O czym chcesz poczytać na blogach?

Obowiązek podatkowy

Doradztwo

Termin kolejnego egzaminu jest ustalany na termin po 3 miesiącach jakie upływają od dnia poprzedniego egzaminu z wynikiem negatywnym.

Po zdanym egzaminie pisemnym, kandydat posiada możliwość przystąpienia do części ustnej w czasie 1 roku, jednak nie może to być częściej niż co 3 miesiące.

Doradca podatkowy zajmuje się:

-udzielaniem porad, opinii i wyjaśnień z zakresu podatków podatnikom, płatnikom i inkasentom,
-prowadzeniem dla podatników ksiąg podatkowych lub innych dokumentów podatkowych,
-sporządzaniem dla podatników, płatników i inkasentów zeznań i deklaracji podatkowych.

Doradca podatkowy posiada obowiązek zawarcia umowy ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej OC z tytułu wykonywania zawodu.

mój blog

Się wielokrotnie co za debile każą swoim pracownikom ustawiać takie stopki w mailach. Za każdym razem jak dostaje takiego maila, to aż mi się ręce wyrywają do tego, żeby wysłać żądanie o wysłanie takich inteligentnych do domu i przemyślenie głupoty, która powielają kilka razy dziennie.
Jeszcze raz – post na piątkę

Odpowiedz
4. Tomasz - 2009-11-22

Jedna uwaga. Spółki kapitałowe generalnie mają obowiązek podawania w korespondencji pewnych informacji na swój temat (siedziba, krs, kapitał.

Składane przez spółkę w formie papierowej i elektronicznej, a także informacje na stronach internetowych spółki, powinny zawierać: 1) firmę spółki, jej siedzibę i adres, 2) oznaczenie sądu rejestrowego, w którym przechowywana jest dokumentacja spółki oraz numer pod którym spółka jest wpisana do rejestru, 3) numer identyfikacjI Podatkowej (NIP), 4) wysokość kapitału zakładowego. § 2. (uchylony). § 3. Przepis §1 stosuje się odpowiednio do oddziału spółki z ograniczoną odpowiedzialnością mającej siedzibę za granicą.

Całość napisana bardzo stronniczo i bez znajomości tematu. Wysil sie i napisz coś kontruktywnego, a nie ze wszystko jest do dupy.

artykuły komentarze felietony - bloog.pl

Znaczenia prawo, tylko interpretacja prawa i odpowiednie dorobienie ideologii do prawa, w taki sposób, aby choć trochę było w tym logiki.

 

Przykłady? Proszę bardzo....

Ulga budowlana. TK wiele lat temu uznał, że osoby które rozpoczęły inwestycje budowlane korzystając z efektywniejszego systemu odliczeń podatkowych, mimo zmiany przepisów, dalej będą mogły z tego dobra czerpać. I słusznie. Niestety stwierdzono, że nie dotyczy to kupujących mieszkania, a wyłącznie osoby budujące domy.

Uzasadnienie było takie: jak budujesz dom to inwestujesz, a jak kupujesz mieszkanie to nie inwestujesz a tylko wpłacasz zaliczki na poczet zakupu.

Dziesiątki tysięcy osób dostało po kieszeniach.... No cóż, wymagał tego budżet, więc trzeba było dorobić ideologię....

 

Zapinanie pasów w aucie. TK stwierdził, że nie ma tu naruszenia swobód obywatelskich i nakazywanie zapinanie pasów jest zgodne z Konstytucja. A dlaczego? Bo w innych krajach też jest taki obowiązek. Chciałoby się rzecz: można być profesorem prawa i można być Paligłupem.

Czekam, aż TK uzna iż obowiązkowe wszczepianie chipów ludziom pod skórę też jest zgodne z Konstytucją, bo coś tam...

 

System podatkowy w Polsce. Teraz czekam co TK stwierdzi w sprawie „niesprawiedliwego".

Ja i mój własny świat

Pewnych poglądów (komunizmu, nazizmu, faszyzmu itp. – nawet bym nie chciał, ale ktoś inny może chcieć), nie wolno zawrzeć związku małżeńskiego z osobnikiem tej samej płci, nie wolno dokonywać zabiegu usunięcia swojego dziecka itd. itp. Tak wiele rzeczy nie wolno, a to nie wszystko, są jeszcze rzeczy, które robić MUSZĘ! Mam obowiązek płacenia abonamentu, nawet jeśli nie oglądam/słucham nic państwowego, mam obowiązek wypełniania rozliczeń podatkowych, które tylko pomagają innym okraść mnie samego, mam obowiązek jazdy na światłach dziennych, mam obowiązek jazdy tylko na określonych paliwach… KURWA! Jedynie tylko obowiązki i zakazy. Razem połączone tworzą chorą rzecz jaką jest Rzeczpospolita Polska.

Ale koniec z tym dziadostwem! Apeluję teraz do.

Różne sprawy

Się "połamać". Życzę bezpiecznego używania kompa.

W Polsce mamy dość skomplikowane prawo dotyczące kwestii bezpieczeństwa i higieny pracy – firmy zatrudniające powyżej stu podwładnych muszą mieć specjalnego specjalistę bezpieczeństwa i higieny pracy. Wydaje mi się, że mniejsze firmy też mają odpowiedni obowiązek. W końcu bardzo dużo firm prowadzących szkolenia bhp oferuje również outsoucing bhp.

Podobny temat również szkolenia bhp
szkolenia bhp - to całkiem niezłe
szkolenia bhp - też dobry
Dodatkowe informacje znalazłem właśnie tutaj szkolenia bhp - polecam ten artykuł. Zdecydowanie jest warty.

Archiwum

 • Czerwiec 2011
 • Lipiec 2011
 • Sierpień 2011
 • Wrzesień 2011
 • Październik 2011
 • Listopad 2011
 • Grudzień 2011
 • Luty 2012
 • Marzec 2012
 • Kwiecień 2012

Tagi

 • aranżacja ogrodów warszawa
 • bhp
 • Dokumentacja powypadkowa
 • Dokumentacja powypadkowa bhp
 • Dokumentacja powypadkowa Warszawa
 • doradztwo podatkowe
 • Doradztwo podatkowe Warszawa