O czym chcesz poczytać na blogach?

Nowy wspaniały świat

BLOG POŚWIĘCONY ANTYFASZYZMOWI JAKO POSTAWIE SPOŁECZNEJ

Udział w proteście przeciwko ACTA. Dochodzi do pobicia, zastraszenia, zabrania transparentów.

Wreszcie 19 lutego, 2 dni temu, zorganizowana zostaje demonstracja, której trasa zostaje demonstracyjnie doprowadzona pod samą kawiarnie „Nowy Wspaniały Świat”, która od samego jej powstania jest obiektem nienawiści warszawskich „narodowców”. Co się wydarzyło, opisano w GW. To czego nie podała GW opisują sami współorganizatorzy marszu na swoim portalu Droga Legionisty”.

Zajścia miały miejsce w centrum Warszawy na przestrzeni 2-3 miesięcy i są zapewne jedynie kroplą w morzu tego co dzieje się na peryferiach oraz tego co nie wypływa do opinii publicznej.

Ale co ważniejsze, wszystkie te zajścia miały swoich świadków i niektóre z nich zostały zarejestrowane na kamerach (atak na cudzoziemców na Chmielnej, .atak na osoby protestujące przeciwko ACTA, atak na kawiarnie NWS). Dzięki tym relacjom, wiadomo, że za tymi atakami nie stoją ani działacze.

Felietonach zbulwersowało ;) Ciesze się, że tu wpadłe/aś, może znajdziesz dla siebie coś ciekawego.

„Aby być w stanie z nimi walczyć, musimy oddać odrobinę siebie samych. Podczas gdy oni, mogą pozostać poprostu tym kim są. Musimy jedynie uważać, żebyśmy nie stali się za bardzo nimi, bo wówczas, koniec końcem, mogłoby się okazać, że to oni jednak wygrali…”

:>

Chce
płacz więc..."
heh... gdyby to było takie proste. ale nie jest. oj nie jest...a teraz rozbawi to niektórych. w notce wykorzystano teksty: "Everytime" - Britney Spears; "Nowy, wspaniały świat" - Aldous Huxley; "Czas" Słowa: Włodzimierz Dulemba Muzyka: Jan Kanty Pawluśkiewicz Wykonanie:Beata Rybotycka i Grzegorz Turnau; "Sonet" - William Shakespeare; "Znów wędrujemy" Krzysztof Kamil Baczyński.


to by było na.Ćwiczeń woli. Dziś połyka się dwie lub trzy półgramowe tabletki i załatwione. Dziś każdy jest obdarzony cnotami. Co najmniej połowę swej moralności w fiolce. Chrześcijaństwo bez łez, oto czym jest soma. ...".

o nowy, wspaniały świecie! ten aspekt... ale... z drugiej strony... czym byłoby życie bez "wody z ziarnem gorczycy".

czasem zdaje mi się, że już wiem czego potrzebuję, czego mi brak. i co? i nigdy tego nie dostaję, nigdy tego nie biorę,.

blueskojota

 *

(…) nie jest niczym nowym, iż korporacyjne państwo i jego środki przekazu używają najnowszych komputerowych gadżetów i technicznych sztuczek, żeby ogłupiać nas tak skutecznie, jakby stało na stołku i waliło nas po głowie mrożoną szynką. I wiem, że nadmiar.

I próbach zawłaszczenia jego magii, jego teorii, że śmiech to fizyczna siła, do wykorzystania zarówno jako tarcza, jak i duchowe kanoe, w którym najmądrzejsi i najdzielniejsi – prawdziwi ludzie – przepłyną rzekę dzielącą i łączącą dwa światy.

- Jakie dwa światy? No cóż, niebo i ziemię, jeśli chcecie. Życie i śmierć. Naturę i technikę..

Która doda ten do listy ulubionych.
 
Leave a comment

Posted by kojocica w dniu Listopad 28, 2011 in Uncategorized

 

life balance plus

Możliwość awansu społecznego.

Obecnie odbywa się dyskusja o wydłużeniu wieku emerytalnego. Poniekąd słuszna, tylko jaką pracę zaproponujemy 50-60 latkowi? Widzę w telewizji ogłoszenie o kursach nabywania nowych umiejętności, finansowanych ze środków Unii Europejskiej, ale są to propozycje umiejętności prostych, robotniczych, produkcyjnych itp. Choć spotkałem się też z propozycją szkolenia trenerskiego dla osób po 45 roku życia, jednak cena.

I zaskakujący, że politycy musieli na niego zwrócić uwagę a rząd najwyraźniej się przestraszył.

Jest więc nadzieja.

Kiedyś czytałem książkę Aldousa Huxleya pt Nowy wspaniały świat. To co mnie w niej uderzyło to pomysł wychowywania dzieci pod kątem potrzeb centralnie sterowanego społeczeństwa. Jeśli był potrzebny operator windy to hodowano dziecko tak, aby nie osiągnęło niepożądanego poziomu inteligencji..

And that's the way the cookie crumbles - Onet.pl Blog

Widzą nadzieję na wnuka? (hahahhaha to poczekają jeszcze trochę, serio). W Moje koleżanki natomiast podzieliły się na 2 obozy - te zajęte chętniej zapraszają mnie na imprezy, do siebie itd. tak jakbym przestała być tym niewygodnym, zazdrosnym świadkiem ich szczęścia i nagle przestała być zagrożeniem. Niby wiadomo ze nie poderwę im chłopaka,ale po co ryzykować. Druga grupa to moje koleżanki które nadal są samotne - uwaga dla tych,którzy wlasnie zostali częscią pary - doświadczam.Problemów. Niestety, podobnie jak anorektyczka jest przekonana ze wszystkie jej problemy rozwiąże właściwa waga tak i ja, podobnie do wszystkich wieloletnich singielek myślałam, ze wszystkie moje życiowe rozterki rozstrzygnie właściwy męzczyzna. Nowy Wspaniały Świat. Tego uczą nas wszystkie filmy amerykańskie, wszystkie bajki o księciach i żabach, wszystkie happy endy. Dotarło to do mnie, kiedy Edi powiedziala mi: Ja mam gorzej. Dlaczego nikt nigdy nie pokazuje co oznacza happily ever after? i.