O czym chcesz poczytać na blogach?

Nsw australia

Australia 2008

Cały dzień spędzony w Taronga czujemy w nogach. Dzieci z rumieńcami na twarzach wsiadają na statek do City. Idziemy jeszcze na wieczorny spacer po Darling Harbour i na kolację wreszcie do domu. Uff……mają w tym zoo specjalne karty klubowe(duże zniżki przy kolejnych wejściach)teraz wiemy dlaczego! Warto!

03:58, australia2008
Link Dodaj komentarz »
Na drogę 68, wąską asfaltówkę, która prowadzi również na południe, tyle że przez Royal National Park(Królewski Park Narodowy)Za wjazd płacimy 11$ i pokręcona droga prowadzi nas w dzicz. Droga 68 to raj dla motocyklistów. To bieszczadzkie pętle w NSW. Spotykamy dziesiątki posiadaczy jednośladów, którzy w pełnym złożeniu wyskakują co chwila zza kolejnych fantastycznych zakrętów. Znaki wymieniły już wszystkie możliwe dzikie stworzenia które mogą wyleźć na drogę, ale my widząc odwagę.

Kolekcja autografów. Blog prawdziwej kolekcjonerki. - Onet.pl Blog

Rush
 

  Wysłałam: SAE, IRC, list, 3zdj, ulotkę-22,08,2011
  Otrzymałam: wszystko podpisane w moim SAE-10,10,2011
  Adres:
Geoffrey Rush
Shanahan Management Pty Ltd.
P.O. Box 1509
Darlinghurst, NSW 1300
Australia


Wypchanych skrzynek !


blairowax3 (16:01)
13 komentarzy

Aussie Dream

Więcej na wysokości Port Augusta. Wybór wcale nie był łatwy, bo już przed wypadem do South Flinders Ranges sprawdziliśmy w informacji sytuację powodziową i okazało się, że większość dróg w interiorze Victorii i na granicy z South Australia i NSW jest miejscami nieprzejezdna. W Australii jak coś jest miejscami nieprzejezdne, to znaczy, że objazd jest baaardzo długi. Musimy więc kierować się ku wybrzeżu. No dobrze, ale między Wilpena a Adelaide wybrzeże niespecjalne i nawet jak patrzymy na.Że już z Polski. Ale o naszej podróży mogę powiedzieć tyle, że nie żałujemy niczego, wszystko się udało, a większość rzeczy i decyzji była bardzo spontaniczna. Ciężko powiedzieć w paru zdaniach, jak pięknym i różnorodnym krajem jest Australia. Wyobrażenie Europejczyków o Australii jest tak błędne, jak wyobrażenie wielu mieszkańców Zachodu o Polsce, że tutaj Rosja i misie polarne. Nic z tych rzeczy. Australia to kraj skrajnych warunków atmosferycznych, klimatycznych i skrajnie.

Zycie.... - Daleko od szos....

Nie wiem, ale to jest juz ich problem...

W Au rzadzi partia pracy - janosiki - bogatym zabrac, biednym dac, chociaz nie do konca jest to prawda:)

Weekend - akcja policji w NSW. 1600 osob pijanych zostalo aresztowanych. Oj Aussie pija i to ostro, bez wzgledu na wiek, bo pija 14-15 latki i starzy tez. Nie ma co narzekac na Polakow, bo w mojej opinii Aussie boja ich na glowe. Wodeczka jest tutaj stosunkowo tania, do tego.

8 maja

Aussie swietuja Dzien Matki i musze przyznac, ze bardzo sympatycznie. W jednej z gazet przeczytalam, ze Australia zajmuje 2 miejsce w swiecie pod wzgledem warunkow "bycia matka" i chyba dlatego rodziny maja nawet po kilkoro dzieci. Szkoda tylko, ze coraz czesciej matkami sa "dzieci" - dziewczyny nawet 15 letnie. Nie wazne ile te mamuski.