O czym chcesz poczytać na blogach?

Oberon

"I będę Cię kochał aż do śmierci" - Onet.pl Blog

Rano - szepnął chłopak i mocno oparł się rękami o biurko

Po jakimś czasie usłyszał ciche chrapanie kolegi

- Dobranoc - szepnął bardziej do siebie.

 

Autorka (20:45)
2 No, no sporo was.

26 sierpnia 2009
Rozdział 1. Oberon

Deszcz uderzał o szyby drewnianych okien. Drobnymi szczelinami przenikał do wnętrza pomieszczenia. Dwóch chłpaków przyciskało do okna ręczniki lecz i one zawodziły. Po środku pokoju stało stare, dębowe biurko, a na nim nowoczesny laptop. Młody chłopak siedział przy nim lekko pochylony do przodu, podpierając się ręką. Nagle się ożywił. Przed oczami zamigało mu na pomarańczowo okienko. Komunikator oznajmił, że otrzymał nową wiadomość.

<o.n.a.623> dziękuję, że o mnie pamiętałeś. Jak Ci mija dzień?

.

Minstrella - Onet.pl Blog


Kto ma ochotę, może się zgłosić w tym temacie:)Z osobą, która mnie porwie swoim postem, pokoresponduję na priv i ustalimy szczegóły.Pasuje mi tu piosenka: kiedyś cię znaaaajdę...znaaajdę cię....korespondencie:)


Konkurs trwa do 15 października .
Minstrella (21:15)

26 September 2009
Sen Nocy Letniej wg Minstrelli


Wil Shakespeare:  Witam serdecznie , a aktorów naszego tetarum Globe proszę bliżej. Zaczynamy?

Hermya: taaaak

Wil Shakespeare: Oto opowieść o tym, jakTytania opuściła klan Oberona, zabierając mu ulubionego paladyna,za co ów rozwścieczony postanawia zemścić się.

"Even with nougat, you can have a perfect moment"- "prawdziwa" twarz Draco Maleficium

Tak nie znoszę. Z trudem powstrzymałam się od trzaskania drzwiami. W szkole nikt niczego nie zauważył-oczywiście, że nie, kto by chciał zauważyć. Więc uśmiechałam się jak zawsze, pomagałam, rozmawiałam, jednocześnie przez cały czas walcząc z idiotycznymi łzami i uczuciem beznadziei. Całe moje ja wrzeszczało w niebogłosy. Wieczorem był angielski, co mi nieco pomogło, ale kiedy wróciłam do domu i do rzeczywistości chciałam już tylko walnąć się na łóżko i nigdy nie wstawać. A dzisiaj? Dzisiaj było w porządku- poszłam na próbę „Snu nocy letniej”, przez jakieś półtorej godziny byłam Oberonem i nic poza tym mnie nie obchodziło, i wtedy było mi dobrze. To nieco dziwne, jak o tym pomyślę-najlepiej czuję się wtedy, kiedy kogoś udaję. Tak jakbym najlepiej się czuła, kłamiąc samej sobie, o samej sobie, żyjąc gdzieś indziej-gdziekolwiek, byle nie tutaj, nie w tym momencie. Czy tak powinien czuć się aktor?
A potem wróciłam do domu, kupując sobie po drodze opowiadanie „Brokeback Mountain”. Przczetytawszy je w autobusie postanowiłam, że dzisiaj wieczorem wybiorę się na to do kina, co miałam w planach już w zeszły weekend. Wtedy nie wyszło, raz, bo odłożyłyśmy z siostrą na.

widząc niewidzialny świat - bloog.pl

Nie muszę chyba pisać, że istoty fantastyczne nie reagują za dobrze na żelazo?
Co do elfów, to nie jestem ich znawczynią. Nie mam kontaktu z żadnym elfem, więc nie mogę go o nic spytać. Sama mieszkam w mieście (oczywiście nie w centrum), ale jeżdżę co roku do cioci na wieś na kilka tygodni. Oczywiście jest tam wielki las, ale nigdy zbytnio nie zbaczalyśmy (ja i moje przyjaciółki) ze ścieżki będąc w lesie głębiej niż na jakieś 150 metrów. Tak więc głębia lasu jest przez nas nie zbadana - może żyją tam elfy, może nie.
Najbardziej znaną przeze mnie elfią królową jest Tytania (a królem Oberon). Imiona te pochodzą z komedii W. Shakespeare'a "Sen nocy letniej" - autor miał jednak najprawdopodobniej informacje z "drugiej ręki", więc nie należy zbytnio pokładac ufność w treść zawartą w tym utworze.
Możliwe, że elfia królowa nie zmieniła się od setek lat - że wciąż jest to ta sama elfka. Aczkolwiek sądzę, że dwory Unseelie i Seelie mają oddzielnych władców. Z tego, co jest napisane w Przewodniku, można wnioskować, że elfich królestw jest znacznie więcej, niż nam się wydaje. Więc nie można wykluczać, że żądzi kilka elfek naraz, zależnie od terytorium...A.