O czym chcesz poczytać na blogach?

Oahu

Hawaje

Atrakcją wyspy jest 'gejzer' wypluwający wodę morską z nadchodzcych fali na wysokość kilku metrów.

12:02, michal.kostrzewa
Link Dodaj komentarz »
Kauai

środa, 18 października 2006

Druga wyspa na którą dotarliśmy to Kauai nazywana także Wyspą Ogrodów. Ma ona zupełnie inny charakter niż Oahu, bowiem przyjeżdża na nią bardzo mało turystów. Nie ma tu autostrad, supermarketów ani wysokich budynków (lokalne prawo zabrania budować budynków wyższych niż palma kokosowa).

Dzięki górom i bujnej zieleni jest tu bardzo malowniczo. Nad oceanem są olbrzymie urwiska a wewnątrz wyspy setki wodospadów. Ponieważ do większości tych miejsc nie da się dojechać lądem - wykupiliśmy sobie lot helikopterem do wszystkuch ciekawych miejsc na wyspie. Pan pilot wleciał nawet do krateru wygasłego wulkanu...

.

Wakacje na Hawajach - Zima 2011

Kauai

Na fali

Fale Pacyfiku

Zosia w ogrodzie (w amerykańskich jeansowych pieluchomajtkach)

 

08:24, mcpear
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 27 stycznia 2011
Kauai - wyspa ZIELONA

Z obawą opuszczaliśmy Oahu, gdyż prognozy pogody na Kauai nie były zbyt ciekawe, ale po wylądowaniu już wiedzieliśmy, że nie jest źle. Słońce pięknie świeciło. Od czasu do czasu zasłaniały je niewielkie chmurki. Po przyjeździe do hotelu okazało się że jest lepiej niż dobrze. Nasz pokoik to wspaniałe 120 metrowe mieszkanie z dwoma sypialniami i dwoma łazienkami i garderobami oraz olbrzymim salonem, jadalnią i kuchnią wyposażoną we wszystko. Jest jeszcze taras, wychodzący na piękny ogród z widokiem na zatokę. Po prostu bajka. Tak nam się tu spodobało, że dziś korzystaliśmy tylko z.

Ciekawostki i nie tylko :) - Onet.pl Blog

09 października 2005
Hawaje - raj na ziemi

Hawaje – stan nie posiadający geograficznej łączności z resztą kraju, położony na archipelagu Hawaje, w północno-środkowej części Oceanu Spokojnego, w odległości około 4 tys. kilometrów od kontynentalnych Stanów Zjednoczonych. Hawaje są pochodzenia wulkanicznego. Rozpościera się na długości niemal 2,5 tys. km. Składa się z ośmiu wysp - Hawaii, Oahu, Kauai, Molokai, Lanai, Maui, Niihau i Kahoolawe. Powierzchnia wysp jest górzysta. Liczne są czynne wulkany.

Oficjalnie w stanie mieszka 1,2 mln ludzi, a w praktyce ponad 1,3 mln jeśli dodać turystów i żołnierzy amerykańskich sił zbrojnych. Ogromna większość z nich, prawie 1 mln, mieszka na najgęściej zaludnionej wyspie Oahu. Tylko 6,6% procent mieszkańców stanu uważa się z rdzennych (Polinezyjskich) obywateli Hawajów. Największa grupa mieszkańców, około 41%, to imigranci z Azji lub ich potomkowie.

Hawaje należą do Stanów Zjednoczonych.

W.

brulion podróżny (ilustrowany)

brulion podróżny (ilustrowany)

31 Marzec 2011

HAWAJE – panoramy

Filed under: HAWAJE: Panoramy — Tagi: fotografia, Hawaii, Hawaje, Kauai, Maui, Oahu, podróże, zdjęcia — Logos Amicus @ 8:15 pm

*

ZDJĘCIA SĄ ILUSTRACJĄ WPISU pt. “HAWAJE – RAJ W ŚRODKU NICZEGO” ZNAJDUJĄCEGO SIĘ NA BLOGU WIZJA LOKALNA.

WIĘCEJ ZDJĘĆ Z HAWAJÓW OBEJRZEĆ MOŻNA TAKŻE TUTAJ – NA MOIM FOTOGRAFICZNYM BLOGU ŚWIATOWID, ORAZ TUTAJ (HAWAJSKI MISZ-MASZ) – W OSOBNYM WPISIE W BRULIONIE PODRÓŻNYM.

*

*

*

*

*

*

Mój Anioł Stróż Chodzi Za Mną Krok W Krok - Zbiera Papierki Po Cukierkach.

Aloha!!
Siedze wlasnie na krzesle przed iMac'iem w hotelu The Wyland Waikiki Hotel i stwierdzam z pewnym zachwaniem,zeby na przyszlosc nie zapeszyc,ze marzenia sie spelniaja...!!w tym roku dostalam sie na wymarzone studia,na ktore ciezko pracowalam,przez co pierwszy raz przezylam w swoim zyciu wielka satysfakcje,ze jednak wielka wiara Twoich bliskich w Ciebie i duze poswiecenie oraz praca, daja sukces! tak wiem-nie zawsze!dlatego wspomnialam juz,ze mowie to z lekkim zachwianiem i mimo wszystko zwatpieniem. Najwiekszym jednak spelnieniem marzenia,jest miejsce w ktorym wlasnie wypoczywam i zbieram mysli dotyczace ostatnich 3 dosc ciezkich miesiecy (matura,studia,ciezka praca,stressss!). Jest to rajskie miejsce-Hawaje-wyspa Oahu. Niech mnie ktos uszczypnie! ;-) tfu tfu,oby wyjazd do konca byl taki spelnieniowo-marzeniowy jak do tej pory.
2008-09-11 02:54:07 Jakis komentarz...?skomentuj(0)