O czym chcesz poczytać na blogach?

Nurkowanie

BLOG O NURKOWANIU!!!

Stosunkowo nieliczne wyspy i atole wystają ponad powierzchnię morza. Występuje ok. 350 gatunków koralowców i ponad 4000 gatunków ryb. Większe wyspy pokryte są gęstą roślinnością tropikalną. Wielka Rafa Koralowa jest jedną z większych atrakcji turystycznych(właśnie nurkowanie!!),a od roku 1983 jest objęta ochroną i została wpisana na Listę Światowego Dziezictwa Kultury i Przyrody Unesco.Jeśli chcecie mieć jakąś namiastkę(powtarzam namiastkę!!) wyglądu rafy to obejrzyjcie te zdjęcia

.:)

MJG.
nurkowanie 2004-03-28 15:57:22
skomentuj (0)
UWAGA REKIN!!
Niestety(a może stety) nurkowanie to nie jest zawsze bezpieczny sport. Już nie mówię tu o różnych chorobach, ale o groźnych i zarazem niepowtarzalnych zwierzętach. Szczególnym przypadkiem, którego większość ludzi się boi jest rekin. I właśnie w tej notce chciałbym opowiedzieć o rekinach, a konkretnie o najstraszniejszym z nich- żarłaczu ludojadzie.Osiąga 11-12 m długości i ciężar do 7 ton. Ubarwienie grzbietu szarobrunatne, stalowoniebieskie lub czarne, brzuch białawy. Jego płetwa ogonowa ma kształt półksiężyca jest asymetryczna,a górna część jest większa od dolnej.Jego zęby są duże, trójkątne, o piłkowanych krawędziach, które po stępieniu wypadają i zostają zastąpione nowymi. W ciągu 10 lat zużywa ok. 24 tys..

Nurek – Nurkowanie

Możesz zacząć wybierać kolor.

Innym, bardzo istotnym parametrem maski jest jej objętość tzn. ilość powietrza zawarta w jej wnętrzu. Im jest ona mniejsza tym łatwiej podczas nurkowania maskę “przedmuchać” tzn. usunąć z jej wnętrza wodę. Nie kupuj więc “telewizorów” tzn. masek o dużej objętości, które zazwyczaj fajnie wyglądają ale raczej nie sprawdzają się w praktyce. Ważne by maskę nabyć w profesjonalnym sklepie nurkowym a nie w supermarkecie (te “słyną” z masek o bardzo złej jakości silikonu).

Przedstawione powyżej porady mogą wydawać się nieco kłopotliwe w zastosowaniu, lecz należy, że źle dobrana maska do nurkowania popsuła już niejedno nurkowanie.

Entry filed under: Adventure, dive, diving, Holiday, Holidays, Lifestyle, News, nurek, nurkowanie, Photo, scuba, Travel, World. Tags: Adventure, dive, diving, Holiday, Holidays, Lifestyle, News, nurek, nurkowanie, Photo, scuba, Travel, World.

Kurs nurkowy CMAS P2 Przebieg kursu Open Water.

As I always wished to be - one with the waves, Ocean Soul...

W torbie. Czyli wszystko na swoim miejscu ^^.
21:25
Poznałam już chyba wszystkich ludzi, których poznać powinnam. Oczywiście sami nurkowie, czy to instruktorzy, czy kursanci, a wszyscy, muszę przyznać, naprawdę sympatyczni i wyluzowani. A rozmawiając ma się wrażenie, jakby znało się ich dobre kilka lat! Atmosferę mogę więc ocenić na solidne 5 z plusem. Nie gorzej jest w naszym pensjonacie, gdzie mam do własnej dyspozycji ogromne łóżko z dwiema poduszkami w jaskrawozielonych poszewkach. Laptop odtwarza muzykę na ful, a „Zbrodnia i Kara” łaskawie została przełożona z torby na dno szafki. Następnym razem pewnie ruszę ją, kiedy będziemy się pakować.
A jutro o 10 idę na pierwsze nurkowanie, poprzedzone dobieraniem sprzętu. Mam nadzieję, że nie pochłoną mnie ciemne i zimne wody Hańczy…
16-08-2006, 14:37
Jestem po pierwszym zejściu pod wodę. Wrażenia? Jest extra! Pomijając oczywiście ubieranie się i zdejmowanie z siebie całego osprzętu, a jest tego całkiem sporo: pianka, ocieplacz, buty, rękawice, płetwy, maska, jacket z butlą z powietrzem, automat do oddychania i pas z balastem. Wszystko waży chyba tyle, co porządna zbroja rycerska, jest ciasne, ciężko to włożyć, a jeszcze trudniej zdjąć mokre, no i przed wejściem do wody jest w tym okropnie gorąco i prawie nie można oddychać.
Pod wodą jest zdecydowanie dużo przyjemniej. Pierwszy raz schodziłam dość.

Blog raptor1993

Już od setek lat, jednak szanse na prawdziwe obcowanie z nim przyniósł nam dopiero wiek XX i niejaki Jacques Cousteau wymyślając aparat powietrzny. Od tamtego momentu aż do dnia dzisiejszego nurkowanie stawało się coraz to popularniejsze. Jednak nawet dziś zdecydowana większość ludzi traktuje tą dyscyplinę jako coś niebezpiecznego a środowisko podwodne jako wyjątkowo niesprzyjające człowiekowi.Pogląd ten jest dodatkowo pogłębiany w ludzkiej świadomości poprzez media, które informują nas tylko i wyłącznie wtedy gdy zdarzy się jakiś wypadek lub dojdzie do tragedii. Nikt natomiast publicznie nie mówi o bogactwach i pięknie tego jakże innego świata a także o tym, że nurkowanie, według statystyk, staje się coraz bezpieczniejsze. A wbrew pozorom bardzo łatwo rozpocząć przygodę z nurkowaniem. Jedyne co jest do tego potrzebne to troszkę zapału, wykonanie odpowiednich badań lekarskich i już można zapisywać się na kurs.
Niestety dziś są coraz częściej organizowane kursy kilkudniowe podczas których nowy nurek nie nabędzie wystarczającej wiedzy zarówno teorytycznej ja i praktycznej. Takie kursy są bardzo popularne np. w Egipcie

Istnieją różne rodzaje nurkowania:
- swobodne – schodzi się z balastem jak najgłębiej na jednym wdechu rekord wynosi -200m
- rekreacyjne – z aparatem tlenowym do -40m (bezdekompresyjne)
-.

Nauka pływania

Oddychanie podczas nurkowania

27 Listopad 2008 at 11:44 (Nauka pływania) (diving, freediving, nurkowanie, nurkowanie swobodne)

Oddychanie jest bardzo ważnym elementem każdego rodzaju wysiłku. Kiedy chcesz zanurkować musisz odpowiednio natlenić krew znajdującą się w Twoim organizmie. W tym celu wykonaj kilka głębokich wdechów i wydechów. Dzięki temu w Twojej krwi znajdzie się dodatkowa porcja tlenu. Po wykonaniu ostatniego wydechu nabierz głęboki oddech i zanurz się pow wodę. W miarę gdy będziesz odczuwał coraz większy brak tlenu wypuszczaj powietrze małymi porcjami. Podczas nurkowania musisz być bardzo skupiony i nie możesz lekceważyć uczucia braku powietrza w organizmie.

2 komentarzy

essport24

Nurkowanie

Nurkowanie kojarzy nam się przede wszystkim z drogim i ekstremalnym sportem przeznaczonym dla osób poszukujących mocnych wrażeń. Dużo w tym prawdy, nie oznacza to jednak, że jest to pasja zarezerwowana tylko dla wytrwałych i bogatych. Przygodę z nurkowaniem może rozpocząć właściwie każdy. Podstawowym warunkiem jest brak jakichkolwiek przeciwwskazań zdrowotnych oraz konieczność odbycia podstawowego szkolenia. Nic zatem dziwnego, że z roku na rok nurkowanie staje się coraz bardzie popularne.

Dla wielu ludzi  nurkowanie to życiowa pasja. Aby ją realizować, wybierają się na wyjazdy nurkowe organizowane przez wyspecjalizowane w tym temacie firmy. Ich oferty są bardzo kuszące. Dużym powodzeniem cieszą się wypady grupowe do Egiptu, Hiszpanii, Malty czy też na Wyspy Kanaryjskie. Początkujący wybierają raczej nasze rodzime strony, które w niczym nie ustępują zagranicznym akwenom i  również gwarantują moc wrażeń. Piękne polskie jeziora to także miejsca, w których organizowane są zazwyczaj kursy nurkowania. Podstawowe szkolenie to koszt ok..

Art of Diving

Będą ustalane indywidualnie, co pozwala kursantom dopasować je do swoich planów.

Cena kursu ustalana będzie indywidualnie z kursantem.