmielaki – dyplom. Do Kazimierza wołają – dyplom. Targi Jagiellońskie – pojechałem, alem w godzinę wszystko sprzedał, to już nawet nie czekałem na dyplom. Ponad czterdzieści lat człowiek maluje. To ile już może być tych dyplomów?

W Bielsku Białej miałem pierwszą nagrodę. Za „Ostatnią Wieczerzę” też nagrodę dostałem”. Ostatnio zamówili ze Stowarzyszenia pięć takich „Wieczerzy”. W sumie.

punkty widzenia

Wczoraj uczestniczyłem w spacerze organizowanym przez Gazetę Wyborczą - tym razem po Stradomiu i chrześcijańskiej części Kazimierza. Lubię te spacery, gdyż zwracają mi uwagę na zwykle pomijane przeze mnie detale: tu jakieś ładna fasada, tam drobny detal architektoniczny, perspektywa ciesząca oko. Zresztą tak, między innymi, rozumiem WIEDZĘ. Moja wiedza jako psychoterapeuty nie czyni mnie ekspertem od życia innych, ale raczej bardziej wprawnym obserwatorem. Wiedza pomaga mi dostrzegać i kojarzyć różne fakty, zjawiska, a także proponuje pewien sposób ich rozumienia. To tak, jak patrzeć niewprawnym okiem na obrazy. Obraz mi się podoba, czasem dostrzegę jakiś szczegół, czasem coś zwróci moją uwagę, ale dopiero, gdy czytam jego opis (konieczny przygotowany przez kogoś, kto naprawdę potrafi to robić), mogę dostrzec całe bogactwo dzieła. Podobnie przewodnik w trakcie spaceru mówi: o tam, ta brama, zajrzyj tam, podnieś głowę, a tu było to i to.

Wczoraj jednak jedno miejsce mnie zupełnie uwiodło. Otóż pozwolono nam wejść do klasztoru Ojców Misjonarzy. Najpierw miłe zaskoczenie – uroczy wirydarz – kwintesencja spokoju i.

Ach to życie moje - bloog.pl

Kropka....Nic nikomu do tego...Piszę co chcę i jak chcę-Toć ja Panią tego blożka jestem...KROPKA.Maluneczki ołówkowo-kolorkowe-koronkowe moje,foteczki moje-wszystko tutaj moje....i troszkę popiszę,Postaram się aby był uśmiechnięty,tematycznie jeszcze nie wiem,-mam zamiar TUTAJ WYPOCZYWAĆ I ENERGIĘ ZDROWOTNOŚCI POBIERAĆ Z INTERNETA-..a zarazem biegając po bloogach innych wiedzę pobierać i rozwijać się...A co,troszku już za dużo latek na to mam?NA EMERYTURCE POSTANOWIŁAM WIEDZIEĆ TROSZKU WIĘCEJ O ...O...O WSZYSTKIM .Więc jaki będzie ten blogowaty MÓJ? FAJNY BĘDZIE!(tak po cichutku wierzę że się uda-Wiem że uda się! )

Schowaj w o blogu moim...

Ulubione strony

 • AAA SERCEM MALOWANE
 • Dla ZUZI
 • OBRAZKI TAŃCZĄ
 • Prezent
 • Szczęśliwa Kobieta
 • Wracam na scenę

A MOJE MALOWANIE

 • AAAAA MÓJ 222
 • B Autumn Art
 • MAM FILM O PAPI
 • Malowanki
 • TEŻ MÓJ BLOŻEK
 • TROSZKU ZAPOMNIANY
 • facebok JA

AA Bardzo bliskie

 • 50 WARSZTATY
 • OWOC DECYZJII
 • WRACAM NA SCENĘ

AAA MOJE ciąg dalszy

 • Facebook
 • GGALERIA 2 OBRAZY
 • Koronkowy
 • Papi
 • Rodzina Juszczyk
 • klub Seniora