O czym chcesz poczytać na blogach?

Noże

amarantus.blog

Aby było całość prosto pocięte. Kitajskie tanie maszynki do płytek  w większości tną po łuku, i istnieje nadal kłopot z odległością kółka przy cięciu od płytki. Bez wątpienia jak się rurki ugną to moc docisku jest mniejsza i nóż się ślizga i nie tnie. Pomino tego, dodatkowa sprawa to Chinole jak opychają  kółko o wymiarze 16 mm to takie kółko w żadnym razie nie ma całkowitego wymiaru. Może mieć 15mm z hakiem, i już brakuje 1 mm. Walmer sprzedaje kółka 16mm i one mają 16 mm pasują do maszynek MGŁ, MGŁN i MG.

Poza tym w maszynkach MGŁR gdzie można zakładać  noże 8 mm, 10mm i 12mm,

mamy opcja ustawienia poilożenia noża, tak jak przystało na fachowe maszynki do płytek. Tu nie odstają od takich marek jak Rubi czy Kaufmann.
Następująca sprawa to prowadnice i uchylne podstawy, ogół jak należy, a i jeszcze te wzmocnienia u dołu linią przecinania, tak jak w profesjonalnych to twardy teownik, a nie badziewie wytłoczenie z blachy.
Prowadnice w droższych wzorach, (ale nie drogich) są na łożyskach, podstawy z grubej blachy metalowej, skądinąd czuć to przy wadze maszynek, są ciężkie jak cholera. Takie polskie gniotsa nie łamiotsa.

Wypieki z pasją

Komentarze (8) »
sobota, 31 grudnia 2011
Na Nowy Rok..

Moi kochani Czytelnicy,

Dzisiaj kończymy kolejny rok.

Życzę Wam zatem abyście żegnali go w szampańskich nastrojach,

I tym samym przywitali Nowy, mam nadzieję dla Was lepszy ROK :)

Oby okazał się dla Was rokiem spełnienia marzeń,

 Czasem samych radosnych chwil.

Bawcie się dobrze kochani, WSZYSTKIEGO DOBREGO!

 PS. wiem że po świętach nie zawitałam z nowymi przepisami, ale obiecuję że od nowego roku się to zmieni :)

I pamiętajcie że dzisiaj ostatnia szansa na wzięcie udziału w konkursie w którym wygrać możecie noże Neoflam.

po szczegóły zapraszam tutaj

Przepisy kuchenne | Blog o przepisach kuchennych

Otwarły się gwałtownie. Z piwnicy wyszedł cień.
Był prawdziwy. Wiedziała, że jest prawdziwy, patrzyła na niego. Ale przecież to niemożliwe. To był cień wielkiego kota, olbrzymiego, kudłatego kota. Co dziwne, gdy padły na niego promienie księżyca, cień stał się jeszcze ciemniejszy. Rosie nie widziała jego oczu, wiedziała jednak, że patrzy na nią – i że jest głodny.
Zamierzał ją zabić. Taki będzie koniec.
– On chce ciebie, Rosie – powiedziała jej matka.
– Wiem.
Rosie chwyciła najbliższy duży przedmiot, drewniany blok, w którym kiedyś tkwiły noże, i z całych sił cisnęła nim w cień, po czym, nawet nie sprawdziwszy, czy trafiła, jak najszybciej wypadła z kuchni do holu. Wiedziała gdzie są drzwi frontowe.
Jednakże coś ciemnego, czworonożnego, poruszało się szybciej. Przeskoczyło nad głową Rosie, lądując niemal bezszelestnie przed nią.
Rosie cofnęła się pod ścianę, zaschło jej w ustach.
Bestia czekała między nią i drzwiami. Powoli ruszyła w stronę Rosie, jakby miała cały czas tego świata.
I wtedy z kuchni wypadła jej matka. Minęła Rosie i chwiejnym krokiem biegła oświetlonym promieniami.

Wózki widłowe

Do pracy z pojemników do ładowania z wieże, lub przenieść baryłek. Korzystanie saydshiftera pozwalają ładowarka operatora pracować bardziej efektywnie. W przeciwieństwie paleciak do Europy, gdzie urządzenia te są wykorzystywane na wózki widłowe bardzo często w Rosji przemieszczenia poziome urządzenia nie były bardzo popularne.
Drugi rodzaj obejmuje urządzeń do cięcia, które rozszerzają standardową funkcjonalność nowego wózka widłowego. Przykładami takich urządzeń mogą służyć jako przedłużenia wideł, stabilizatory towarów i klipów oprokidyvateli urządzenia i stalkivateli, noże tokarskie. Ten ostatni, na przykład, można przenieść do różnych kontenerów z ładunków płynnych i sypkich, jak puste lub usuwania ich zawartości. Są to urządzenia obrotowe z różnych kątów rotacji.
Noże trzeci typ dotyczy to urządzeń pogruzchiku pomóc wykonywania funkcji, dla których nie był pierwotnie przeznaczony. Urządzenia takie jak zakładnikiem kręgi i rury, zakładnikiem opon i felg, wiadra, hemoroidy, wzmacniające stołu, aby przejść kilka palet pomocy wózków widłowych do pracy z towarów, z którymi poradzić sobie z pomocą po prostu nie może stołu. Do tej pory.

A deszcz padał padał padał...

Gaja... Wszystko ok? - Spytał zaniepokojony Paweł...

-Taaa... Wszystko spoko... - Warknęłam i wstałam. Odniosłam pędem talerz a sprita, prawie całego wywaliłam.

Tagi: opowiadania przyjaźń szkoła wampiry
21:56, jagnie2804 , opowiadanie
Link Komentarze (11) »

Tagi: obrazki wampiry
20:21, jagnie2804
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 13 lutego 2011
Kruk i noże rozdział II

Harry Potter i Niekończąca się bitwa - Onet.pl Blog

Zrozpaczona. A tego nie chciał. Pragnął by miała długie i szczęśliwe życie. Obiecał, że nie da jej skrzywdzić i nie pozwoli, by była smutna. Gdyby nie ona to chyba nie wytrzymałby i prosił o śmierć.
Teraz wyglądał tragicznie. Jego ubrania były porwane i całe w krwi tak jak ciało. Nie było miejsca, które nie byłoby umazane w posoce. Włosy też były nią posklejane. Od ciasnych i metalowych kajdanek, które wpijały się w jego nadgarstki niczym pijawki łaknące krwi miał całą posiniaczoną i porozcinaną skórę. Spod metalu wypływały stróżki krwi. Całe ciało miał pocięte przez noże, po których na pewno będą blizny, a po niektórych zaklęciach były skutki uboczne takie jak m.in. naderwane mięśnie i ścięgna, uszkodzone narządy wewnętrzne i drogi oddechowe. Teraz bardzo trudno mu się oddychało nawet przez usta.
Śmierciożercy mieli z niego niezły ubaw mogąc przetestować na nim swoje najnowsze eliksiry, zaklęcia lub inne rzeczy chociaż nie zabrakło też tradycyjnych metod torturowania.
Obecnie spał chociaż za wszelką cenę starał się nie zasnąć.  Nie chciał spać. Bał się że znów będą mu się śnić koszmary, w których będzie musiał tortury.

kjhhhhh - Onet.pl Blog


Dzień jak orzech twardy trzymają kamienne lwy
I w głuszy w mrokach zniewolenia
pęczniały jej pod dłonią i czuła jak bije
i słyszy śpiew podobny twarzom widzianym w snach
biegają w starych drzew zacieniu
a szyby drżą nie
nocą nurzają krwawe pyski
skrwawionymi skrzydłami lotek niedogasłych
rozdzielają się łączą jak smugi cierpienia
żebrak łask
bo to była życia nieśmiałość
W wypłowiałych fotelach stare kurtyzany
Hajdamackie rzućcie noże
niedostrzegalne matko płomienne boże wici
jak konar w ciebie wrosły
biała czasem a czasem jest jak rozpacz dłoni
spadali w chłodne studnie A ten który nie wie
ugięte pod ciężarem ciszy
Że krowa mi nie siknie witriolejem w pysk tylko mlekiem
Jechał pierwszy syn na koniu

apolloqueen

kjhhhhh
skomentuj