O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Nuty na flet

Blog bransoletka00

Jeżeli czegoś nie rozumiecie napiszcie w komentarzu, ale napiszcie w jakim momencie nie rozumiecie, bo inaczej nie będę mogła pomóc. Dziurka z tyłu fletu musi być cały czas zakryta kciukiem prawej ręki. Z przodu fletu dziurki zakrywają następujace palce :
1 dziurkę zakrywa palec wskazujący u lewej rękiDziurkę zakrywa palec środkowy u prawej ręki
6 dziurkę zakrywa palec serdeczny u prawej ręki
7 dziurkę zakrywa mały palec u prawej ręki
Teraz podam nazwy chwytów wraz z odpowiednio zakrytymi dziurkami :
c1 - wszystkie dziurki są zakryte
d - jest zakrytych 6 dziurek
e - jest zakrytych 5 dziurek h - jest zakryta 1 dziurka
c2 - pierwsza dziurka jest odsłonięta, a druga dziurka jest zakryta
Jest również inny sposób tzw. " cyferkowe nuty " czyli :
7 -  7 dziurek jest zakrytych
6 - 6 dziurek jest zakrytych
5 - 5 dziurek jest zakrytych
4 - 4 dziurki są zakryte  

Moje wzloty i upadki- mój świat - Onet.pl Blog

Się wspaniale bawić. :) Zrobiłam sobie makijaż i jechałam w wałkach do domu :D (zasłoniłam sobie czapką i kaprturem, ale myślałam że nie wytrzymam z tego ciepła na głowie :D), wyprasowałam sobie moją ciemno fioletową sukienusię, umyłam buty, znalazłam torebkę i bolerko. Paznokcie zrobiłam sobie wczoraj u rodziców. K..Bo musiałam ćwiczyć, popisy na których ręce mi drżały, nie żałuję ani jednej minuty. Ani jednej. Szłam do szkoły muzycznej z pewnością że będę grała na flecie poprzecznym skierowali mnie na skrzypce, byłam zrozpaczona, nauczyłam się 4 lata później prywatnie grać na flecie i stwierdziła że za nic nigdy nie oddam tego.Nie marnuj go!", potem siedziałam na łące, patrzyłam na skrzypce i stwierdziłam że po tylu latach nie mogę po prostu zamknąć futerału i go schować na strych a nuty wrzucić do szuflady, tylko rozwijać talent który mi dał Bóg! I teraz jestem z wyboru naprawdę szczęśliwa, dyplom zrobiony i z pierwszego i drugiego stopnia :).

O każdej porze wpadnąć tu możesz. - bloog.pl

Brudną wodę. Brudną wodę Michał wylał do muszli, ale gdy płukał wiadro nie mógł zakręcić wody. powogłam mu, lecz resztę wody która była w wiadrze wylała się na mnie. UPSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSPodziel się:
Trackback:.

W sobotę byłam na festiwalu fletowym .

Miałam 21,50ptk najwięcej punktów w mojej grupie. Dziewczyna zza mną miała 21,45ptk. Mam szczęście. Zostałam laureatem tego festiwalu. Dostałam futerał na flet, nuty i mały stojakna nuty.Podziel się:
Trackback: http://bloog.pl/id,1465218,trackback

...materia jest tylko zmagazynowaną energią, zapadnią podniebienia wszechświata... - bloog.pl

" ALBUM MIŁOŚCI

Emma Van A.Flecistka.

Mój pan będzie mi fletem,a ja będę mu grać. Będę wirtuozem instrumentu. Zapewnię doskonałe interpretacjeutworów, zagram najpiękniejsze melodie zarówno na flecie prostym,.Font-size: 16px;">Wiem wiem, nigdy nie mów na zawsze, na wiecznośc. W ludzkim słowniku takie wyrażenia podobno nie powinny istnieć. Ale co, jeśli nasza wieczność jest już tu i teraz? Bo chwile są wiecznością. Chwile, w których jestem dzięki niemu szczęsliwa. Tak,. bo on to sprawa. Moje szczęście przy.Od zawsze śpiewny płacz cykad, które w przerażająco pięknej swym smutkiem melodii całkowicie potrafiły opleść serce, ścisnąć je i wydobyć wszelkie rzewne nuty. Nie mogłam dłużej siedzieć w czterech ścianach, przecież to ostatni taki wieczór tego roku. Wyjście było obowiązkiem. W pośpiechu chwyciłam starą,.

Amatorskie Spojrzenie Na... - bloog.pl

Porządkując papiery w szufladzie biurka, powyrzucałam trochę papierów. Wśród nich przepisany na komputerze wiersz.
W minionym już okresie zintensyfikowanego wczytywania się w poezję, szczególnie do gustu przypadła mi twórczość Haliny.
Evelyn Glennie i instrumenty perkusyjne w jej rękach.

W jej wykonaniu miałam przyjemność wysłuchać koncertu Vivaldiego na flet prosty, ale w wersji na wibrafon (instrument perkusyjny) a także jej utworu na marimbę „A Littre Prayer”.
Oj jakże myśmy się bisu domagali.
Zdzisław Piernik

Anegdota podobno jest taka:
Na jednej z prób podłożono mu kiedyś dla żartu partię skrzypiec. On przyszedł, usiadł, spojrzał wziął nuty, przeprosił i wyszedł. po chwili wrócił i zagrał :)Tysiąc róż.

Się,
Nie mam photobloga,
Nie mam dredów,
Nie ubieram się w Croppie,
Nie wstydzę się tego, kim jestem. że lubię muzykę poważną, znam nuty i gram na flecie poprzeczny (baaaaardzo śmieszne, ha ha ha ! )
Nie żyję od imprezy do imprezy,
Nie „melanżuję”.

Jestem gorsza?

Nuty na flet prosty

''Czas to materiał, z którego zrobione jest życie.'' Beniamin Franklin - Onet.pl Blog

Sobie jak wygląda jej brat. Przyjaciółki, Jack i Harry. I przestała się unosić. Teraz po prostu klęczała i ktoś boleśnie ściskał jej ręce. Czuła chłodne palce na skroniach. Otworzyła oczy i zobaczyła Selenę Snape. Ta delikatnie się uśmiechnęła i opuściła ręce. Momentalnie zapach lasu i zieleń zniknęły.

16, a ona wciąż tu siedziała i analizowała rozmowę z Gryfonami. Zgadzała się co do tego, że tu chodzi o zaklęcie. Eliksir byłby zbyt prosty. Teraz pozostaje pytanie, co to za zaklęcie. I kto je rzucił. Może Clark, ale on uwielbia się wysługiwać innymi, więc równie dobrze mógł być to Nott, Zabinni czy.

Przez błonia i wpadł do Zakazanego Lasu. Wiatr wiejąc porusza lekko koronami drzew w lesie. Tylko Wierzba Bijąca stoi nieruchomo.

Selena odłożyła flet na kolana. W powietrzu przebrzmiały ostatnie nuty melodii. Dziewczyna oparła głowę o mur za plecami. Siedziała na parapecie okna w wieży północnej. Hermiona i Ginny już dobrą godzinę temu wróciły do swojej.